Vlastni navrh notebooku

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.

Meli byste vy nejaky zajimavy napad pro vyrobce?

Ano
14
61%
Ne
9
39%
 
Celkem hlasů: 23

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 19 srp 2008 22:52

absolutni mensina? a notas za vic jak 60 000Kc je teda pro koho? Mobilni internet jsem tim myslel pres telefon edge ci neco takeho a do notasu pres modryho zuba. Lidi co chcou pcmcia a expresscard by po tomhle pochopitelne nesahli. ale sahnou snad nejaci manazeri po notasu msi rady GX? ne. Nikdo by ti nenutil ze MUSIS mit externi 3,5" hdd, ale zaroven by ti to dovolili. takhle ti to zakazuje kazdy (ja vim, redukce + externi zdroj, ale to jsou dalsi veci navic). btw: to je problem narvat do notasu ATX desku? rozmery by odpovidaly a kdyz ne, mikroATX se tam uz vejde urcite. Tak by byl notas o 2 mm tlusci. Ale neznam tuto problematuku, takze je mozne ze je nejake omezeni, ze se do notasu musi strkat nejake malinke desky.

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 19 srp 2008 23:23

ale sata není konstruováno na neustálé zapojování a vypojování... od toho je tady esata...

EDIT: sám píšeš že představuješ levný malý (13,3") noťas, ale chceš tam 4x jack, slušné chlazení, 4-5x USB

mám pro tebe notas jak dělaný...
dělo jak sviň http://www.fajnceny.cz/zbozi/asus-eee-8 ... p=z:122332 9500,-
4xjack http://www.rychlyshop.cz/Main.aspx?CLS= ... _EQ=685788 950,-
lepší chlazení http://www.obit.cz/?Mode=Sti&StiId=15385 95,-
sata napájení http://cip.inshop.cz/inshop/hlavni-odde ... 01.31.html http://www.gmshop.cz/?Mode=Sti&StiId=23701 100,- + 20,-
nezničitelný obal http://www.helap.cz/taska-pe-ck-paskove ... m/d-36513/ 5,- + http://www.maister.cz/nezarazeno-molita ... 93-cz.aspx 20,-

myslím že by ti z toho kutil udělal co si přeješ
Naposledy upravil(a) Radec dne 19 srp 2008 23:42, celkem upraveno 2 x.
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 srp 2008 23:36

Ta narazka na ATX desku byla takova, ze bys tam chtel asi opravdu plnohodnotnou desku. Videl si nekdy notebookove desky? Jsou vyrobene a upravene na konkretni velikost a prostor notebook, taky se ti tam totiz musi vejit spousta jinych veci, jako treba harddisk, chlazeni, mechanika.
SATA jak rekl Radec neni zkonstruovana na takoveto zachazeni, sam jsem to uz psal v drivejsim prispevku. Nehlede na to, mit externi disk z notebooku vyvedeny rovnou na stul je prasarna. Uvedomujes si, ze by ti lezel disk na stole, propojeny SATA kabelama, bezel by nonstop - nesel by vypinat. A kdyz bys ho chtel pripojit/vytahnout, tak jedine tak, ze bys nejdriv vypnul pc.
Notebooky za 60k+ ale presto porad dodrzuji standardy a zajemcu nemaji urcite zas tak malo jak si ty myslis. Za to tvuj napad, to je zverinec.

Priste az budes mit napad na realizaci notebooku, tak je zakladej na realnejsich podnetech, tohle je opravdu jen divoka fantazie s bud technicky neproveditelnymi vecmi, nebo neprodejnyma napadama.

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 19 srp 2008 23:55

V cem neni sata delane na neustale vypojovani a zapojovani? Opet neznam presne udaje, ale co je u esata tak specialniho? sata i esata maji konektory z plasu a na obou jsou kovove plosky. Neni nahodou sata hot-swap? tak jake restartovani kompu? a neni nahodou sata i esata rizen stejnym southbridgem? btw ja sam mam v kompu ramecek na hdd ktery ma zapinaci a vypinaci tlacitko... Na stole polozeny 2,5" hdd v ramecku nevadi, ale 3,5" v ramecku uz jo.. Tu desku jsem videl. Uz jsem si nekolikrat rozebral svuj notas. A chapu, ze dvd mechanika potrebuje velky prostor, baterka taky, ale 2,5" hdd je jen 1cm vysoky a chlazeni taky u zadneho notasu neni vysoke 2,5cm jak je siroka zakladna notasu, ktery je dohromady i s lcd siroky 3,5cm. Pokud mi chces namluvit, ze notas za 60k si koupi vic lidi nez za 20k notebook bez mechaniky a expresscard slotu, nepovede se ti to.
Smim vedet, co presne je divoka fantazie, nerealny podnet a technicky neproveditelna vec?
Hlavne klidek a zadne zbytecne emoce.

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 20 srp 2008 00:04

chceš něco navrhovat, vymyšlet, přednášet, a nevím v čem je rozdím esata a sata

eSATA zařízení mohou komunikovat po delších/horších kabelech:
Sata transmit: 400–600 mV, eSata transmit: 500–600 mV
Sata receive: 325–600 mV, eSata receive: 240–600 mV
Jak je videt, sata zarizeni muze vysilat i jen 0,4V zatimco eSata musi vysilat 0,5V.
Naopak sata zarizeni nemusi byt schopne prijimat pokud se na kabelech
strati napeti natolik ze klesne pod 0,32V zatimco eSata prijima i kdyz
napeti klesne na 0,24V.
Celkova delka kabelu pro sata zarizeni se uvadi maximalne 1m. Zatimco pro eSata se uvadi 2m (oba konce musi byt esata)

převzato od "ebik"
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 00:14

a to je opravdu jedinny rozdil? ze esata zarizeni muzu mit od sebe vzdalene 2 metry a sata jen 1m? kdybych mel rad vychlamane smajliky a byl bych cune, nakopiroval bych jich tu velikou spoustu. tohle mi ani na sekundu nevyvrati nazor, ze by klasik sata konektor + napajeni na notebooku byt mel.

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 20 srp 2008 00:16

něco tvrdíš, ale sám si na netu nic nenajdeš... čekáš jen na to co budeš moc pošpinit... kdyby si raději nic nepsal, a našel si sám rozdíli v tom v čem mluvíš, a potom to uvedl tak jak ses to dozvěděl, to by byl přínos, ne jen tady blbě kecat... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: (á já si je sem dám)

http://vseohw.net/slovnik/katalog/


"eSATA: Jde víceméně o nový návrh kabelu a konektoru než o zásadní změnu. eSATA znamená datové kabely s lepším stíněním a konektory, u nichž je těžší je náhodně vytrhnout nebo zlomit. Napájení externích zařízení je nadále přivedeno odděleně. Tvar eSATA konektorů je obdélníkový místo profilu "L", takže eSATA kabely nebudou chodit uvnitř většiny PC. Stínění, které bylo postačující pro použití uvnitř PC, nebylo dost dobré pro venkovní použití."

čerpáno: http://www.hdat2.com/hdat2_faq_cz.html


jen by mě zajímalo, jestli si výtahnul obě ruce z pod stolu, přestal hldět na p... a kouknul se sám na net v čem se to liší... a ještě tady není tvuj návrh notebooku v pdf, tak se ukaž, jestli se ti mám omluvit, nebo tě zatratit...

mimochodem, mohl by si uvést co máš za stroj, at mám představu....
Naposledy upravil(a) Radec dne 20 srp 2008 00:24, celkem upraveno 1 x.
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 00:24

dobre, omlouvam se za to a sypu si za to popel na hlavu. tohohle jsem si na wikipedii nevsiml. ale uprimne: jake je prakticke vyuziti toho, ze muzes mit k hdd pripojeny 2m kabel? a ze bych neco pospinil se mi taky nezda. Kdybych chtel spinit, vytvorim flame na tema ze 1394 je naprosto nepouzitelna vec. Kazdopadne stale cekam na to odhaleni, co jsem si zatim doted napsal, ze to byla pro solitariho takova tezka fikce.

p... uz jsem si dneska vykonal s pritelkyni, takze pod stolem nejsou. co ti proboha muze rict co mam za notas? btw: soukroma zprava

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 20 srp 2008 00:36

ty se za něj stydíš?
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 00:44

nestydim. slouzi presne k tomu, k cemu jsem si ho porizoval: compaq evo n620c

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 20 srp 2008 01:04

já ti to neberu, každý ntb slouží svému účelu
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 20 srp 2008 01:19

Pokud mi chces namluvit, ze notas za 60k si koupi vic lidi nez za 20k notebook bez mechaniky a expresscard slotu, nepovede se ti to.

A vis ze mozna i ano? Kdo by si koupil notes bez mechaniky a rozsirujiciho slotu za 20k, kdyz tam ty veci v normalnim notebooku za 20k ma? Jinak k tem tvym poctum vysky... taky musis pocitat s tim, ze tam mas klavesnici, touchpad, a prostor. Kdybys to mel vsechno polozene na komponentach, tak bys sakra citil na povrchu to teplo, ktere ty komponenty vyzaruji, a nejake dobre reseni odvodu tepla a izolace taky neni u tech notebooku levna zalezitost, hlavne co se tyce vyvoje.
Firewire jinak ma vyuziti prave treba take k tem externim diskum, jelikoz je rychlejsi jak USB a USB 2.0 opravdu zpomaluje, kdyz mas disk s prenosovu rychlosti treba 80MB/s tak to poznas (USB 2.0 ma realne cca 30MB/s). Takze jestli ho chces spinit, nebo tu vyvolavat flame, tak muzes... ale na teto skutecnosti to nic nemeni.

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 20 srp 2008 01:26

poslal jsem Radec-ovi to pdfko tak mozna k tomu neco zitra-dneska napise. splou uz jsme nasli par much, ale zatim myslim nic extra notebook kaziciho.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 20 srp 2008 08:59

Sezen zavazny podpis 100 000 lidi, kteri si ten notebook koupi a pak se muzes zeptat nejakeho vyrobce, jestli by to neslo udelat :-)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 srp 2008 09:27

Docela jsem se při čtení tohoto threadu pobavil. Protože jsem to četl už včera, než jsem šel spát, tak budu reagovat jen kuse...

:arrow: Výrobci o návrh jednotlivce nestojí. Oni mají sami dost lidí, kteří se tím zaobírají a pravděpodobně jednotlivec nepřijde s něčím tak zásadním, že by je to nenapadlo a sedli si z toho na pr***.

:arrow: Oni musí vyrábět notebooky, který se musí prodávat v nějakém počtu. Nelze vyrábět pár kusů pro několik lidí se specifickými potřebami. Teda takové notebooky se občas dělají, ale jsou drahé. Vlastně se to dělalo vždycky - už třeba v roce 1990 si pamatuju notebook Yamaha osazený šesti "gameporty" (každý má v sobě MIDI in a MIDI out). Notes vhodný pro hudebníky - bohužel úměrně tomu drahý.

:arrow: Potřeby lidí jsou různé a výrobci hledají kompromis, aby se zavděčili co největší skupině lidí, protože pak bude ten model prodávanější a levnější. Stejně jako ty bys chtěl víc SATA rozhraní a USB, je dost lidí, co i u malého notesu řeknou, že je k hovnu, když nemá mechaniku (poměrně častý názor). Firewire nezabírá skoro žádné místo a hodí se každému kdo má doma kameru. Kdo ji nemá, tak tomu je samozřejmě k ničemu. Jenže vytvářet modely pro lidi co jí maj a pro lidi co jí nemaj - to by nebylo moc chytrý.

:arrow: Kdo chce něco specifického, tak od toho tu jsou ty tebou zatracované sloty na karty. Chceš 3G modem, 5.1 audio, SATA, nebo USB/FW? Tak si dojdeš do obchodu a vylepšíš si notebook kartou.

Btw za sebe mohu říct, že když notebook nemá slot na karty, tak to pro mě ani neni plnohodnotný notebook. Ty sloty tady jsou už od nepaměti a kdo se vyzná, tak ani v nejmenším nepochybuje o jejich užitku díky možnosti rozšíření funkcionality po zakoupení notebooku, když třeba přijde nová technologie. USB je fajn, ale jednak je pak celé zařízení venku, a pak taky ta rychlost je na spoustu aplikací nízká.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů