Nejmenší notebook

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Wlanman

Nejmenší notebook

Příspěvekod Wlanman » 30 čer 2006 21:54

Může někdo doporučit co nejmenší a nejlehčí notebook při zajištění potřebné konektivity (WiFi, BT...). Nemusí mít žádnou mechaniku jen USB.

prometka
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2006 07:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prometka » 30 čer 2006 22:04


Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 01 črc 2006 00:35

ThinkPad X60
Sony TX3XP

Wlanman

Příspěvekod Wlanman » 01 črc 2006 14:45

To Prometka:

to libretto je hodně dobrej notes jen nevím jestli toshiba je dobrý výrobce (mám NB Acer a IBM) a cena je hodně příznivá na tom odkazu je 52 tis. Ta cena je s dok.station? Jaká je reálná vydrž na baterie při práci typu Word a Internet? Intel Pentium M 753 ULV je Centrino (mám v notesu M760 a tam je napsaný Centrino) ? :oops:


To Puppy:

X60 vypadá dobře ale jeho váha proti libretto je výšší a TFT je taky větší s tím i rozměry, ale zase je to IBM. Co bys doporučil ty?


Ještě obecně např. Jornada 680 je velikostně super, ale je to PocketPC a výkon nic moc a je starý z tohohle odvětví nevíte něco doporučit, ale nechci (nemusí) být dotyková obrazovka, ale komplet klávesnice tak jak má ta např. ta Jornada 680. Dík za pomoc

mobil-man
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 10 čer 2006 14:22

Příspěvekod mobil-man » 01 črc 2006 16:20

Wlanman píše:Intel Pentium M 753 ULV je Centrino (mám v notesu M760 a tam je napsaný Centrino) ? :oops:
To je verze, ktera je presne urcena pro ultramobilni zarizeni >nizka spotreba
a jeste neco> CENTRINO neni procesor!!!
impossible is nothing
HP Compaq nx9420
Core Duo T2400, 1GB RAM, ATI X1600 256MB

leon

Příspěvekod leon » 01 črc 2006 18:05

pro upresneni

Centrino = Intel CPU (Pentium M nebo Core Duo/Solo) + Intel chipset + Intel WiFi modul

... jde o ochrannou znamku pro soubor tri uvedenych komponent od Intelu

Wlanman

Příspěvekod Wlanman » 01 črc 2006 18:25

To mobil-man:

Krásné....... na to jsem se neptal. :roll:

Centrino je označení technologie procesoru pro nízkou spotřebu. Ptal jsem se na rozdíl mezi číselným označením 753 ULV a M760 a jestli je to centrino proto, jestli má úsporu energie.

Na otázku se dává odpověď a pokud odpověd nemáš, nebo neznáš tak nepoučuj ostatní o ultramobilních zařízeních a podobných bludech :idea:


To leon:

Kromě toho by tam mělo být ještě řízení spotřeby. Ty taky neporadíš? :wink:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 01 črc 2006 18:49

Ja bych sel do X60 (uz jen kvuli klavesnici), i kdyz priznavam ze ten Sony se mi zase libi kvuli interni mechanice :-)

Wlanman

Příspěvekod Wlanman » 01 črc 2006 19:03

To Puppy:

Už jsem poslal poptávku po IBM X60s, ale bez dok. station kde je mechanika protože se to cenově nevyplatí já ho mám za 52t. s mech. stojí 68t. a pokud koupím externí mech ne IBM což je podle mě jedno tak za ni vyhodím tak 5t.

Můžeš mi poradit ještě s tím Jornada PocketPC nikde je nemájí. Ještě mě napadlo řešení Sony Vaio U50-U70, ale zase než to poskládáš.

mobil-man
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 10 čer 2006 14:22

Příspěvekod mobil-man » 01 črc 2006 20:59

2Wlanman: teda nevim o jaky bludy ti tady jde a navic plnou odpoved jsi dostal od leona...alespon, co se tyce centrina :twisted:
impossible is nothing

HP Compaq nx9420
Core Duo T2400, 1GB RAM, ATI X1600 256MB

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 02 črc 2006 11:57

Zase X60s opravdu vypada jako pocitac (puvodni clanek zde). Ve srovnani s ostatnim se to stale da pouzivat.

leon

Příspěvekod leon » 02 črc 2006 13:26

Wlanman píše:To leon:
Kromě toho by tam mělo být ještě řízení spotřeby. Ty taky neporadíš? :wink:


ptal jsi se jestli Pentium M ULV je Centrino a ja se Ti na to snazil dpovedet ... takze jeste jednou upresnuji ... Centrino je ochranna znamka pro 3 komponenty od spolecnosti Intel (viz vyse) ... Pentium M vcetne variant LV a ULV muze mezi tyto komponenty patrit a notebook s timto procesorem muze byt oznacen znackou Centrino jen v pripade, ze vedle uvedeneho procesoru obsahuje take chipset Intel a WiFi modul Intel ... pokud by byl chipset napr. ATI nebo WiFi modul napr. Broadcom tak jiz vyrobce NESMI dat na notebook znacku Centrino i kdyz v nem bude procesor Pentium M (LV/ULV). Pokud jeste neco neni jasne, rad doplnim.

Pokud si se ptal na rizeni spotreby, ktere se mimochodem neoznacuje Centrino ale SpeedStep (ono je v tom procesoru vice veci pro usporu energie, ale SpeedStep je nejdulezitejsi)... tak na to tedy odpovidam take ... ANO vsechny procesory Pentium M vcetne tech s garanci LV a ULV jsou vybaveny technologii SpeedStep.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů