KRITICKY PROBLEM - zasek pri instalaci!!!

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

KRITICKY PROBLEM - zasek pri instalaci!!!

Příspěvekod supakov » 28 led 2007 15:22

Zdravim, dostal jsem se do neuveritelneho problemu se svym notebookem, nad kterym mi zustava rozum stat... preinstalovaval jsem Windows XP, ale nevim cim to kdyz probehla prvni cast instalace v omezenem grafickem rezimu (precteni licence, vyber disk. oddilu a jeho zformatovani atd.) a restart pocitace do druhe casti instalace (prekopirovani souboru, konfigurace systemu) tak nevim proc se vypsalo "nelze najit knihovnu hal.dll" potom doslo k restartu pocitace a pokracovani v instalaci, ale instalace mi hlasi ze nemuze najit instalacni ccd v mechanice cd-rom E:... pritom tam ale stale je... Co je ale nejhorsi, v notebooku mam sterbinovou mechaniku a po zmacknuti tlacitka se instalacni cd windows proste nevysune.... nevim jestli vysunuti zablokovala instalace windows ci co, ale proste to nejde. Mechanika ani nema diru na kancelarskou sponku pro mechanicke vysunuti abych to udelal rucne. A ackoliv je nastavena jako prvni bootovaci device cd/dvd-romka tak nejde instalaci spustit znovu od zacatku... abych vse znovu preformatoval, skoci to rovnou do druhe casti instalace ktrea mi ovsem zahlasi abych zadal do jednotky E: instalacni cd ale to tam samozrejme je, protoze nejde vyndat.
Takze jsem ve slepe ulicce.. nemuzu vyndat instalacni cd, nemuzu z nej nabootovat, nemuzu v instalaci pokracovat.
Nema nekdo jakoukoli radu?

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 28 led 2007 15:26

Hezkej problém, tyhlety kuriozity mě vždycky fascinovaly :lol:. Zkus odpojit ntb ze zásuvky a na chvíli vyndat baterku.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 28 led 2007 17:11

No, tak tohle nepomohlo...
Zkusim zitra dat kamaradovi disk aby zkusil instalaci win od sebe, jinak uz nevim...

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 30 led 2007 19:22

muzes si zkusit nainstalovat nejake minimalni distro linuxu na usb disk a nabootovat z toho a zkusit cd vyndat pres linux nebo jeste i rovnou zformatovat disk.

zkus treba Damn Small Linux.
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ
Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 02 úno 2007 13:25

Tak jsme zkusili dat do toho neotebooku jiny disk a nic. Potom jsme na mem disku preformatili hlavni oddil, vratili disk zpet a taky nic. Takze jsme se soustredili na mechaniku, jestli se tedy doopravdy nezasekla... sice jsem tomu nechtel porad verit, protoze jaka by to byla nahoda kdyby k tomu doslo primo mezi prvni a druhou casti instalace windows zvlast kdyz se s notebookem nijak nemanipulovalo.
Vsunuli jsme tedy dva noze naplocho z kazde strany cedecka... aby to slo dostatecne, museli jsme sundat plastovou krytku te sterbinove mechaniky. Sice se pritom ulomila jedna pacicka ktera j itam drzi ale stale je to dobra obet oproti nefunkcnimu pc. Cedecku se nechtelo ven, patrne bylo nasazene stredovou dirou na nejakem unaseci... nakonec jsme cedeko i unasecem asi o centimetr z mechaniky povytahli. Potom jsme jednim nozem prohybali cedecko "nahoru" aby vyskocilo z unasece a soucasne obema nozi tahli smerem ven z mechaniky.... jeste kousek povyjelo... potom uz stacilo docela hodne sily na vytazeni cedecka ven.

Takze 3 poznatky:
1. Potom jsem si uvedomil ze mechanika pri startu pocitace vzdy delala bzucive zvuky, patrne kontrolni posunuti toho unasece sem a tam, ktere pri tom stavu zaseknuti nedelala, jen parkrat zablikala.
2. Na opravu byli potreba 2 lide... jeden drzel a svitil sterbinou dovnitr a druhy operoval se 2 nozi... takova mala operace ;)
3. Uz nikdy notebook se sterbinovou mechanikou, je to luxus, ale za ty komplikace...


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů