Zkušenosti se servisem

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
hmph2
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 zář 2009 22:45

Zkušenosti se servisem

Příspěvekod hmph2 » 21 zář 2009 09:07

Máte někdo zkušenosti s opravou u NĚMEČEK COMPUTERS odkaz
nebo s firmou ABAX odkaz
nebo s nbservisem odkaz

mam vadne LCD...Dik
Naposledy upravil(a) hmph2 dne 21 zář 2009 20:16, celkem upraveno 2 x.

Andrejka
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2009 15:11

Příspěvekod Andrejka » 21 zář 2009 16:53

no to by me taky zajimalo...taky potrebuju opravit LCD :(

jay_cutler

Příspěvekod jay_cutler » 23 zář 2009 23:28

Mám zkušenost s kladenskou pobočkou NBServisu. A asi bych si příště nechal opravit notebook jinde.

Andrejka
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2009 15:11

Příspěvekod Andrejka » 24 zář 2009 11:10

Pročpak?Něco ti pokazili?

polo

Příspěvekod polo » 24 zář 2009 20:43

Aky mas presne problem s LCD ( si si vobec isty , ze je to LCD a nie doska,LVDS kablik ci nieco s podsvietenim ? )


Inac osobne by som si skor danu komponentu niekde zohnal a vymenil sam (aj ked to nieje riesenie pre kazdeho )...

hmph2
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 zář 2009 22:45

Příspěvekod hmph2 » 24 zář 2009 21:29

Mel jsem problem s podsvetlenim a podle toho, co to delalo to vypadalo bud na invertor, nebo na ccfl výbojku. Nechtel jsem se v tom ale hrabat sam. Normalni PC mam rozebrany v jednom kuse, ale na notes si netroufam

Dneska mi opravili notes v NBServisu a spokojenost. Cetl jsem na ne par doporuceni. Jako jedni z mala se mnou komunikovali rychle pres mail, zavolali a tak. Oprava taky bez problemu. Vymenili invertor...i s praci za 1400,-. Lepsi nez vymena celyho LCD u starsiho notesu.

Jen se to dole v miste toho invertoru trosku zahriva ale to jsem predtim nesledoval, tak nevim, jestli to neni normalni :?: Na opravu 3 mesice zaruka.

jay_cutler

Příspěvekod jay_cutler » 24 zář 2009 23:23

Andrejka píše:Pročpak?Něco ti pokazili?.

Ne, vůbec ne. Samotná oprava určitě proběhla výborně, protože je to už cca půl rok a notebook je v pořádku. Ale silně se mi nelíbilo, že mi byla odpálená součástka vyměněna za daleko méně výkonnější, aniž by mi o tom kdokoliv ze servisu řekl, zjistil jsem to až doma a neměl náladu to už řešit a hlavně už jsem nutně potřeboval na notebooku pracovat. Ta součástka byla grafický čip. Měl jsem tam nV8600 GS, dali mi tam nV8400 G, což je znatelný propad směrem dolu. Dále se mi nelíbilo, že jsem nedostal žádný papír, kde by bylo rozepsáno, za co jsem zaplatil. A že mě to velice zajímalo, protože ta částka nebyla vůbec malá. Pak se mi zdálo, že slečna, která přijímá notebooky do opravy, sepisuje smlouvy, záruční listy atd., je nějaká výpomoc narychlo z řad kamarádů některého ze servismanů. Přišla mi dost zmatená a absolutně se neorientovala v IT termínech. Proto mě pak už ani nepřekvapilo, že na záručním listě mám napsáno "oprava základní karty".

hmph2
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 zář 2009 22:45

Příspěvekod hmph2 » 25 zář 2009 00:28

Ja jsem mel notes v prazsky pobocce NBServisu a pohoda. Mam i fakturu s tim, co vymenovali. ale u me slo jen o invertor...

eibl.2x4c
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2009 09:23

Zkušenosti se servisem ABAX

Příspěvekod eibl.2x4c » 01 pro 2009 09:55

Mám zkušenosti se servisem ABAX a musím říct že už nikdy víc.

V tomto servise jsem si nechal opravit prolitý notebook AMILO PI 3525, byla mně vyměněna základní deska za novou. Oprava trvala 4 týdny a stála 8300 Kč. Notebooku však po opravě nefungoval zvuk. Následná reklamace opravy trvala 5týdnů a stále neměla konce, proto jsem odstoupil od smlouvi a nechal si vrátit penize.

V dalším, tentokrát už autorizovanem servise KAPSH mně zjistili, že v předchozím servise mně byli vyměněny paměti RAM za pomalejší 533Hhz misto 800MHz, a celý notebook byl velmi nedbale složen (chyběla spousta šroubků). Výměna desky a vyčištění, které v ABAXU opoměli udělat, vyšlo na 6100 Kc. Navic samozřejmostí 2 roky zaruka na novou desku.

Nevím. Možná šlo o selhání jednotlivce a souhry špatných okolností, ale všem mím známím radím, ať se vyhýbají servisu ABAX velkým obloukem.

Petr Hanzlík

Abax

Příspěvekod Petr Hanzlík » 16 zář 2010 12:50

Pokud chcete ušetřit čas peníze a hlavně nervy tak Abax nikdy nebrat.Mé zkušenosti s nimi jsou naprosto katastrofální.Měl jsem u nich nich při první opravě notebook 2 měsíce než ho opravili.Ovšem potom co mi notebook došel zpět to bylo tprve martýrium.Notebook přišel s poškrábaným šasi zaprášeným a škrábnutým displejem a s polovinou šroubků co v něm bylo původně.Tak jsem se rozhodl opravu reklamovat.Slíbili vyměnit poškrábané šasi displej vyčistit a doplnit šroubky.Ovšem kdybych věděl co mě bude čekat tak bych tento krok nikdy neudělal.Výměna šasi vyčištění displeje a doplnění šroubků jim trvá už déle než půl roku.Komunikace naprosto katastrofální nejdříve jsem komunikoval s nějakým panem Pavlem Glejtkem který odpověděl tak jednou z desíti dotazů.A somozřejmě samé výmluvy sliby lži atd.Po téměř půlroce se mi ozval nějakej ing Marian Venhuda že se omlouvá že měli ve firmě zaměstnance který sabotoval práci a že je můj notebook už hotový reklamace vyřízena a notebook bude odeslán ČP jako obchodní balík.Leč dnes je to už týden co bylo slíbeno že bude balík odeslán a notebook doma stále nemám.A co myslíte že nastalo když už jsem jim sprostě vynadal a zeptal se kdy mi hodlají notebook odeslat?Ano opět zase nulová komunikace ze strany servisu.Takže nevím co teď.Ale asi si pravděpodobně vezmu v práci volno a budu si muset pro notebook zajet do Ostravy.Udělejte si o serióznosti servisu obrázek sami.Leč pokud si vyhledáte na googlu Abax zkušenosti tak se podívejte na všechna možná fóra kde se o nich diskutuje.Nejsem zdaleka jediný kdo s nimi má katastrofální zkušenost.

Barton

Re: Zkušenosti se servisem

Příspěvekod Barton » 29 říj 2010 17:52

Objednal jsem expresní (24 hod) opravu HP Pavilion, výměna graf. čipu a klávesnice. Cca po měsíci mých neustálých urgencích a jejich nesmyslných výmluvách, jsem souhlasil s opravou bez výměny klávesnice. Cena opravy 3 600,- Kč. Asi po 3 týdnech opětovně stejná závada zobrazení. Po telefonátu navrhli reklamaci. Po zaslání notebooku reklamaci zamítli, že je porušena pečeť, v notebooku voda, a uštipnutý kus krytu. Prý to bylo špatně zabaleno, což je nesmysl. Aby došlo k poškození krytu, musela by být i poškozená přepravní krabice, což nebyla, jinak by ji museli reklamovat svému smluvnímu kurýrovi. Zpětnou zásilku jsem odmítl s tím, že s postupem nesouhlasím a na firmu v současné době připravuje můj známý právník žalobu. Celou dobu se nikdo z firmy neobtěžoval komunikovat ani jejich slavný ředitel, který údajně dle jejich www řeší stížnosti zákazníků obratem.

kranich
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2011 11:54

HP nc6120

Příspěvekod kranich » 26 úno 2011 11:57

Zdravím,
důrazně nedoporučuji zasílat notebook do fy NTB servis Martin Volejník.Měl jsem problémy se zasekáváním systému, přepětí na portu USB,zaslal jsem notebook do tohoto servisu k opravě.Po několika měsících byl přístroj vrácen s údajně vyměněnou základní deskou, která prý již těmito problémy netrpí.Oprava stála 3500 Kč a notebook fungoval dobře asi 6 měsíců.Potom začala znovu vyskakovat hláška přepětí na portu rozbočovače, znovu jsem notebook zaslal do tohoto servisu.Další tři měsíce se nic nedělo, po urgencích mi bylo sděleno, že mi musel notebook spadnout na zem, nebo že jsem s ním musel kroutit!!! Notebook nefunguje a jen jsem vyhodil peníze za pochybnou opravu.
S pozdravem Vladimír Kranich

petelin
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 22 pro 2011 00:04

Příspěvekod petelin » 22 pro 2011 00:16

Omlouvám se že rozjíždím znova starej topic, ale musím.
Se zkušeností s ''firmou'' abax vam musim také sdělit.
Odeslal jsem NB na diagnostiku řekli mi,že je špatná zadkladní deska .. oprava CCA 5500 s opravou jsem nesouhlasil a trval na vrácení NB ..
NB dorazil dom,ale co nevidim - poškrabany, přetahnute šrouby,že mi lezou přes plasty ven a nešel zapnout, volal jsem na reklamaci NB odeslan zpět .. pul roku žádna odezva od firmy, pouze zminovany pan Glajtek semnou pak komunikoval přes mail a komunikace byla jak se říká na bodu mrazu. No nic, sebral jsem kamarada technika a jel navštívit pobočku do ostravy...
Hle sotva zaznělo moje jméno cela firma se začala otáčet vzhuru nohama a notas mi byl dovezen z nějaké rádoby dílny. Nějaká paní mi tam vyprávěla asi hodinu pohádku,že udajně do mého NB nateklo přes jejich netěsnící střechu a oni si toho nevšimli... Pokus o náhradu škody byl nemožný a jediná nabídka ze strany firmy bylo vykoupení na nahradní díly za 1500... PC: 24tis. Snaha vymanit tam nějakého vedoucího byla nemožná,takže NB jsem si radši vzal a děkoval bohu,že mám ještě něco.
Následný servis až v brně mi prokázal, že ty SVINĚ mi zebrali moji desku, narvali tam nějakou polochciplou,kterou asi někomu taky ukradli a vyměnili mi cely spodní rám za uplně jinačí,ale vzhledově stejný. Já blbec si nevšiml,že je na ní uplně jinačí číslo NB, protože jsem myslel,že tam v nervech někoho dokopu.
Shrnutí: pokud budete chtít se obrátit na tento servis - vřele doporučuju....možná se se svím NB ještě shledáte :D

Pete4
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2012 21:10

NBservis NIKDY!!! www.nbservis.cz/

Příspěvekod Pete4 » 16 bře 2012 21:29

S tímto servisem mám zkušenost velice nemilou, sice už to je nějaká doba, co jsem si tam nechal opravit (diagnostikovat) počítač, ale doporučoval bych se vyhnout obloukem. Počítač (ASUS) jsem tam nechal, protože nereagoval na zapnutí (podezření na základní desku), což se také potvrdilo, následnou opravu jsem si v tomhle servisu rozmyslel a poslal notes jinde. Z druhého servisu mi pak volali, zda-li jsem se v tom nehrabal sám, protože to co se dělo se základní deskou, mohl udělat jen naprostý diletant, perličkou byla výměna procesoru, údajně prý neúmyslná. Mě zarazilo jako laika viditelné poškození šasí, zbrkle jsem nad tím ale mávnul rukou.
A soudit se kvůli cca 5000tis, to v našem státě nemá ani smysl.
Toto budiž varování všem.
To že má někdo pozitivní reference, to neberu, mě ale tihle diletanti
naprosto zklamali. NEVER MORE!
:evil:

tom15

SPOKOJENOST

Příspěvekod tom15 » 11 čer 2012 15:56

Zdravíčko ... asi před měsícem jsem si do svého notebooku nalil "trochu" Coly. Notebook (IBM T61) nešel spustit. Po známostech jsem se pokoušel notebook opravit, ale bez úspěchu. Narazil jsem na stránku http://www.op-servis.cz a pánovi jsem notes zaslal. Oprava do týdne a i s poštovným mě stála asi 900,- Kč, což je pakatel proti původnímu nacenení od ABAXu (výměna desky = 7500,- Kč :roll: ). Notes jede zatím asi měsíc a půl a zatím spokojenost jako před nezvanou návštěvou tekutiny :-D


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů