HP nebo IBM (lenovo)

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Reneeeee
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2006 14:45

HP nebo IBM (lenovo)

Příspěvekod Reneeeee » 19 zář 2006 16:06

čaute, vybírám notebook a nemůžu se rozhodnout. Mám již třetí notebook od HP a jsem spokojen. Protože teď teď jsou ceny vyrovnané říkal jsem si co třeba IBM.

Prodavač mi na stejnou otázku jestli HP nebo IBM nabídl ThinkPad R60 a že nic lepšího není. Nadiktoval jsem mu tedy minimální konfiguraci co chci: 1 GB RAM, 100 GB HDD, alespoň 1,8 CPU Intel Mobilní, wi-fi, DVDRW, a vypadla z něj cena 29900 Kč s DPH. Hry nehraju takže grafika mi stačí jakákoliv nVidia kvůli dobrému TV výstupu.

Tahle cena mě potěšila ale stále nevím... Co vy na to IBM nebo HP?

Dík za každou připomínku.

majki

Příspěvekod majki » 19 zář 2006 16:32

Jedno doporuceni: porozhlizej se po nb s novymi CPU od Intelu.

mobil-man
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 10 čer 2006 14:22

Příspěvekod mobil-man » 19 zář 2006 17:51

temi novymi cpu myslis Core 2 Duo?
mohl by jsi to vysvetlit nejak konkretneji :roll:
impossible is nothing
HP Compaq nx9420
Core Duo T2400, 1GB RAM, ATI X1600 256MB

leon

Příspěvekod leon » 19 zář 2006 18:26

klidne i "jen" CoreDuo, ale uz bych nesel do Pentium M ... Core Duo i Core 2 Duo maji oproti Pentium M tu vyhodu, ze maji 2 jadra cili mas vlastne 2 procesory v jednom ... mimochodem to nabizi i AMD v podobe procesoru Turion 64 X2, ktery ma i 64bit instrukce stejne jako Core 2 Duo od Intelu

majki

Příspěvekod majki » 19 zář 2006 18:43

mobil-man píše:temi novymi cpu myslis Core 2 Duo?
mohl by jsi to vysvetlit nejak konkretneji :roll:

leon to vysvetlil za me driv, nez jsem stacil odejit z prace, nakoupit a dorazit domu :mrgreen

Jen ja bych teda jeste rekl, ze ja bych AMD do nb nikdy nedal, ve stolnim PC klidne, ale do nb mi to nesmi. Proc? Spatne zkusenosti :roll:

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 19 zář 2006 19:13

Njn, každej má jiný zkušenosti, já tem s turionemX2 naprosto spokolenej. Momentálně sedim na přednášce, sem připojenej přes wi-fi, a můj ntb bere okolo 22W, ntb je studenej, větrák neběží:) .
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Lasman
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2006 07:35
Bydliště: České Budějovice

Lenovo ThinkPad Z60m

Příspěvekod Lasman » 20 zář 2006 08:30

Zdravím všechny,
mám to samé dilema jak Reneeeee, jsem akorát pevně rozhodnut pro koupi notebooku od IBM, ale stále tápu jaký. Potřebuji výkon pro práci s videem (Pinnacle) cenu mezi 30.000 až 35.000 táckama, na váze mi nezáleží, stejně všude jezdím autem :lol:
Rozhoduji se pro tento model:

IBM/LENOVO THINKPAD Z60m/ P-M 760/ 15.4" WSXGA+

Nemáte někdo dobrou radu? Nebo ještě lépe, zkušenost s tímto noťasem?
Ještě jsem chtěl napsat k těm dvoujádrovým procesorům:
Četl jsem hezký článek o tom, jak jsou tyto procesory maretinkovou záležitostí, jelikož základem práce těchto procesorů, je práce s dvěma "vlákny" inormačního toku dat na vstupu - následné zpracování - a jeden výstup, ale problémem je, že je promile programů, které jsou naprogramovány tak, aby požadavky rozdělily do těch dvou vláken, takže jednoduše napsáno: Využíváte v drtivé většině stále jedno jádro.

PS:Doporučuji přečíst:
Dvoujádrový procesor: mýtus silnější než realita

//Krevety: prosim, nedelejte si tu z toho omalovanky
///Lasman: Krevety, se tedy omlouvam, nevedel jsem že změna barvy fontu je považována za omalovánky. Jinak nechápu, proč ta možnost neni zablokována.
Naposledy upravil(a) Lasman dne 20 zář 2006 09:05, celkem upraveno 1 x.
LASMAN

majki

Příspěvekod majki » 20 zář 2006 08:51

Tak si predstavte, ze zacinam resit stejny problem. Pritelkyne shani nb, rozhodujeme se mezi IBM nebo HP. Ja se v tech novych fakt neorientuju :mrgreen. Konkretne mi zalezi na tom, aby to melo dobry zaklad, zbytek jde rozsirit pozdeji, jo, a Intel Core Duo 8) . A taky to nesmi mit wide display. Cena kolem 20tKc bez DPH
Konkretne mame v merku tyto dva modely:

HP nx6310 - RH329EA

IBM Lenovo Produkt: ThinkPad R60e (Part number: UQ14TCF; Model type: 0657-4TG)

Reneeeee
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2006 14:45

Příspěvekod Reneeeee » 20 zář 2006 13:04

Taky si myslím, že takové ty dvou-procesorové jsou něco jako u dnešních 6 Mpix foťaků které vlastně fotí hůř než starší modely 4 Mpix. Fotí hůř není přesné slovo spíše dnešní 6 Mpix rozměrově odpovídá (kvalitou nedosahuje) starším 4 Mpix foťákům.

Ale k věci teď jsem kupoval známé Asus s Celron M 1,6 a já teď mám HP s Celeron M 1,4. Jako celkový test měření rychlosti počítače při práci používám program na generování prvočísel. Je to mnohem přesnější než programy k tomu určené. Výsledek byl takový, že můj to zvládl za 43 vteřin a Asus za 25 vteřin. Což je fakt dost dobrý protože rekord v mém soukromém testu držel Acer s Pentium M 1,73 a byl na 40 vteřinách. Proč až na 40 vteřinách s tímto CPU ví určitě všichni majitelé Aceru (prostě krása někdy přebije užitek :lol: ) Takže s testu soudím, že je to dnes už zase jinak udělané a mnohem lépe.

Co se týče AMD taky bych jej do notebooku nechtěl ale musím, ač nerad :roll: přiznat, že manželka má HP s AMD a běží stejně dobře jako můj HP na Intelu, výdrž, stabilita atd... v porovnání máme cca stejnou konfiguraci.
Jediné v čem se liší že pouští větrák celkem často (asi na 30 vteřin) ale na výdrž baterie to vliv nemá protože oba notebooky propagované 2,5 až 3 hod provozu zvládnou.

majki

Příspěvekod majki » 21 zář 2006 11:28

majki píše:Tak si predstavte, ze zacinam resit stejny problem. Pritelkyne shani nb, rozhodujeme se mezi IBM nebo HP. Ja se v tech novych fakt neorientuju :mrgreen. Konkretne mi zalezi na tom, aby to melo dobry zaklad, zbytek jde rozsirit pozdeji, jo, a Intel Core Duo 8) . A taky to nesmi mit wide display. Cena kolem 20tKc bez DPH
Konkretne mame v merku tyto dva modely:

HP nx6310 - RH329EA

IBM Lenovo Produkt: ThinkPad R60e (Part number: UQ14TCF; Model type: 0657-4TG)

Toz tak poradite chuapi? :idea:

Nakonec je jeste v uvazovani Lenovo 3000 n100 (http://www.alza.cz/notebook-lenovo-3000-n100-d66206.htm), i kdyz ma wide...

leon

Příspěvekod leon » 21 zář 2006 13:38

cistokrevne Lenovo bez znacky ThinkPad uz je o necem jinem ... blizi se vice k levnym notebookum ... jinak HP i IBM respektive Lenovo jsou dobry notebooky a pak uz jde i hodne o ergonomii ... kazdemu vyhovuje neco trochu jineho ... doporucuju zajit si nekam na ne podivat a zkusti je ... maji treba nektere odlisnosti v rozlozeni klaves atp.

majki

Příspěvekod majki » 21 zář 2006 15:22

leon píše:cistokrevne Lenovo bez znacky ThinkPad uz je o necem jinem ... blizi se vice k levnym notebookum ... jinak HP i IBM respektive Lenovo jsou dobry notebooky a pak uz jde i hodne o ergonomii ... kazdemu vyhovuje neco trochu jineho ... doporucuju zajit si nekam na ne podivat a zkusti je ... maji treba nektere odlisnosti v rozlozeni klaves atp.

To prave nepotrebuju, pac HP i IBMka mame ve firme, konkretne komplet radu T + ted nove Z60, od HPcka mame nc8230, takze tohle uz osahany je a je to v poho u obou kousku 8)
Nevim, zda zvolit CPU Core 2 Duo (oproti Core Duo) na ukor absence ctecky karet a 2 misto 4 USB (HP ctecku nema a ma jen 2 USB, ale zase ma prave Core 2 Duo)...

Jak markantni rozdil je mezi vykonem Core Duo a Core 2 Duo?

mallox

Příspěvekod mallox » 21 zář 2006 15:33

majki píše:To prave nepotrebuju, pac HP i IBMka mame ve firme, konkretne komplet radu T + ted nove Z60, od HPcka mame nc8230, takze tohle uz osahany je a je to v poho u obou kousku 8)
Nevim, zda zvolit CPU Core 2 Duo (oproti Core Duo) na ukor absence ctecky karet a 2 misto 4 USB (HP ctecku nema a ma jen 2 USB, ale zase ma prave Core 2 Duo)...

Jak markantni rozdil je mezi vykonem Core Duo a Core 2 Duo?

ber lepsi procak..ctecka stejne nepodporuje vsechny formaty..tu si pak za nejakou tisicovku dokoupis..kdyz to procesor ne..

majki

Příspěvekod majki » 21 zář 2006 15:34

Ja ho chci vzit, ale mlada ne, tak ji potrebuju predlozit fakta :lol:

//Krevety: nestvete me s tema citacema

leon

Příspěvekod leon » 21 zář 2006 16:31

Core 2 Duo je samozrejme o neco lepsi a hlavne ma 64bit instrukce, ktere se budou hodit ve Win Vista, ale kdo vi kdy bude Win VISTA ... myslim, ze mlada vic oceni 4x USB a ctecku karet ... ovsem HP ma taky urcite model s vice USB a cteckou ... jen bude o neco drazasi ... tusim ze to je nc6400


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů