notebook pro grafiku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Jindra

Příspěvekod Jindra » 01 zář 2006 20:14

Athlon XP 2000+, GeForce Ti 4200 (ted nevim kolik RAMek kua)...512 DDR,....ovsem obcas byvam neprijemne zatuhlej i pri tvorbe designu v PhotoShopu....

//Krevety: panove citace s rozumem a uz vubec ne predchozi prispevek :shock:

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 02 zář 2006 18:09

V tom případě by měla nějaká X1400 nebo gf7400 bezproblému stačit.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Jindra

Příspěvekod Jindra » 03 zář 2006 12:29

no to je pekny ,.....ovsem me nejde jen o grafiku, ale o celek,....mam na to vymezeno, bohuzel moc ne, par financi ....proto se ptam na konkretni typ

mallox

Příspěvekod mallox » 03 zář 2006 13:35

2Vlada Dutka: jak psal no.667 renderuje cpu..pro praci tak moc(!!!!) nezalezi na tom jake mas ram..pokud samozrejme ve stagi nezapinas zobrazovani textur, maximalni vyhlazovani, pruhlednost a vsechny ostatni veci, ktere pro editaci nejsou potrebne..pokud to vypnes, tak si vystacis i s minimem..

2Jindra: na 2d ti staci jakakoliv grafika (4mb), ale samozrejme je lepsi mit neco lepsiho - ati/geforce, to same zlepsi i 3d.
Pokud mas takove pozadavky jak jsi psal, a nehodlas slevit, tak to si porid desktop s velkym lcd. U notebooku pod 30 se nechytas..na 1024px se s temi programy nic moc..uvidis maximalne toolbary..to same 1280..276px si moc nepomuzes..
U mobilnich zarizeni skoro zadny upgrade, zadne pretaktovani..to co koupis, to budes mit dokud nevymenis..
Pokud investujes 35-40 tisic tak to budes v uplne jine dimenzi..
Jestli jsti student, tak jsou dobre podminky pro pujcky (kontokorenty) u bank..

Jindra

Příspěvekod Jindra » 03 zář 2006 15:02

mallox píše:2Vlada Dutka: jak psal no.667 renderuje cpu..pro praci tak moc(!!!!) nezalezi na tom jake mas ram..pokud samozrejme ve stagi nezapinas zobrazovani textur, maximalni vyhlazovani, pruhlednost a vsechny ostatni veci, ktere pro editaci nejsou potrebne..pokud to vypnes, tak si vystacis i s minimem..

2Jindra: na 2d ti staci jakakoliv grafika (4mb), ale samozrejme je lepsi mit neco lepsiho - ati/geforce, to same zlepsi i 3d.
Pokud mas takove pozadavky jak jsi psal, a nehodlas slevit, tak to si porid desktop s velkym lcd. U notebooku pod 30 se nechytas..na 1024px se s temi programy nic moc..uvidis maximalne toolbary..to same 1280..276px si moc nepomuzes..
U mobilnich zarizeni skoro zadny upgrade, zadne pretaktovani..to co koupis, to budes mit dokud nevymenis..
Pokud investujes 35-40 tisic tak to budes v uplne jine dimenzi..
Jestli jsti student, tak jsou dobre podminky pro pujcky (kontokorenty) u bank..


no, jedna se mi prevazne o mobilitu ,....ponevadz mam uz dost spatne zkusenosti s prenasenim hdd mezi x pocitaci a uz nekolikrat se mi stalo, ze jsem ztratil nejen treba data, ale odpalil i ramec nebo cely hdd,....nemam zajem o staly stres, zda-li se mi dnes nahodou nejak neposaha hdd a opetovne neztratim veskera data ,....potrebuju to jak pro skolu, tak pro praci ,.... (prezentace prace klientum, atp..) .... myslim si, ze rozliseni 1154 x 864 je vcelku optimalni a pouzivam ho uz velice dlouho,......nemam na vysoke rozliseni naroky ,......tenhle stroj potrebuju zhruba na rok az dva,...nasledne si poridim jiny,...

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 04 zář 2006 14:04

Vím že si psal do 25k, ale vzhledem k tomu co od toho čekáš, tak asi není reálný se do týhle ceny vejít. Jako dobrá volba by mě v tuhle chvíli připadal třeba Asus A6TC + přikoupit minimálně dalších 512MB ram.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Vlada Dutka
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 kvě 2006 14:00

Příspěvekod Vlada Dutka » 05 zář 2006 16:27

No, teď sám hledám pro kamarádku notesa, kterej ji umožní dělat i CAD věci a žil jsem v tom, že nic nezkazim X1600, nebo Go7600. Pokud ale řikáte, že je na to nepotřebuje, mohla by myslim celkem ušetřit... 3D hry ji prý moc neberou. Můžu se tedy spolehnout, že slabší karty si s CADem poraděj? Půjde především o ArchiCAD, který používá větší množství textur...


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů