Nexus tablet vs. Repasovaný ThinkPad

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
PaJa111
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 01 srp 2011 23:17

Nexus tablet vs. Repasovaný ThinkPad

Příspěvekod PaJa111 » 26 črc 2012 14:50

Zdravím všechny a prosím o radu. Na konci léta se chystám pořídit nové zařízení primárně určené na přenášení, prohlížení internetu, občas film. Rád bych na tom občas udělal něco do školy (především Word, Excel). Výdrž na baterii samozřejmě čím delší tím lepší, ale 2 hodiny by mi asi stačily.

Delší dobu uvažuju o novém Nexus tabletu, ovšem nedávno jsem narazil na repasované ThinkPady a např. X60 mě velice zaujala. Mám možnost teď v práci dělat na klasickém ThinkPadu řady T a naprosto mě ten stroj dostal :-). Takže teď řeším dilema ačkoliv se jedná o těžko srovnatelná zařízení, které koupit.

Budu rád za každou radu nebo podmět k zamyšlení.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 26 črc 2012 16:07

resim podobnou otazku, vzhledem k tomu ze od rijna vypadnu z bytu rano pred sestou a vratim se nejdriv kolem devate vecer.

mam thinkpad w520 a ten zustava na byte v dockine, jelikoz to neni zrovna vec na prenaseni. do prace notebook nepotrebuju, tam mam pracovni masinu.

problemem je to, ze nejsem fanousek zapisovani poznamek na papir (ktere zasadne pak nekam zahodim). z toho duvodu uvazuju nad podobnym resenim - bud thinkpad (spis asi x200 nex x60) a nebo maly nexus. tezko rict ...
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

PaJa111
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 01 srp 2011 23:17

Příspěvekod PaJa111 » 26 črc 2012 16:49

No u mě je to ještě otázka "kultu" ThinkPadu. Neskutečně mě dostává co ty notesy vydrží - nesmrtelné, tudíž ideální na přenášení.

Něco takového by se mi líbilo:
http://www.pocitacezababku.cz/Lenovo-Th ... i-Fi.phtml

Nevýhodou je menší výdrž na beterii (a zřejmě nutnost koupě nové) a váha, ale zase kompletní OS, vhodný pro práci + skvělá ThinkPad klávesnice. No vůbec nevím po čem sáhnout. Teď v práci vyřazují nějaká W co ležela téměř celou dobu v dockinách tak se asi poptám jestli by se to nedalo odkoupit, možná by mi to zjednodušilo rozhodování.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Nexus tablet vs. Repasovaný ThinkPad

Příspěvekod Ghost » 26 črc 2012 16:55

PaJa111 píše:Zdravím všechny a prosím o radu. Na konci léta se chystám pořídit nové zařízení primárně určené na přenášení, prohlížení internetu, občas film. Rád bych na tom občas udělal něco do školy (především Word, Excel). Výdrž na baterii samozřejmě čím delší tím lepší, ale 2 hodiny by mi asi stačily.

Vo Worde a Exceli nespravis na Nexuse nic lebo Word a Excel pre Android afaik nie je. V nejakej aplikacii, ktora vie robit s dokumentami Wordu a Excelu nuzdovo nieco spravis ale na virtualnej klavesnici na malom displeji to bude za trest. Ked uz tak potom nejaky tablet s moznostou pripojit klavesnicu (Asus Transformer, Thinkpad Tablet, MS Surface, ...). Idealne s Win8 RT, ktore budu mat aj Word a Excel s UI pre dotykove displeje.

osobne by som si kupil radsej nejake X-ko. tablet je imho len doplnok pre pocitac.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 26 črc 2012 17:26

Jo tablet je jen doplněk, který pro který si musíš najít nějaké využití. Ideální je např. pro ty, co jezdí do práce/školy MHDčkem, tam poskytuje výbornou možnost jak tu nudnou půlhodinu zabít (ráno přečíst zprávy, cestou zpět pustit jeden díl Přátel...).

Pokud Cyber píše, že má počítač v práci a notebook doma, tak tam bych se spíš klonil k tabletu (na čtení pošty/dokumentů na cestách to stačí, na ostatní věci má dva počítače). Navíc, mít tři počítače je už dle mého trochu moc.

PaJa: Nějak jsem nepochopil jaké počítačoidní zařízení máš aktuálně k dispozici? Předpokládám, že jen stolní PC?
Záleží na tvém použití, ale znám pár lidí, co nějaký subnotebook nebo netbook nahradili iPrdem (popř. jinou plackou) a chrochtají si blahem (samozřejmě, že doma mají stolní PC nebo DTR notebook).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 26 črc 2012 17:56

HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

PaJa111
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 01 srp 2011 23:17

Příspěvekod PaJa111 » 26 črc 2012 17:57

Jirrick: Aktuálně disponuju notesem Toshiba P750, klasický multimediál, ten mi leží na bytě, moc se mi ho nikam tahat nechce (hlavně kvůli váze a rozměrům, jinak maximální spokojenost) a smartphonem Samsung Galaxy S.

Toshibu se mi do školy nechce tahat každý den a telefon ač 4" je na internet pramálo a o práci nemůže být ani řeč. Vzhledem k tomu, že se v Androidu dost hrabu, tak je mi jasné jak to je s prací na něm (dost bídně) i přes slibované vydání Microsoft Office na Android OS.

Přemýšlel jsem také nad netbookem, ale ty jsou celkově na ústupu a nepřišli mi nikdy moc "věrohodné". To se ovšem nedá říct o 12" ThinkPadech, které mě dostaly :).

Každopádně zeptám se zkušenějších: Jakou můžu očekávat výdrž na baterii např. u již zmíněné X60 po její výměně za novou?

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 26 črc 2012 19:11

No tak tvá volba docela záleží jak moc cheš pracovat/studovat "na cestě", resp. kolik času trávíš u jiných počítačů na kterých můžeš pracovat/studovat.

Např. u nás na škole máme opravdu velký lab (vždycky volné místečko), takže i když nemám notebook s sebou (resp. bych měl jen tablet) a vysktne se nějaké okno (odpadne cviko, atd...), tak si můžu jít tam.

Pokud máš během dne delší hluchá místa (v řádu hodin), tak ty nejlépe zaplníš s (sub)notebookem, protože se dá udělat kus plnohodnotné práce.
Pokud tak velké díry nemáš, resp. nemůžeš je využít k nějaké souvislejší smysluplnější práci, tak bych se klonil spíš k tomu tabletu.

Pokud můžeš na chvíli postrádat pár tisíc, tak si přes internet kup nějaký tablet (pár tabletů), v té 14ti denní lhůtě si je zkus používat a uvidíš nejlíp sám jak se s tím dá žít. :-)
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 27 črc 2012 10:46

dekuji za reakci.

moje vyuziti je zamysleno predevsim k psani poznamek ve skole / na cviku. na hudbu mam smartphone, serialy v saline me nebavi. daleko radeji ctu. a to z papiru :).

a taky upinam svuj zrak na prichod MS surface nebo jinych W8 tabletu na intelu.

jen jeste otazka. jaky je velikostni / vahovy rozdil (a ted nemyslim nutne specifikace, ale spis zkusenosti cloveka co s tim delal) mezi x60tkou / x200 ? - jaky je posledni nastupce x60tky?

dekuju
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů