Ntb Lenovo IP Z580 + Nokia Lumia 710 - připojení na mob. net

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
matincihak
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 27 pro 2012 19:44

Ntb Lenovo IP Z580 + Nokia Lumia 710 - připojení na mob. net

Příspěvekod matincihak » 22 led 2013 11:58

Ahoj,
rád bych se zeptal, jestli neznáte někdo nějaké fígly ohledně připojení na mobilní telefon, který je vysílačem a ntb je přijímač.

Můj problém spočívá v tom, pokud se chci připojit na net při dostupnosti pouze EDGE sítě, tak telefon samotný se na net připojí a mohu surfovat. ALe pokud se chci na telefon připojit s notebookem, tak v EDGE síti mi prostě vypadne přístup na internet, ačkoliv jsem k telefonu připojen.

Jinými slovy...H a 3G mě připojí, ale E ani náhodou...
Lenovo IdeaPad Z580, Intel Core i7, 8 GB RAM,
Intel HD 4000 + nVidia GT630M

matincihak
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 27 pro 2012 19:44

Příspěvekod matincihak » 22 led 2013 15:39

napadá mne snad jen, že by mohla být slabá anténa v ntbku. Což mi zase přijde absurdní. Upřímně, ntb jsem si také kupoval proto, abych se mohl připojit na net prakticky kdekoliv a ne jen ve městech, kde chytám H nebo 3G. Máme chatu na horách a tam mi jde jen EDGE, ale musím přiznat, že na telefonu je poměrně slušně rychlé (na telefonu stránky rychle načítají). NTB ale EDGE nepustí...je to spíše problém v telefonu nebo ntbku? Jsem zvědav, zda to nebudu muset řešit nějakým USB modemem...přijde mi to zbytečný
Lenovo IdeaPad Z580, Intel Core i7, 8 GB RAM,

Intel HD 4000 + nVidia GT630M

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 23 led 2013 07:21

Chyba bude najskor niekde v nastaveni telefonu, kedze notebook vobec nerozlisuje ci je cez H alebo 3G, jemu staci, ze sa dostane na internet a je jedno ci je to GPRS alebo LTE.

Bud ma WP nejake specialne nastavenie, alebo sa jedna o chybu :wink:

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 23 led 2013 13:39

zkus si v ramci edge pokryti na notebooku pingnout nejaky server (spustit - cmd - napsat "ping google.com" a podivej se na odezvu v ms.

- na odzkouseni, jestli se vubec pri edge protlaci notebook na internet. Pokud ti to hodi connection timeout, tak bude nekde problem.

Jinak me sdileni na tablet funguje v pohode, tak nevim ... (lumia 800, nexus 7)
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

matincihak
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 27 pro 2012 19:44

Příspěvekod matincihak » 23 led 2013 15:14

cyber-mythius píše:zkus si v ramci edge pokryti na notebooku pingnout nejaky server (spustit - cmd - napsat "ping google.com" a podivej se na odezvu v ms.

- na odzkouseni, jestli se vubec pri edge protlaci notebook na internet. Pokud ti to hodi connection timeout, tak bude nekde problem.

Jinak me sdileni na tablet funguje v pohode, tak nevim ... (lumia 800, nexus 7)


No, tak opravdu nevím...doma mi to funguje a v práci jsem prostě nenačetl stránku a u ukazatele síly přiipojení jsem měl žlutý trojúhelníček, že připojení k netu chybí...babo raď :) hlavně ať to fuguje, když to budu potřebovat
Lenovo IdeaPad Z580, Intel Core i7, 8 GB RAM,

Intel HD 4000 + nVidia GT630M


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů