Jak otestovat LCD

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 12:39

:D Díky moc. O koupi přes Mironet jsem také uvažovala.

No jasně, že mám na mysli pixely, to jsem se přepsala. :oops:

A myslíš, že se to dá poznat během pár dnů? Totiž to, zda na displeji nějaké vadné pixely jsou? Ovšem systém (Windows) si stejně musíš nainstalovat, abys to poznal, ne? :?

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 12:52

neni za co ;)

vpohode ;)

no vadne pixely poznas pri prvnim poradnem zkoumani..staci si hodit cerny obrazek na pozadi a podivat se vsude ze vsech 4 stran, a pak to same zopakovat na bilem pozadi..(ale napr. nokia testy pouzivaji vic barev)..ale to je jedno..hned je videt bile nebo cerne misto..;) jinym zpusobem mam dojem vadne pixely ani "nesviti"..

a instalovat system (!Windows) neni potreba..staci spusti jednu z mnoha live distribuci *nixu ;) podivat se co a jak a pak uz se rozhodnout zda davat ci nedavat ten os na hdd ;)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 06 úno 2007 12:52

Kvalitu lcd zkontroluješ během ani ne 5ti minut, mě se nejvíce osvědčil testovací prográmek od Eizo.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 06 úno 2007 13:10

Vadny pixel se stejne obvykle projevi az po nekolika dnech. Bohuzel drtiva vetsina notebooku ma displeje TN sr*cky, kde mrtvy pixel na cernem podkladu trvale sviti :( Jsem zvedav, co vam pak takovy prodejce jeste proda, kdyz mu vratite rozbaleny notebook za 50k :D Uplnou zaruku na mrtve pixely a subpixely (coz je nejcastejsi zavada) nedava pokud vim zadny vyrobce.

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 13:24

puppy: asus dava jen na nejake modely..jmenuje se to zero-bright-dot garance ;)
a ohledne toho prodejce..vratil jsem mironetu 2 rozbaleny asuse a pak si objednal IBM ;) bez problemu, s dorucenim, vsechno jak ma byt..zakaznik na prvnim miste ;)

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 13:38

...a instalovat system (!Windows) neni potreba..staci spusti jednu z mnoha live distribuci *nixu ;) podivat se co a jak a pak uz se rozhodnout zda davat ci nedavat ten os na hdd ;)[/quote].[/quote]

Asi tomu většina z vás rozumí, ale já nejsem v programech a softwaru moc sběhlá... :cry: Můžeš mi, prosím, objasnit co máš na mysli (namísto instalace Windows)? :?
Naposledy upravil(a) moara dne 06 úno 2007 13:45, celkem upraveno 2 x.

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 13:42

mallox píše:puppy: asus dava jen na nejake modely..jmenuje se to zero-bright-dot garance ;)
a ohledne toho prodejce..vratil jsem mironetu 2 rozbaleny asuse a pak si objednal IBM ;) bez problemu, s dorucenim, vsechno jak ma byt..zakaznik na prvnim miste ;)


To je skvělé! :D Já se shodou okolností také chystám na IBM, totiž R60. Nekoupil sis náhodou tenhle?

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 13:47

Peca-on-line píše:Kvalitu lcd zkontroluješ během ani ne 5ti minut, mě se nejvíce osvědčil testovací prográmek od Eizo.


Dík za tip. Určitě to vyzkouším. :)

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 14:04

moara: lajcky receno..cd (dvd), ktere das do cdromky a spustis pc..to cd ma operacni system, do ktere pc nastartuje..je to neco jako windows, ale je na mediu..cili vypnes pc, vyndas cd a pc zustava v nezmenem stavu..napr. bez os (windows) bez ktereho bylo dadano..
a ano mam r60, ale s core duo..ted se vyrabeji jen s core2duo..;)
a jen chci podotknout..ze je to skvela volba..ipresto to chce poradne zkontrolovat ;) nektere kousky mohou mit vady :/

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 14:18

mallox píše:moara: lajcky receno..cd (dvd), ktere das do cdromky a spustis pc..to cd ma operacni system, do ktere pc nastartuje..je to neco jako windows, ale je na mediu..cili vypnes pc, vyndas cd a pc zustava v nezmenem stavu..napr. bez os (windows) bez ktereho bylo dadano..
a ano mam r60, ale s core duo..ted se vyrabeji jen s core2duo..;)
a jen chci podotknout..ze je to skvela volba..ipresto to chce poradne zkontrolovat ;) nektere kousky mohou mit vady :/


Jaký operační systém máš na mysli? Linux? A kde ho seženeš? Promiň, ale fakt jsem v tomhle laik. :?

Na co bys mi doporučil si dát pozor? Jaké vady se tam mohou vyskytnout (kromě vadných pixelů)? :roll:

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 14:31

ano ano..linux mam na mysli..bud si ho stahnou a vypalit..nebo pokud by to bylo slozite a z nejakeho duvodu nemozne, a jsi z prahy, tak neni problem predat volne siritelne cd s jednou distribuci ;)
no visualni vady krome displaye asi zadne byt nemohou, co se tyce jinych, tak ano..kamarad kupoval na firmu pet kousku (tech novych s c2duo) a jeden jim nejakym zahadnym zpusobem prestal fungovat, tak ho reklamovali a dostali novy :))
ale to se od pohledu nezjisti..to si musi otestovat kazdy sam ;)

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 14:39

Nemáš nějaký odkaz na stažení? Zkusím to. Jinak ale dík za nabídku. :)

Ještě mě napadlo:

Ten softwárek od Eiza (na kontrolu kvality displeje), co doporučuje Peca-on-line, jde také spustit s Linuxem? To by musel být Linux nejdříve nainstalován, ne? :?
Naposledy upravil(a) moara dne 06 úno 2007 14:52, celkem upraveno 1 x.

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 14:57

moara: na www.ubuntu.cz vpravo jsou odkazy ke stazeni (live 32bit verze pro x86), nebo je tam i moznost si nechat zaslat cd..
ten programek co doporucuje peca je asi pod windows..ale mozna i existuje neco pro linux..
teoreticky opravdu staci jen jednobarevne pozadi abys videla vady pri sviceni (bile tecky cerne pozadi) nebo nesvitici se (cerne tecky bile pozadi) sub/pixely..
ten programek neni, ze se spusti a rekne, ze jsou nebo nejsou vadne pixely..jen zobrazuje urcite barvy a odstiny, tak aby byli vadne pixely videt lidskym okem..;)

moara

Příspěvekod moara » 06 úno 2007 15:17

Díky, to je super! Určitě to zkusím. :D

A bez prográmku jsou ty vadné pixely dobře poznatelné? Není to třeba tak, že když tam jsou zpočátku jeden či dva malé (neznatelné), tak se později zvětší (přibudou k nim některé okolní)?

mallox

Příspěvekod mallox » 06 úno 2007 15:23

Teoreticky i vadny pixel se da odstranit poklepanim do nej. Ale ne vzdy to funguje.
Ne, nebojte to neni jako rakovina, ktera se rozsiruje z jednoho mista a pohlcuje cely display..pokud nebude zadny vadny, tak je velmi mala pravdepodobnost, ze se objevi, pokud s nim budes zachazet setrne.

ty me neposlouchas :evil: ..vadny pixel se ukaze na barve kterou nemuze zobrazit..cili pokud mas skvele oci tak to poznas i na pozadi nejakeho obrazku..ale je lepsi mit konzistentni barvu pozadi, cernou, na ktere vynikne zhasnuty pixel bilou barvou, nebo subpixely sedou a stejne je tomu i s ostanimi barvickami..;)


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů