Noční BAR u LEONA - NONSTOP :)

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 bře 2008 00:29

A tenhle znáte?
Jdou dva Transformers z vožralý jak dogy z hospody a jeden říká tomu druhému: "Hele, nesložíme se na taxíka?"
:-D :-D ach jo...asi je to trapný, ale já se nemohl čtvrt hodky potom co jsem to slyšet nadechnout..skoro jsem umřel..(smíchy)
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 20 bře 2008 00:34

tak par vtipku

"A nemohli byste tam tu chybu, co jste opravili, zase vrátit, my jsme si na ni už zvykli, že to musíme odklepávat, a teď když to odklepneme, jak jsme zvyklí, tak tím entrem potvrdíme něco, co jsme nechtěli!" "To, co nám tu ukazujete, ale není to, co jsme sice neřekli, ale ve skutečnosti chtěli."

"Tak jo, tak jste nám to ukázali, moc se nám to líbí, ale doufám, že to nebudeme muset používat."

"A až to budete programovat doopravdy, tak vám řeknu, jak to má správně vypadat."

"Víte, jak nás strašně zdržuje pokaždý se přihlašovat do programu a psát ještě to heslo? Nemohl by ten počítač, když je tak chytrej, podle něčeho sám poznat, že u něj sedím já?"

"No já vím, že jsem tu analýzu podepsal, ale to bylo jenom jako, já jsem netušil, že to podle toho doopravdy uděláte."

"Já vždycky mačkám tlačítko OK. Já nemám čas číst, co je tam napsáno."

"Na tom formuláři je asi 20 položek a je to strašně nepřehledný. Já jich vždycky vyplňuju nejvejš pět." "A kterých pět?" "No, to se takhle nedá říct. Jak je potřeba. Ale požaduju, aby na tom formuláři vždycky byly jenom ty položky, který teď potřebuju a ostatni ať tam nejsou."

"Ten program musíte udělat tak, abych nemusel používat myš. Mně se sem na stůl myš nevejde. Tady myš bejt nemůže, tady musí stát kafe!"

"Ten program se mi furt na něco ptá. Ať se mě na nic neptá, já jsem introvert!"

"To mě nezajímá, že to jsou ňáký Windows a tamto byl DOS. Já mám nacvičenej prstochvat, tak mi ten prstochvat musí fungovat i na těch Windows!"


Tenhle je ale dobry!!!

Historky z TechSupport
Technical support: "Halo, jak vam mohu pomoci?"
Zákazník: "Ze zdroje na mem pocitaci se kouri."
Technical support: "To vypada, ze potrebujete novy zdroj."
Zákazník: "Ne, nepotrebuji! Jenom potrebuji zmenit init soubory."
Technical support: "Pane, to, co popisujete, je poskozeny sitovy zdroj. Musite ho vymenit."
Zákazník: "V zadne pripade! Kdosi mi rikal, ze staci zmenit init soubory, aby se to spravilo! Vsechno, co po vas chci, je, abyste mi rekl ten spravny prikaz..."
Po deseti minutach usilovne snahy technika vysvetlit podstatu problemu a jeho reseni, zakaznik vytrvale tvrdil, ze pravdu ma on. Frustrovany technik uz to nevydrzel a odpovedel: "Je mi lito. Bezne to zakaznikum nerikame, ale existuje nedokumentovany prikaz DOSu, ktery vyresi tento problem..."
Zákazník: "Ja to vedel!"
Technical support: "Pouze pridejte radek "LOAD NOSMOKE.COM" na konec souboru CONFIG.SYS a vsechno bude pracovat normalne. Dejte mi vedet, jak to vypada..."
Asi po deseti minutach vola znovu.
Zákazník: "Nefunguje to. Ze zdroje se porad kouri."
Technical support: "Dobra. Jakou verzi DOSu mate?"
Zákazník: "MS-DOS 6.22"
Technical support: "Aha, tak to budete mit problem. Tato verze DOSu neobsahuje NOSMOKE. Budete muset zkontaktovat Microsoft a pozadat je o update. Dejte mi vedet, jak to dopadlo..."
Priblizne za hodinu telefon zazvonil znovu.
Zákazník: "Potrebuji novy zdroj."
Technical support: "Jak jste dosel k tomuto zaveru?"
Zákazník: "No, volal jsem na Microsoft a rekl technikovi to, co jste mi rikal. Pak se mne zacal ptal na chovani toho zdroje..."
Technical support: "A co vam rekl?"
Zákazník: "Rekl, ze muj zdroj neni kompatibilni s NOSMOKE..."

Myšlenka
Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30x rychlejší počítač se 160x větší pamětí a 333x větším diskem než před 8 lety a nové programy na tom dokážou běhat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou.


A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80.000.000krát přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně pětatřicetkrát překreslit všech 995.328 bodů na obrazovce a ještě si 130.000x ověřit, jestli jsem náhodou mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul myší - tak se prostě musím zeptat: Co ten Word do pr*** už minutu dělá?!!!

6 pravd života:

1. svým jazykem se nedokážeš dotknout všech svých zubů

2. všichni idioti, po přečtení první pravdy, to vyzkouší

3. první pravda je lež

4. práve teď se směješ protože si idiot

5. za chvíli tohle pošleš dalšímu idiotovi

6. pořád máš na tváři takovej stupidní úsměv

Baví se dva absolventi vysokoškoláci:
"Ty vole, když si uvědomím, jakej já jsem inženýr, tak mám normálně strach jít k doktorovi. ....."
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 bře 2008 00:40

K těm vysokoškolákům mám opravdu pravdivý story.
Sedím takhle a s kámošema se bavíme o něčem a vedle říká jedna holka druhý. Ty jo..čínská zed je videt z vesmíru a přitom karlův most je širší. To nechápu..
NO já vyprskl a holky už za celou dobu nic neřekli..:-D
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 20 bře 2008 01:01

Vysoka skola jeste neni patent na rozum :) nekomu opravdu neni z hury dano, a umi se jen nasrotit latku... a z toho pak vyplyva ten vtipek "když si uvědomím, jakej já jsem inženýr, tak mám normálně strach jít k doktorovi" ... oni ani ti doktori nejsou vsemohouci a jsou to lidi jako my a dokud nemaj praxi tak jsou to jen reznici, co se nasprtali latku :)

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 20 bře 2008 01:07

JJ to mas pravdu ale jinak ja se malem PO u toho tech support :lol: NO SMOKE
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 20 bře 2008 01:34

Jj NO SMOKE joke uz znam nejakej ten rok :) ale vzdycky me pobavi... tyhle tech support vtipky jsou vzdycky dobry, blbec uzivatel vs. dobrodiny technik :)
Takove eposy o trpelivych IT hrdinech :)

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 20 bře 2008 01:46

to je nejlepsi bouzel jsem jiz zadne nenasel.

Jinak co prave delate?

Ja skladam anglicky dopis pro agenty Hugh Laurie ze serialu House MD aby mi poslali fotku s podpisem. HH jsem zvedav jestli aspon odpovi na mail :lol:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 20 bře 2008 08:11

Solitary píše:Vysoka skola jeste neni patent na rozum :) nekomu opravdu neni z hury dano, a umi se jen nasrotit latku... a z toho pak vyplyva ten vtipek "když si uvědomím, jakej já jsem inženýr, tak mám normálně strach jít k doktorovi" ... oni ani ti doktori nejsou vsemohouci a jsou to lidi jako my a dokud nemaj praxi tak jsou to jen reznici, co se nasprtali latku :)

mám zcela stejnou osobní zkušenost přesně z opačného pohledu. samotné vysokoškolské vzdělaní toho moc člověku nedá...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 bře 2008 08:29

Já si naopak myslim, že to dá docela hodně. Záleží holt jakou školu studujete - buď vám to nic nedá, anebo vás ta škola bude srát od začátku až dokonce. Nicméně pozoruju, že se na mě hodně věcí s mým studiem změnilo. Nutnost prezentovat své výsledky a postupy před větším množstvím lidí mě naučila podstatně lepší komunikativnosti, naučil jsem se efektivněji zvládat stresové situace a jsem podstatně průbojnější než dříve.

Dokonce teda sleduju, že tady na kybeře už se rozhodně nedá o nějakých "jedničkářích" říct, že to jsou prostě jen šprti, co budou v reálném životě nepoužitelní (já teda patřim spíš na druhý konec). Spíš naopak.

O tomhle se teda má většinou smysl bavit jen s těmi, co opravdu něco vystudovali, protože třeba první dva roky je to jen filtrování odpadu (aspoň tady na FELu jo).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Rexy

Příspěvekod Rexy » 20 bře 2008 08:32

to swarm

to mne docela zajima, jak je to tam dneska - kolik vas bylo kdyz jsi zacinal?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 bře 2008 08:43

Tak já teď vlastně dělám bakaláře (tj. 3. ročník). Původně na FEL nastoupilo asi 1200 studentů. Ti se rozložili po prváku do tušim 4 skupin (z toho kybera patří s výpočetkou k těm větším). Aktuální stav je takový, že jen asi 90 studentů z naší skupiny má splněny všechny předměty v řádném termínu. Tipuju, že těch reálně schopných dokončit studium bakaláře bude tak 150.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 20 bře 2008 09:01

počítáš mezi ně i sebe ? :D
tento účet již není aktivní.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 bře 2008 11:41

maxxz píše:počítáš mezi ně i sebe ? :D
Já jsem ten 91. ;-)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 20 bře 2008 13:15

já si myslím, že vlastní škola může člověku něco dát, jen pokud se v ní nějak realizuje a nedělá jen ty věci které jsou nutné. já třeba leckteré předměty celkem flákám, tomu pak taky odpovídají známky, a raději soustředím síly tam, čemu bych se chtěl věnovat do budoucna. pokud někdo jen honí zkoušky, aby to měl rychle za sebou, tak třeba vystuduje s červeným diplomem, ale jinak mu to nic nepřinese. to si myslím já...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 bře 2008 13:26

Tohle platí možná někde na peďárně, ekonomce,... třeba u nás je to už z povahy těch předmětů blbost. Tady na FELu je toho dost, co ti dá reálný základ pro práci v mnoha oborech.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů