Projektor

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
majki

Projektor

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 09:18

V tomhle jsem dooost velky laik, tak mozna se nekdo najde a bude vedet :o).
Uvazuju, ze bych domu poridil platno a k tomu projektor. Hlavne ke sledovani koncertu a filmu z DVD, sem tam TV z DVB-T v notebooku. Pro zacatek pujde z nb vsecko, pozdeji bych dokoupil jeste nejaky multidvd rekorder. Jde mi o to, ze vubec netusim, jaky projektor (nejspis s 1024*768 nat., wide jsou cenou trochu jinde :( ) koupit a jake platno (bude zaveseno na zdi, predstavoval bych si tak minimalne 150x150). Jenze vseho je mooooc druhu. Navic netusim, jaky je rozdil mezi DLP a LCD projektorem...no jaj. Mate nekdo zkusenost? Chtel bych se celkove vlezt do cca. 35tisic. Je to realne nebo mam v hlave vzdusny zamky? :wink:

Dekuji.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 pro 2006 11:33

nevim, rekl bych ze projektor neni dobry moc na doma, chapu kdybys to chtel prenaset ale ...
no jinak k rozsliseni, nedosahuje to kvality vhodne na HD filmy :)
moje rada, za 35k bys sehnal docela solidni 40" LCD TV tak se nejprv podivej tam :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Příspěvekod leon » 04 pro 2006 11:51

rozdil mezi LCD a DLP projektorem je ve vnitrni technice vytvareni obrazu ... nevim uplne presne podrobnosti, ale vim, ze DLP je novejsi a lepsi technologie ... LCD udajne casem ztraci barvy, ale DLP projektor ma delsi barevnou zivotnost ... snad to takhle staci, pripadne vic urcite najdes nekde na netu

majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 11:53

LCD TV je mala. Potrebuji na to koukat ze vzdalenosti cca. 4m. Ted o vikendu jsem byl u znamych a reseni se mi zdalo pomerne dobre. Teda, obrazova kvalita byla pro me dostatecna a zazitek neuveritelny (proste fakt minikino). A vzhledem k tomu, ze signal z TV tam pujde tak cca. 5hodin v tydnu (holt pritelkyne ma nejaky svy serialy a ja prece jen obcas kouknu v sobotu na nejaky celovecerak :D ), tak to se prezije. A z DVD ten obraz vypadal fakt good for me, dude 8) .
LCD TV jsme nedavno kupovali znamym, byla to Sony Bravia 32" 32U2000, obraz pekny, DVB-tuner super, ale proste...je to maly :(, je to tak na sledovani ze 3m maximalne...

majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 11:56

2 leon: uz jsem si to dohledal :D. LCD hlavne ztraci jak pises ty barvy a NEUMI cernou. Cerna bude vzdy seda. Jinak se jedna o system 3 malych LCD panelu, a spojenim vznika barevny obraz. DLP je soustava az 50000 zrcadelek, jejich natacenim a pomoci barevnych filtru vznika vysledny obraz. Prvni DLP trpely hlavne duhovym efektem a obcas pri rychlych pohybech byl obraz trhany. Tohle ale bylo vyreseno novymi technologiemi v projektorech, ktere prisly na trh na sklonku roku 2004, prelom 2005. Dnes uz technologie pokrocila mnohem dale. Jinak jako favorita zatim vidim Benq MP720p
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36182

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 pro 2006 12:01

ze 4 metru ses sebevrah :) teda chudak oci, ja se divam na 32 ku LCD tv tak ze 3 metru a zda se mi to hoodne velke :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Příspěvekod leon » 04 pro 2006 12:03

2 Krevety: a uz si nekdy videl film na projektoru? ;) ... zkus to a uvidis, ze je to lepsi nez LCD :)

isidor
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 12 srp 2006 22:40

Příspěvekod isidor » 04 pro 2006 12:11


majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 12:57

2 isidor: dakujeeem velmi pekne, dobre citanie, som v gugli mal enem hladat v CZ strankach :). Este raz vdaka za tip na clanocok.

majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 12:59

Krevety píše:ze 4 metru ses sebevrah :) teda chudak oci, ja se divam na 32 ku LCD tv tak ze 3 metru a zda se mi to hoodne velke :)

A co pak delas v kine? :lol: Nebo v takovym IMAXu :lol:. Nene, ja mam svy oci rad (a oci boli hlavne z kmitani, coz je problem CRT TV/monitoru, ne z toho, jak blizko jses projektoru nebo LCD...i kdyz na kazdeho to muze pusobit jinak, ja ted o vikendu pred tim platnem sedel 6 hodin a pohodka 8) )

glasik

Příspěvekod glasik » 04 pro 2006 13:52

Ja doporucuju tohle http://www.ellexgk.cz/index.php?stranka=obchod&menu_id=22&uroven=3. Pomer cena x vykon = nic lepsiho nevymyslis. Z vlastni zkusenosti vim, ze to chodi jak LCD.
S cenou bysme taky neco mozna udelali :D

majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 13:56

Pozorovaci uhel veskery zadny, znamy ma pul roku starou od Thomsonu a tohle bych opravdu nechtel, sorry 8)

glasik

3LCD

Příspěvekod glasik » 04 pro 2006 14:08

Hodne se pletes, kdyby to tak bylo, tak ti to nenabizim. To neni klasicka zpetna projekce, jsou to 3 LCD, ktery jsou prosvetlovany lampou. Pozorovaci uhel 168 stupnu, je to treba opravdu videt.

glasik

3LCD

Příspěvekod glasik » 04 pro 2006 14:09

A hlavne je to tv od sony, ostatni tv jsou pouze kompromisem tv :D

majki

Příspěvekod majki » 04 pro 2006 14:12

Od ty doby, co dela SONY CRTcka ve Spaneslku, tak sly rapidne s kvalitou dolu, tak tady zase nedelej prosim ze SONY neco suprtrupr... :roll:

A technologii 3LCD ma nejen SONY...a v podstate je to stejny princip jako ten 3LCD projektor, aspon jak ted koukam na wikipedii...proste chci projektor, kapisto? :lol: Jen me zajima kdo mi co doporuci a hlavne jaky platno


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů