Problém s napájením NTB

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Mining
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2007 13:52

Problém s napájením NTB

Příspěvekod Mining » 20 led 2014 11:51

Dobrý den, chtěl bych se poradit o možné závadě u svého notebooku.
Mám necelé dva roky Samsung RF-511, až do soboty byl naprosto v pořádku, na baterii mi vydržel 5 hodin. Nicméně, když jsem ho zaplý odpojil od AC, tak se mi asi do 2 vteřin vypnul a pté už bez připojeného AC nenaběhl. Když jsem ho připojil k síti tak zase vše v pořádku, ale po odpojení ten samý problém. zkoušel jsem v BIOSu kalibraci baterie, a u ní bylo požadováno odpojení od AC a kupodivu se nevypnul, ani po té co naběhl do windows, ovšem po klasickém vypnutí, když jej chci znovu zapnout nebo odpojit za běhu ad ac ten samý problém.

A ještě, když se bez ac pokouším pc zapnout, tak má tendence najet, ale asi po těch 3 sekundách se vypne, pak bliká zeleně kontrolka baterie, ale slabě a rychleji, než když je třeba v režimu spánku.

Zkoušel jsem reinstal windows, kdyby to byla softwarová chyba, ale nic. Chtěl jsem i reflash biosu, ale mám nejnovější a ten samsungovský bios software updater mi ho nechce přeinstalovat.

Nevíte v čem by mohl být problém?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 led 2014 12:47

V hardware. Budeš muset reklamovat.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Mining
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2007 13:52

Příspěvekod Mining » 29 led 2014 21:50

Tak mi ho vrátili po týdnu ze servisu s tím, že se jedná o problém baterie, který už nelze řešit zárukou... (pochopitelně 6m)
Nicméně, jelikož jsem tomu nevěřil, tak jsem udělal test baterie. jednak přes příkazový řádek a jednak pomocí programu BatteryCare. Oba výsledky se shodují: Navržená kapacita: 57720mWh; Celková kapacita: 43290nWh; což je opotřebení nějakých 25% a za ty dva roky to tomu odpovídá. A jelikož se tomu zrovna teď chce na tu baterku fičet, tak mi píše, že aktuální kapacita je 38528mWh a ještě 4h40min mi pojede. Takže to v baterii teda určitě není.

Máte radu co s tím? Můžu se hádat se servisem, ale zase to dostane do ruk nějaké vemeno, co se na to vy***e, vrazí do to ho servisní baterku, náhodou mu to pojede a pošle mi to zpátky...


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů