C: - zmensovanie miesta na disku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
adam85
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 24 pro 2008 01:53
Kontaktovat uživatele:

C: - zmensovanie miesta na disku

Příspěvekod adam85 » 26 říj 2009 21:08

Ahoj, mam na Vas dotaz a budem vdacny za radu...
Uz dlhsiu dobu pozorujem, ze sa mi postupne zmensuje volne miesto na disku C:
Mam OS Win Vista a je mi jasne, ze system si asi stahuje rozne aktualizacie a pod. lebo to mam povolene. No za posledne obdobie sa mi zda, ze je to trocha vela. Ide o cca 1 GB za tyzden a viac...
Neviete mi poradit, ci je to normalne? Mne sa zda, ze aktualizacie nemozu byt take velke a instalujem ich manulne, instalujem len dolezite z nich. Norton Internet Security mam oficialny a nehlasi ziadne napadnutie...
Disk pravidelne cistim, ale neviem zistit, co to na tom disku pribuda...

Dakujem za Vase postrehy a pripadne rady!

adam

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 26 říj 2009 22:25

Nevím, jestli to úplně pomůže, ale na hledání souborů zabírajících zbytečně moc místa je dobrý http://www.megaleecher.net/Download_Fre ... D_Software Space Monger
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 26 říj 2009 23:49

body obnovy jsi možná nezmínil proto, že to považuješ za trivialitu.. ale pokud náhodou ne... :) tak to budou dost možná právě ony. vytvářejí se automaticky při instalaci nebo programové aktualizaci kde čeho, takže je docela pravděpodobné, že právě ony ti "užírají" místo.
Dell Latitude E5500 | XP Pro | Intel P8400 | 4500MHD | 15.4" WXGA+ | 200GB 7200RPM | 2GB 800MHz RAM | 8x DVD RW | WiFiLink 5100 | 6 Cell 56WHr LI-ION
Nepište na SZ dotazy, co patří na fórum. Na SZ odpověď nedostanete, na fóru ano.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 27 říj 2009 08:25

Jsou to pravděpodobně zálohy systému po aktualizacích, Vista si na ně zabere 15% kapacity partition (nebo 30% volného místa) a postupně to zaplňuje ("shadow copy"). Tohle zabrané místo nemusí správce souborů ukázat.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

adam85
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 24 pro 2008 01:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod adam85 » 27 říj 2009 10:46

Ano, toto je pravda, ale ak dam cistit disk, je tam aj moznost odstranenia bodov obnovy a "shadow copies". Po aplikacii sa trochu pamat opat zvacsi, ale je to zanedbatelne oproti tomu co mi straca.
Len pre priklad...
Mam na C: volne miesto 10 GB. Ani nedavam nic instalovat, ani sa nic nestahuje a o den neskor mam z nicoho nic len 7 GB volnej pamate. Dajme tomu sa vytvoril nejaky bod obnovy. Dam cistit disk, odstranim body obnovy, shadow copies a po operacii mam aj tak len 8,5 - 9 GB volneho.
Za posledne 3 tyzdne mam z 20 GB volneho miesta na disku len okolo 6GB....

Ak to tak pojde dalej, tak uz neviem co budem mat z C: presunut a to mam 111GB disk C:

HELP :!:


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů