Rada - WIFI

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Vashiik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2010 14:15

Rada - WIFI

Příspěvekod Vashiik » 19 lis 2014 08:25

Ahoj kluci.

Mám menší problém, který prostě nevím jak vyřešit.

Mám poskytovatele Internethome přes tu parabolu na baráku. Takže asi to funguje na bázi wifiny. Rychlost mám cca 10down/12up za 399,- to celkem jde.

Ale teď k mému problému. Jde to poznat nejvíc na online hraní (při normálním používání netu si toho totiž člověk ani nevšimne.), že někdy po 10 někdy po 15, 30 minutách a nebo i až po hodině mi prostě sám od sebe padne net třeba na 5 vteřin a pak se zase rozjede. Což má za příčinu námi gejmery neoblíbený disconnect (no a třeba v takové DOTĚ a nebo při rajdu ve wowku, popřípadě v PayDay 2, když jedu misi třeba na hoďku, je to dost nepříjemné, často až k nas****).

Tenkrát mi internet blbnul nějak víc a měnili mi jak ten modem co je na baráku tak nějakou kartu.

Problém je v tom, že když tam zavolám, že to tohle dělá tak prostě řeknou, že nevidí problém. Zavolám tam podruhé, potřetí, přijede mechanik a nic nezjistí. Ping 19. Rychlost pěkná, upload bomba.

Můj problém je v tom, že nic jinýho tu nejde, jedině O2 přes ADSL, jenže mi budou garantovat jen 6mb, ale za 299,-.

Moje otázka tedy. Tenhle net od Internet homu mám už hrozně dlouho, mezi tím si ho mezi sebou přeprodávali až skončilo tady u té odnože O2 (od té doby to šlo někam). Tyhle disconnecty dostávám cca rok. Osobně jsem si myslel, že mají přetíženou síť večer. Ale tyhle DC mi to dělá už i ráno.

Co mám dělat? Vypovědět smlouvu jít do pomalejšího O2 (max cca 6mega). A nebo to zkusit nějak vyřešit? Ale jak?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 19 lis 2014 08:52

Jiny poskytovatel.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 19 lis 2014 08:58

A na jinem PC to dela taky?
Asus ROG Strix G18

Vashiik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2010 14:15

Příspěvekod Vashiik » 19 lis 2014 09:03

Jo ještě mě napadlo jestli to nemůže dělat muj wifi router, přes který mám net roztahanej do baráku.

Z toho modemu na baráku jde lankovej kabel, kterej mám píchnutej do toho routeru. Můžu jedině ho zkusit napřímo napojit na mýho kompa a testovat (budu ho teda muset celej přemístit) jestli to nemůže dělat ten můj TP LINK.

Ale většinou když to takhle padne, tak já dostanu DC a mladá co kouká na seriál na notesu má taky sek.

Může to bejt tim externim routerem?

popřípadě nemůže být blbě nastavený? Ale, když nemám tenhle DC tak net běží v pohodě stahuju tak 800 - 1200 kbps

Pokud to teda nebude dělat i na přímo píchnuté do modemu od providera.

Ještě zkusím updatnout ten router.


JEŠTĚ TAKOVEJ UPDATE:

Teď už to bude jen otázkou gamingu. Nejčastěji, kdy jsem ten DC dostal bylo, když se ve WOWku pullnul boss. Čili v případě, kdy podle mě docházi k největšímu uploadu a downloadu zároveň (data a informace od ostatních hráčů). Jako kdyby to bylo přetížený.

Další UPDATE:

trochu jsem brouzdal a vypadá to, že to bude fakt problém v tom routeru, který sám od sebe disconnectne a reconnectne net, dost lidí s tím má i v zahraničí problémy. Zkusím dneska ponastavit pár věcí stáhnout firmware a tak. Nejvíc jsem se dočetl, že by mohlo pomoct nastavit lease time (což je nějaká doba pronájmu toho odebírání internetu, nerozumím tomu, ale zkusím :D)

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 19 lis 2014 21:49

Musíš zjistit kde je problém, připoj PC kabelem k routeru!

Dělá to skus vyhodit router a připojit přímo přestalo to koupit výkonnější router.

Nedělá to pak je zrada ve wifi mezi routerem a PC prostě připojit PC kabelem.

Wifi není spolehlivá technologie a rušení existuje.

To že to kdysi neblblo bude tím že si soused pořídil wifi taky a prostě se rušíte.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů