Noční BAR u LEONA - NONSTOP :)

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 04 led 2009 15:31

Taky sem na to koukal...dame flamewar a budu je mit hned :lol:
Nyní žádný NB nevlastním.
Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 04 led 2009 15:50

Shotgunman: No myslim, ze tady v tom lokale sou na flamewar vsichni moc lini a rozumni ... ale muzeme spolecne treba na neco nadavat ... na Acery z piety k tvemu zesnulemu priteli nemuzeme ... takze uz snad zbejva jenom ten Paroubek ....
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)
Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 04 led 2009 16:00

No tak ja sem Vistu nevidel a XPcka jsou pro me nejmensi zlo, ktery MS kdy vyprodukoval, takze tady se asi nechytnu. Spis Win vs. Linux, ale to uz je tak ohrany, ze by cloveku bylo trapne ... :)
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)

Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 04 led 2009 16:21

Windows vs. Linux

+ Linux je zdarma
+ Linux nemá viry a podobnej blivajz..
+ Linux je přátelský
+ Linux nevytvořil MS
+ Linux má hodně distribucí
+ Linux má hodně aplikací v základu
+ Instalace Linuxových aplikací je na pár klepnutí..

- Prakticky nelze použít na offline počitačích..
- Hry
- Podpora HW (Ale už je celkem dobrá)
Nyní žádný NB nevlastním.

Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 04 led 2009 16:51

Shotgunman: V podstate souhlas, i kdyz k bodu + Linux je přátelský bych mel urcite vyhrady, konkretne treba (K)Ubuntu dost katastrofalne rozstristena podpora a hledani nekterych informaci je nad lidske sily. Neze by Microsoft na tom byl nejak buhvijak dobre, ale Kubuntu je na tom obcas jeste hur ...

Doufam, ze nas nevyhodej, ale co by to bylo za pocitacovej bar, kdyby se v nem chlapi nehadali vo Linuxu, ku*** ... ze jo ... :D
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)

Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

Kajis
píše často
Příspěvky: 180
Registrován: 05 bře 2007 11:40

Příspěvekod Kajis » 04 led 2009 16:53

Ovšem nejlepší bylo, instaluju ubuntu dám heslo 2x napíšu dobře restartuju PC a už to heslo nebere tak format disku instaluju znova. Chcu něco udělat přes konzoli chce to heslo dávám heslo nebere to heslo formát znova jiné heslo zas to nebere v konzoli heslo kašlu na to mažu to :) Tím skončil u mě linux nedokážu si představit kde jsem mohl udělat chybu při zadávání hesla. Kontroloval jsem klávesnicí malé velké písmenka apod.. a nešlo.
HP530

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 led 2009 16:59

Shotgunman:

- Windows dostanu k počítači a nevyžaduje se po mě jakákoli konfigurace jako u Linuxu (i když jí už neni tolik); prostě spustim a funguju.

- Linux je přátelský jen dokud není potřeba něco méně standardního. Pak veškeré přátelství končí...

- Pořád lepší MS, než Google ;)

- Příliš mnoho distribucí... zbytečně jsou pak problémy s kompatibilitou a vývojáři komerčních aplikací mají složitější práci.

- Hodně aplikací v základu je problematické na zorientování. Člověk neví, co všechno je potřeba a zbytečně mraky soft zabírá místo na disku

- Instalace Linuxových app je na pár klepnutí do chvíle než potřebuješ něco, co není v repozitáři... pak má běžný uživatel smůlu.

...tak, nechť flame započne :twisted:

Kajis: příště zkus pro začátek zadat nějaké jednoduché heslo ;)

Hoz: Sport? V IT baru? To bude tak leda masturbace :lol:
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 04 led 2009 17:09

prostě spustim a funguju.
Na nově nainstalovaných Windows nefunguje nic. Resp. tam nic není :)

Linux je přátelský jen dokud není potřeba něco méně standardního. Pak veškeré přátelství končí...
To samé s Windows, na ty jsme ale všichni zvyklí, takže nás to nerozhází.

Hodně aplikací v základu je problematické na zorientování. Člověk neví, co všechno je potřeba a zbytečně mraky soft zabírá místo na disku
Jo, zato kdybych nainstaloval vše, co jsem dostal k notebooku, to by bylo pošušňáníčko :)

Instalace Linuxových app je na pár klepnutí do chvíle než potřebuješ něco, co není v repozitáři... pak má běžný uživatel smůlu
Běžný uživatel Windows musí aplikace hledat různě po netu, což neumí.



Tak co, jsem jediný, kdo chodí pravidelně na naši hezkou Kapr ligu? :)
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 led 2009 17:14

Nejlepsi je OS-X. A vite proc? Dostanete k nemu MACa, ci MACBooka.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 04 led 2009 17:36

- Windows dostanu k počítači a nevyžaduje se po mě jakákoli konfigurace jako u Linuxu (i když jí už neni tolik); prostě spustim a funguju.

Ano, když si koupíš NB s přednainstalovanýma Widlema. 'Většinou' (k tomu se dostanu později) vše funguje, ale za jakou cenu ? Startbar se ti zmenši asi 10x a to nemluvím o bootu, nejlepší je když ten OS je Vista s Celeronem a 512MBram :twisted: . Známy si koupil Eee 1000H s přednainstalovanýma XP, přišel s tim že se mu nedaří připojit na jeho wifi síť, tak sem vyzkoušel svůj NB, bez problemů. Nainstalovaly mu tam nějaký pošahaný ovladače, který vůbec nefungovaly. Síťe šly normálně vyhledat , ale připojit už ne.

- Linux je přátelský jen dokud není potřeba něco méně standardního. Pak veškeré přátelství končí...

S tim sem se nesetkal, jelikož na stolnim mam XP+Vistu a NB Ubuntu, ale NB sem v podstatě využival na net, filmy a zápisky. Takže nic specialní.

- Pořád lepší MS, než Google ;)

Další flamewar?

- Příliš mnoho distribucí... zbytečně jsou pak problémy s kompatibilitou a vývojáři komerčních aplikací mají složitější práci.

Souhlasím, kdyby se udělaly -+ 2 distribuce (mluvim o osobnich počitačích) bylo by to lepší. Zrovna Ubuntu má skvělou podporu ale.

- Hodně aplikací v základu je problematické na zorientování. Člověk neví, co všechno je potřeba a zbytečně mraky soft zabírá místo na disku

Já naposled instaloval linux před 3 roky, od té doby jenom přenáším. Mam dojem že při instalaci sis mohl vyklikat na co budeš PC použivat a on ti podle toho nainstaloval aplikace.

- Instalace Linuxových app je na pár klepnutí do chvíle než potřebuješ něco, co není v repozitáři... pak má běžný uživatel smůlu.

Já zatim v nich našel vše co sem potřeboval, či čet v nějakém návodu..
Naposledy upravil(a) Shotgunman dne 04 led 2009 19:03, celkem upraveno 4 x.
Nyní žádný NB nevlastním.

Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 04 led 2009 17:36

Hezky se nam to tu rozjizdi, soudruzi ... za chvili budou lidi litat skrz rozbita wokna ... :)

Swarm píše:- Windows dostanu k počítači


Jenze si za ne hochu taky pekne zaplatis ... :)

Swarm píše:- a nevyžaduje se po mě jakákoli konfigurace jako u Linuxu (i když jí už neni tolik); prostě spustim a funguju.


Hele tak v tomhle je Ubuntu naprosto stejny jako Windows, proste vlozis Live CD, instalace 20 minut a jedes ...

Swarm píše: Příliš mnoho distribucí... zbytečně jsou pak problémy s kompatibilitou a vývojáři komerčních aplikací mají složitější práci.


S timhle asi nezbyva nez souhlasit ...

Swarm píše:Instalace Linuxových app je na pár klepnutí do chvíle než potřebuješ něco, co není v repozitáři... pak má běžný uživatel smůlu.


Jenze ono toho v repositari je pomerne dost. Priklad: v XPckach sem hledal na netu DVD
prehravac, kterej by slusne fungoval a nebyl shareware skoro hodinu - v Kubuntu vlozis DVDcko a to ti prehraje Kaffeine, prehravac, ktery je defaultne nainstalovany ... Nevim, jak to je ted ve Wistach, ale cca jeste pred rokem se mohlo defaultnimu Media playeru v XP o prehravani DVD zdat jen v tech nejdivocejsich snech ...

Ripovat CD jde taky pomerne jednoduse v defaultnim prohlizeci Konqueror, opet se mi nezda, ze by to XP kdy nativne umely ....

V repositarich jsou dokonce takove veci jako naprosto skvele vyvojove prostredi pro TeX o cemz se ti muze v Win opet jen zdat ...
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)

Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 led 2009 17:51

Paanove vy mate nabeh na BAN a ne na oznaceni zbehly navstevnik :lol:
Ale kdyz jsem ho doted nedostal ja, tak myslim, ze to projde :D
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 04 led 2009 17:57

Proč ban ? Výměna názorů...

btw.
Ten muj stolni krám nedá GTAIV pořadné ani na středni...do háje :cry:
Nyní žádný NB nevlastním.

Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 led 2009 18:00

Tak to vis. Nova doba vyzaduje novy PC. Hraj starsi hry. Nebo jeste lepe - kup konzoli a mas na dva, tri roky pokoj.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 04 led 2009 18:08

Ale ta grafika je užasná i na minimum. Brzdi mi to hlavně procesor no..

ZD: MSI K9MM-V
CPU: AMD Athlon X2 4000+ 2.10Ghz
GK: ATI HD3850 512MB
RAM: 2GB
HDD: 80GB IDE WD interní ; 1TB USB Verbatim externí
CHLAZENÍ: Freezer 64 Pro ;Accelero S1 ;80mm Xilence;120mm Xilence; Xilence Fan Control
OS: Windows Vista SP1 (XPčka mam na hry)
Nyní žádný NB nevlastním.

Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů