Teplota CPU

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Teplota CPU

Příspěvekod Areon » 06 zář 2015 19:33

zdravím,

poslední 2 dny se mi občas restartuje NB sám od sebe bez jakéhokoli upozornění. Myslel jsem že to dělá nějaký program který blbne, ale když se mi dnes restartoval tak ještě v nabíhání se restartoval znovu 3x ještě před načtením systému. Poté jsem si nainstaloval Speccy a prohlédl teploty HW a u CPU mi to ukazovalo 75°C což je podle mě celkem za hranou a i nyní když mám už cca 10 minut vše ukončené a nyní jen píšu tuto zprávu tak CPU ukazuje 69°C. Teplota ostatních komponent je kolem 30°C.

Neměl by v této situaci běžet větrák na maximum a hučet jak vysavač? Jede mi tak na 30% pěkně potichoučku což mě dost zaráží.

Specifikace NB:

MSI GT 683DX

Intel core I7 2670QM quad core processor
Nvidia GTX 570m

Díky za odpověď

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 zář 2015 20:35

Koukáš jen na akktuální teplotu, nebo si loguješ maximum během zátěže? Ideální by bylo, kdyby sis spustil Open Hardware Monitor a v něm do grafu zapisoval takty, teploty a zatížení CPU jader (případně i GPU). Pak bude vidět, jestli se tam děje něco zásadního kvůli teplotám.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Teplota CPU

Příspěvekod Areon » 06 zář 2015 21:55

Koukám na aktuální teplotu. Před chvili jsem ji sledoval jak jsem psal odpověď na tvůj dotaz a ukazoval 68°C na CPU a přesto se restartoval a sekundu po restartu při nabíhání se ještě znova restartoval 2x tak jsem to raději vypl a píšu z deskopu. Chtěl jsem zkusit obnovit systém před první samovolný restart který byl v sobotu, ale hodilo mi to hlášku, že není žádný bod obnovy což mě zarazilo, měly by být mimo manuálního vytvoření i automatické po nějaké větší instalaci nebo aktualizaci co vím. Den před problémem jsem instaloval jednu hru a STEAM (ten se instaloval nějak divně , během instalace se celý počítač spomalil tak že každá akce trvala 2s včetně pohybu myší) tak jsem to chtěl zkusit obnovit před tuto událost jestli to nemělo souvislost :-/ . Nevím totiž jestli to je SW nebo HW problém.

Zítra ještě zkusím vyhodit baterii a nechat to odpojené od sítě na takových 10 minut jestli to pomůže, projetí nouzovým režimem mi nepomohlo.

EDIT1: vyhození baterky i odpojení zdroje na 10 minut nepomohlo, problém stále přetrvává, podle mě to není v přehřívání, protože jsem dnes NB zapnul a na ploše byl v pohodě, ale zapnul jsem internet a do 3 minut se restartoval. Jak bych to popsal, je to jakoby u deskopu vypadl proud, notebook kompletně zdechne bez jakehokoli upozornění nebo chybové hlášky poté je cca 2 sekundy úplně mrtvej a poté začne znovu nabíhat, mnohdy ještě než se načte vůbec chybová tabulka že byl systém špatně ukončen, zda chci do nouzového režimu atd. tak se stihne ještě 2x takhle vypnout a zapnout. Než mi to zheblo (píšu teď na deskopu) tak jsem stihl naměřit po 5 minutách na ploše 68°C na procáku, GPU mělo 40, a ostatní komponenty 30°C. Asi to hodím do servisu, protože fakt nevím....

Zkusím to projet ještě Avastem co mám, ale nevím zda to může být vůbec SW chyba když se to mnohdy vypne než vůbec načte systém, dokonce i v nouzovém režimu....

EDIT 2:

Po diagnostice v ABAXU mi bylo řečeno, že NB má vadné chlazení a na tento typ již nelze sehnat a NB je neopravitelný, takže si ho nechám na díly a koupím novej :-/ .


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů