Acer aspire v15 nitro v2 fps dropy

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Acer aspire v15 nitro v2 fps dropy

Příspěvekod drbalji » 05 čer 2017 18:34

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o radu nebo vysvětlení proč se mi děje to co se mi děje, jestli se už někdy někomu stalo něco podobného a případně jak to řešit.

Problém se skýtá v tom, že notebook vlatním cca 7 měsíců, ze začátku nebyly žádné problémy co se týče her, ale poslední měsíc zažívám drastické fps dropy. V počítačích se moc nevyznám, ale co jsem koukal tak teploty na cpu se šplhají k 85°C u náročnějších her jako třeba sniper the ghost warrior, zaklínač 3 atd. zaklínač mi vždy běžěl při med nastavení tak na cca 45 fps což běží i teď avšak s tím že kolikrát fps spadnou třeba na 19 snímků za sekundu, i méně a to třeba na dvě až tři vteřiny, občas na dýl a pak se fps zase vrátí do normálu, a takovéto záseky se dějí cca. každých 10 vteřin. To samé se dějě u již zmiňovaného SGW, hry the division, ac4 black flag apod. U her jako league of legends problém nezaznamenávám, ale u heroes of the storm což je podobný styl hry ano.

Nevím jestli to může být tzv. throttling od cpu, ale zkoušel jsem na chvíli stáhnout program throttle stop a vypnout tzv. BD PROCHOT což nijak nepomohlo, poté jsem ho opět zapnul a program smazal, ze strachu abych nezničil vysokými nekontrolovanými teplotami cpu.

Chtěl jsem se Vás tedy zeptat, jestli to může být už vadnou chladící pastou, zaneřáděným vnitřkem ntb od prachu ( notebook se snažím udržovat v čistotě a pravidelně používám acer dust deffender, ale notebook jsem zevnitř ještě neměl rozdělaný a ani bych si na to sám netroufl vzhledem k tomu že je ještě v záruce) nebo něčím jiným a případně poprosit o radu či zkušenost co s tím, nebo jestli mám dát notebook do servisu nechat vyčistit a vyměnit pastu (chladící podložku nepoužívám, jak jsem zde již někde četl chlazení u tohoto ntb by mělo být kvalitní a navíc nevím kudyma by to chladilo když je skoro celý spodek ntb zadělaný).

Předem děkuji za případné odpovědi a čas který mému problému věnujete.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 05 čer 2017 19:09

těžko soudit takhle na dálku, ale jeví se to jako problém s chlazením

jak moc u toho běží ventilátor?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 čer 2017 19:18

Zmer teploty pres HWiNFO...max teploty na CPU a GPU.
Muzes mit i zasrany system, neni na skodu ho jednou za cas preinstalovat.

Muzes si i stahnout diagnosticke nastroje, ktere ti zmeri frekvence na CPU pri snizeni FPS.
Tim vyloucis vinu na CPU.
Asus ROG Strix G18

drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Příspěvekod drbalji » 05 čer 2017 19:55

Přeinstalaci systému jsem provedl včera jelikož mě to už vážně štvalo s vymazáním všech dat a nastavení z disku ( ntb na tovární nastavení) a beze změny.

Po stažení hwinfo a měření cca 15 minut během jedné hry world of tanks jsem naměřil tyto teploty

http://www.imgup.cz/images/2017/06/05/teplotycpu.jpg
http://www.imgup.cz/images/2017/06/05/teplotygpu.jpg

Už z toho co vidím je mi jasný že je na cpu throttle když mi to tam i samo napsalo -_- větráky během hraní běželi naplno.

Co se týče teploty na gpu nevím jestli je to v normálu nebo ne, i když co jsem se dočetl před chvílí na internetu tak je teplota nad 90°C taky dost vysoká.

Takže jde o zaneřáděnej notebook a mám ho dát do servisu na vyčištění a vyměnění chladících past ? Btw. když dám notebook do servisu v době kdy je ještě v záruce a rozdělají ho tam, ztrácím tím zbytek záruky ?

PS.: omlouvám se za debilní otázky :D

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 čer 2017 20:46

Tak ty propady jsou kvuli teplote.
Doporucuji notebook reklamovat s tim, ze se prehriva a snizuje vykon. K reklamaci dodej vytistene screeny z HWiNFO a oni ti to zdarma prepastuji ;)

Treba stihnes do konce zaruky 3 reklamace a vrati ti penize :)
Asus ROG Strix G18

drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Příspěvekod drbalji » 05 čer 2017 20:58

Heh to by byla celkem sranda kdyby to tak vážně dopadlo, a potom rovnou nová mašina za stejnej peníz o třídu vejš xD :D Takže je to na reklamaci ? Ok, tak se ještě zeptám, jestliže to budu dávat na reklamaci, mám to dát asi do obchodu kde jsem ntb pořídil, tzn. když jsem koupil na czc. tak to dám k nim a ne přímo k prodejci acer, že ano ? :D To už vidím že zas bude reklamace na 30 dnů, to bude skvělý, tady asi náhradní ntb na dobu reklamace nedavaj xD :D

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 čer 2017 21:14

On-line RMA do servisu v Brně.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 čer 2017 00:09

Lepsi je reklamovat primo v nejblizsim autorizaku.
Pres prodejce se to vzdy o par dni zbytecne protahne.
Asus ROG Strix G18

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 06 čer 2017 07:58

No neviem, ale vonku je v dnesnych dnoch pomerne teplo, tak nb moze mat problemy sam so sebou a nieto este pri vysokom vykone.

Kolko bola cca °C okolita teplota?

drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Příspěvekod drbalji » 06 čer 2017 08:33

V okoli si myslim ze teplota nepresahla 25°C, ale tyto problemy se projevuji jak behem dne tak i treba v jednu ve dve rano kdyz uz je pomerne chladno

kultus
guru
Příspěvky: 604
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 06 čer 2017 16:08

Si myslis nebo vis, na takovyto odhad teploty musis byt velky frajer ;) A je snad jedno kolik je venku ne :D zalezi kolik mas uvnitr. Vycisti si chlazeni a zkus hrat v mistnosti s normalni teplotou tak do 23C. Jasne ze kdyz mas v pokoji 28C tak se bude hur chladit a treba ses uz dostal na kritickou mez ze se nedokaze uchladit...proto nejdrive profoukni vetraky. Tos mel udelat jako prvni...IMHO je to smes faktoru zaneradene vetraky a vysoke okolni teploty, pasta muze hrat taky roli.
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 čer 2017 19:51

A navíc Nitro má vysoké teploty už z výroby.Chlazení spíše podprůměr.To není NTB na dlouhé hraní.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů