Obnova disku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Swarley
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 23 srp 2008 12:13

Obnova disku

Příspěvekod Swarley » 04 črc 2010 01:01

Ahoj, snad se nebudu opakovat, ale nikde jsem to tu nenašel.

Vyskytl se mi problém, mám notebook HP compaq 6735b, kde jsem měl rozdělený disk na dva oddíly C a D. Nečekaně jsem musel odjed do USA a notebook nechal doma. Když ho však včera doma přeinstalovali, výsledkem byl jen jeden disk a všechna data v háji. Jde mi o to, že tam mám věeci do školy a fotky, které bych potřeboval zachránít, protože jsem je kvůli náhlému odjezdu nestačil samožřejmě zálohovat :(

Takže, měl jsem tam win 7 a disk rozdělený cca na polovic, C byl systémový disk s windowsy a pak jsem tam měl nepotřebné filmy, na disku D byly ale důležité věci. Disky byly naformátovány na NTSF.
Včerejší operace probíhala z recovery disku co je v notebooku, tudíž proběhla instalace WIN Vista. Disk je teď jen jeden o velikosti celého pevného disku (taktéž NTSF). Počítač prý během procesu instalace a formátování několikrát spadl a tak se začínalo pořád nanovo. Víc jsem toho nezjistil, protože doma není nikdo informatik.

Máte prosím někdo z touto situací zkušnost nebo jakýkoli návrh, nápad co by se s tím dalo dělat? Budu moc rád za každou radu, slyšel jsem, že jsou na to programy, ale vůbéc se v nich nevyznám a, když budu domů radit takhle na dálku, nemlžu si dovolit experimentovat. A jo, vím, že jsem trumbera, že jsem to neměl zálohované.

Díky moc Vám všem!
Swarley

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova disku

Příspěvekod stavač » 04 črc 2010 06:07

Existujú programi recovery ked omilom sformatuješ disk ale tím že sa viac x inštalovalo data už nebudú pravdepodobne existovat takže moc velke iluzie si nerob, obnova dat ti može trvat aj 8 hodín no zaleží od programu a velkosti disku, programov je plno na recovery a znami program je R-Studio
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 04 črc 2010 22:56

Skús toto

http://www.piriform.com/recuva

alebo toto

http://www.ptdd.com/partition-recovery-for-windows.htm

Ak dochádzalo k niekoľkoásobnému formátovaniu a ak bolo full
(pomalé, kvalitnejšie), nie quick (rýchle), tak je šanca zachrániť údaje veľmi malá-blízka nule, napriek tomu skús vyššie uvedený softvér.

BTW: Kto Ti to preinštaloval? Mne keby niekto zasahoval do notebooku a ešte aj zničil nejaké údaje, tak by ho čakal krutý trest :lol:


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů