notebook vstupy

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
romanfurst
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2007 17:24

notebook vstupy

Příspěvekod romanfurst » 10 říj 2010 23:20

zdravím. Všiml jsem si že současné notebooky (ať už lepší nebo horší) nemají rozhraní na S-Video, FireWire nebo PCMCIA. Vlastním zhruba 1,5 roku starý Acer Extensa (kupoval jsem jeden z nejlevnějších modelů) a ten tyto všechny vstupy/výstupy má. Zajímalo by mě tedy proč to současně nabízené notebooky nemají. Vždyť třeba takový vstup/výstup na S-Video se docela hodí, nebo FireWire pro připojení digitální kamery.Nebo se pletu? dík za váš názor

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 11 říj 2010 00:12

S-Video je nahrazeno digitálním HDMI (popř. DisplayPortem). Spousty LCD TV připojíš i d-subem. FW pro připojení kamer zamrzí, ale pro externí disky je zde eSATA. Do PCMCIA se mi nezdá, že by bylo něco důležitého (LAN, wifi, BT už notebooky mají). Pro Expresscard se třeba nabízí USB 3.0 řadiče, ale tyto porty už na dobrých notebookách taky jsou. TV karty lze pořídit do USB.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 11 říj 2010 07:46

Exprescard robia aj z FireWire ktore funguju vo WinXP,vista, keby si mal W7 tak pohladat je nutne ovladače na stranke vyrobcu
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů