porovnání výrobců nb

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
azag
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 bře 2007 20:35
Kontaktovat uživatele:

porovnání výrobců nb

Příspěvekod azag » 18 bře 2007 11:56

Ahoj, neznáte někdo nějakej článek pojednávající všeobecně o různých výrobcích nb (dílenský zpracování, příslušenství, vyladěnost ovladačů, podpora na webu, dořešený detaily, atd.)? Pokud ano, prosím o odkazy, pokud ne, tak kdyby někdo neměl zrovna co na práci a vyznal se v tom, tak myslím, že podobnej článek by ocenila spousta lidí. Zvláště ti, jako např. já, kteří se do problematiky nb teprve dostávají

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 bře 2007 12:10

Vseobecne bych to videl tak. Kvalita a dobra podpora = IBM,HP,Dell,Sony(ale u nas ta podpora vazne).
Pomer cena/vykon/primerena kvalita = Asus, Toshiba,Fujitsu-Siemens,VBI.
Pomer cena/vykon (ale kvalita chybi) = Acer, Umax.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 bře 2007 13:36

Inac:
Ak by som to mal porovnavat, tak to porovnavam donekonecna - v case sa rozni vyrobcovia spravaju rozne a aj pri jednotlivych modelov je kopec odlisnosti u jedneho vyrobcu.

Takze je optimalne zacat z opacneho konca:
1, Aky mam rozpocet
2, Na ake pouzitie primarne:
a, PRACA -> potrebny servis a stabilita. Ozeliet MHz vo vykonnej grafike a pustit sa do overenych znaciek - Lenovo Thinkpad (Michal27: IBM uz notasy nerobi; ostatni - nie Lenovo branded rady 3000!), HP Compaq business notebook, Dell (bezna praca Inspiron, vyssia odolnost a stabilita - Latitude), mozno i Toshiba. Samozrejme s rozsirenim zaruky (dlhsia zaruka, odozva on-site a pod.). Pretoze ak nie je notas, nie je praca = > nie su peniaze a v prepocte ta zaruka vyjde vyhodnejsie nez potom strata penazi pri 2tyzdnovom cakani na opravu.
b, HRY - tu ide najma o hruby vykon - hladam co najviac GHz a MB. Treba mat vsak na zreteli, ze cim viac MHz, tym viac tepla = > tym nizsia stabilita. Navyse gamerske notebooky robia tie "menej kvalitne" znacky, ktore neponukaju onsite servis a pod = pri pokazeni nutna oprava v servise.
c, Multimedia - leskly displej (resp. kvalitny matny - to vsak ide silne do rozpoctu), lepsie repro, "quick-access" klavesy (play, stop), rozne direct utilities (prehravanie DVD bez pustenia OS) atd.
3, Vybrat si z ponuky na trhu v danej cene
4, Vratit sa k bodu 1, pretoze 98% ludi chce vyssie parametre nez sa v danej cene dostane; upravit cenu a prejst znova celym procesom az dovtedy, kym mozes prejst na bod 5.
5, Vybrat si cca 5 modelov (pre mna najvhodnejsich podla vyssie uvedenych veci) a vylucovacou metodou (t.j. co mozem najviac ozeliet a co najmenej) sa dostat k jednemu (malokedy dostanes vsetko zelane v jednom modeli - v podstate nikdy, casto byvaju protichodne poziadavky - vysoka vydrz a zaroven vysoky vykon a pod.)
6, Precitat si par referencii na nete - bud znova navrat na bod 3 alebo pokracujes k 7.
7, Kupa.

Toto ma zmysel v podstate robit vzdy, pretoze ponuka sa tak rapidne meni, ze to co platilo vcera uz neplati dnes a zajtra to bude zas naopak.

C

azag
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 bře 2007 20:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod azag » 18 bře 2007 19:41

co se týče ceny, jde mi o notebooky nižších řad. (neplánuju kupovat, ale rád bych se orientoval.) a zajímají mě spíše obecnější věci, např.:
1) je pro hlučnost rozhodující výkon (výkonnější -> hlučnější) nebo značka nebo se to takto nedá říct?
2) dále mě zajímá kvalita plastů, prostě konstrukce. jaký je současný stav? taky mám dojem, že v tomhle ohledu se začínají stírat rozdíly mezi špičkou (lenovo, dell) a střední třídou (fsc, toshiba, asus). je to dobrej dojem?
3) jak je to s ovladačema? dá se říct, že jejich kvalita odpovídá obecný kvalitě výrobců nebo jsou nějaký výjimky. co aktualizace ovladačů na webech výrobců?
4) co normální servis? třeba zasílání náhradních dílů do místních servisů. jak dobře procházej reklamace?
díky za odpovědi.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 bře 2007 19:50

[quote=azag]1) je pro hlučnost rozhodující výkon (výkonnější -> hlučnější) nebo značka nebo se to takto nedá říct?[/quote]
Neda sa povedat. Zalezi AJ od vykonu, AJ od vyrobcu, AJ od nastavenia.
[quote=azag]2) dále mě zajímá kvalita plastů, prostě konstrukce. jaký je současný stav? taky mám dojem, že v tomhle ohledu se začínají stírat rozdíly mezi špičkou (lenovo, dell) a střední třídou (fsc, toshiba, asus). je to dobrej dojem?[/quote]
Definuj kvalitu plastov a konstrukciu. Niekto moze mat agresivny pot, iny smolu na nejaky "zlom", iny si nic nevsimne. Toto je relativne. Ale plati, ze business znacky/modely maju lepsi plast nez enterntainment.
[quote=azag]3) jak je to s ovladačema? dá se říct, že jejich kvalita odpovídá obecný kvalitě výrobců nebo jsou nějaký výjimky. co aktualizace ovladačů na webech výrobců?[/quote]
Do notasov sa ovladace velmi neaktualizuju. Ale zasa vedu business znacky.
[quote=azag]4) co normální servis? třeba zasílání náhradních dílů do místních servisů. jak dobře procházej reklamace?[/quote].
Zavisi od konkretneho servisu, stavu na globalnom trhu atd. Znova vedu business znacky A business modely.

Suma sumarum - v kvalite/supporte jasne vedu velke americke znacky s ich business modelmi.

C


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů