Přeinstalace OS za použití DriverMAXu

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Mejsny
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 01 črc 2008 22:22

Přeinstalace OS za použití DriverMAXu

Příspěvekod Mejsny » 24 úno 2010 13:41

Ahojda,

chci se zeptat... chtěl bych si na booku přeinstalovat OS.. mám tam windows vista a chtěl bych windows 7... nění to jen tak díky problem s ovladači...

ale chci se zeptat, kdybych si zálohoval ovladače přes drivermax... jdou pak použít i pro ty nový windowsy? Hlavně to musim nějak ty ovladače tam hodit během instalace,, protže při naskakování mi to hlásí chybu.. vubec nejdou nahodit...

může mi teda, jeslti to jde, někdo napsat podrobnej postup jak to použít, abych byl schopen si takhle na booku přeinstalovat OS?

Jsem samouk, lehce pokročilý, spíše amater...

Děkuji
Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548
AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-64 2,2 GHz. 2GB RAM 320GB HDD, DVD-RW, NVIDIA GeForce 8400M G, Windows Vista Home Edition SP2

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 24 úno 2010 15:29

některé ovladače jdou z Visty, ale na část věcí budeš muset sehnat ovladače na win 7 a s těma není problém ( sehnat je ).
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Mejsny
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 01 črc 2008 22:22

Příspěvekod Mejsny » 25 úno 2010 18:35

Ale jde mě o to, že co zformátuju disk, tak tam nejdřív potřebuju nahodit ty ovladače, po zformátování!, protože jinak mi to vůbec nenaskočí... protože tam nebude ovladač na myš, baterku, monitor, atd... tenkrát jsem to jednou zkoušel a nefachalo to...,t akže ty ovladače tam musim dát dřív asi, ale nevim, kdy... a jak.. :-( Nějakej podrobnější návod?

Děkuji
Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-64 2,2 GHz. 2GB RAM 320GB HDD, DVD-RW, NVIDIA GeForce 8400M G, Windows Vista Home Edition SP2

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 25 úno 2010 19:26

Ked si nainštaluješ Windows tak si nainštaluj drivermax, pripoj sa na net a moťeš bud stahovat ovladče alebo ich aktualizovat,to si uložiš do jedneho priečinka z ktoreho sa to nainštaluje, tento program ti dava informacie o systeme a v nom ovladače,ovladače si zazalohuješ-Backups ktori si ulažiš, po nainštalovaní widowsu si nahodíš drivermax a backup rozbališ do systemu no ale silne pochibujem že všetky ovladače z visti ti budu fungovat vo W7, naposledy som ten program použival pred rokom, inak ked maš W7 a v nom ovladače tak ti ich system ponukne na aktualizaciu
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 25 úno 2010 19:42

Mejsny píše: protože jinak mi to vůbec nenaskočí... protože tam nebude ovladač na myš, baterku, monitor, atd... tenkrát jsem to jednou zkoušel a nefachalo to...

Co to je za volovinu? Na myš , baterku, monitor má windows ovladače již v sobě :roll: win 7 má ovladače dokonce i na většinu wifin, síťovek i grafik atd... windows ti musí najet i kdyby nechtěl jinak je něco špatně
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 25 úno 2010 19:53

to je pravda,win7 ma integrované ovládače v sebe,potrebné na spustenie inštalácie...niečo tam musíš mať zle..
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

Mejsny
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 01 črc 2008 22:22

Příspěvekod Mejsny » 27 úno 2010 09:04

No ale co špatně? Zkrátka zkoušel jsem to nedávno instalovat na kámošův notebook (Acer). Formátování proběhlo ok, rozdělení disku taky. Dal jsem instalaci, nainstalovalo se to, mám dojem, že i to mě chtělo takový to základní nastavení, jako nastavit časový pásmo atd... párkrát během toho se to restartovalo, jako obvykle... no a pak nabýhal už i ten windows a když už jakoby mělo naskočít windows, tak to napsalo error a smůla... tak nevim, co by mohlo být za chybu... a když jsem se o tom bavil s kámošem (je zdaleka a nemá moc času...) proto to nediskutuju sním... tak mi řikal, že to není jen tak na notebook nainstalovat windowsy, kvůli ovladačům atd.. že to zkrátka není jako instalovat to to stolního pc...

tak nevim, co by mohlo být špatně?? :-(
Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-64 2,2 GHz. 2GB RAM 320GB HDD, DVD-RW, NVIDIA GeForce 8400M G, Windows Vista Home Edition SP2

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 27 úno 2010 09:33

Časove pasmo nema nič spoločne z behom windows, čo si vlastne jaku vistu inštaloval na ten notbuk acer, ovladače su na strankach acer su dobre, po nainštalovani si ich možeš aktualizovat bud cez drivermax alebo driver checker, napiš alebo hod sem scren eror,inak nevidim nič na tom zvlaštne inštalovat windowsi na deskopi a notbuky,kolko HW tolko ovladačov
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Mejsny
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 01 črc 2008 22:22

Příspěvekod Mejsny » 01 bře 2010 18:43

Ok, v nejbližších dnech se pokusim to nainstalovat a vyfotim tu chybu a dám to sem...
Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-64 2,2 GHz. 2GB RAM 320GB HDD, DVD-RW, NVIDIA GeForce 8400M G, Windows Vista Home Edition SP2


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů