Stránka 1 z 1

Oprava notebooku

Napsal: 09 pro 2015 12:15
od Malarki
Zdravím,

přestal mi bootovat notebook. Jedná se o HP Probook 450. Měl za sebou už skoro 2,5 roku každodenní práce a hraní her. Podle blikání ledek se jednalo o problém RAM jednotky. Měl jsem v notebooku 2 Ram sticky, ale problém v RAMkách nebyl. Takže jsem předpokládal, že odešla MB. NTB jsem tedy dal do servisu, a nabídli mi opravu chipsetu za 3200,- Předpokládám, že se jedná o reball. Je to dlouhodobé řesení? Nebylo by lepší vyměnit celou MB? Jde mi o to, abych s tím ntb ještě vydržel alespoň 2 roky s minimálními náklady. Co byste dělali v mé situaci vy?

Chápu, že ntb není na hraní her, a že jsem nadměrným užíváním ntb zkrátil životnost, ale CPU i GPU jsem po roce přepastoval kvalitní pastou, a v zátěži teploty na CPU nešly přes 70°, a na GPU nešly přes 80°...

Napsal: 09 pro 2015 12:19
od Python.P
Oni musí říct jak budou postupovat, pokud se jedná o novou desku i s prací je to celkem rozumná cena.

Napsal: 09 pro 2015 12:25
od tiktak
Přesně tak - za výměnu desky bych 3200,- dal, pokud je to cena jen "opravy", ať už jakoukoliv formou, pak je to docela dost a je na zvážení, zda se to touhle formou "opravy" vyplatí.
Pokud jde o reball, tak u něj nikdy nikdo neví, jak dlouho to reálně vydrží, ale ten se obvykle dělá jen u GPU nebo přiletovanejch CPU.