Zkusenosti s 7800WXR ?

notebooky UMAX (VisionBook) a vše kolem nich
explosion
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2007 11:08

Zkusenosti s 7800WXR ?

Příspěvekod explosion » 11 srp 2007 10:40

Zdravim,
Vybiram notebook uz asi 4 mesice...a ted jsem se pozastavil na 7800WXR od umaxu...libi se me sasi vykonove je to super jako 6800WSX tak bych se chtel zeptat na zkusenosti jestli nekdo nahodou tento notebook nevlastni nebo taky neuvazuje o koupi? Prosim piste rady poznatky a zkusenosti...
Dekuji moc :D

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 11 srp 2007 22:30

Je novej, myslim že nikoho tady nenajdeš..
..ale podle mě by stálo za to si počkat na něco s lepší grafikou když už na to chceš dát tydle prachy (mrkni třeba na novou toshibu s 8700GT).
Ja mam 6800 WSX, což je vlastně to samý..je to dělo, spracování, chlazení, všechno super, nemam jedinou výtku..ale to co chceš ty, at to vypadá černooranžově hezky, nebral bych ho, je velkej jak kráva..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

explosion
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2007 11:08

Příspěvekod explosion » 12 srp 2007 10:21

No ja chtel tu toshibu x200 ale ma jenom 4200ot coz nechci...
Taky jsem uvazoval o tom umaxu 6800WSX mam ho moznost koupit bez DPH za 39...takze zatim jsem slysel na nem jenom samou chvalu ...zvlaste od tebe..Jinak jak je to z hlukem a zajima me zvuk repracku jestli se da a take hodne pro me je dulezite obraz..jak jsou na tom barvy atd...DIKY

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 12 srp 2007 11:48

Jo, to sem taky koukal, nechápu proč dávaj tak pomalý disky, je hrozně vidět i tady, je tu 5400 a pořád je to komponent kterej ten comp nejvíc brzdí. Všechno načítání je stejně pomalý jako na mým 3 roky starým PC..male jakmile se to nahraje do operačky, už to jede..8)
Ale zase se ta 4200 bude nejmín hřát zatímco třeba 7200 bude jako žhavej uhlík.
Hlučnost..větrák hlučí jako na mým starým PC, sem na to zvyklej, pro mě teda nic novýho a jelikož za ticha nikdy nic nedělam, mě to netrápí..ale jestli si zvyklej na nehlučnej comp a práci za naprostýho klidu, bde tě to sr*t.
..ale zase uchladí notes skvěle, při hraní max teploty kolem 50, jen když dělam výpočetní aplikace, kdy jede prosák třeba hodku na 100%(teda oba :) ) tak se vyšvihne i na 60, ale tu teplotu na povrchu necítíš, hřeje tě jen ten disk co je podpodložkou. (ale třeba na kamošovu 12" je to pořád ještě lednička)
Neměl sem jinej notes, takže nemůžu posoudit jestli je hlučnější, jen max s lidma co se mnou dělaj, ale to jsou notesy na kancelářskou praci, jasně, ty je vrní..některý maj jen pasivní chlazení.
Repračky na uroven notesu super..máš dva + dole subwofer. Nevyrovnaj se mým 5.1, ani věži, ale poslouchat se to určitě dá. I max hlasitost je slušná(na notes, na druhou stranu díky Audio DJ by měl sloužit jako Hifi, v tom směru je max volume dost slabý). Překvapily mě basy, když máš nějakej slušnej song tak cítíš jak se notes "otřásá"(no, spíš chvěje) při bubnech :D
Ja ho kupoval za 42 bez DPH a nelituju..ani ted bych asi nebral jinej, max lákadlo je ta DX 10 a karta 8700GT (všechny ostatní jsou slabší než mam já, ona i tahle je v 3dmarku slabší než 7950GTX, ale ta DX10 no).

Za kolik máš možnost ten 7800? Je hezkej, ale v porovnání s 6800 mi pijde že je dvakrát tak vysokej a jestli se podíváš pořádně, tak zjistíš že je to zase ta samá konstrukce a víko, jen ten spodní díl je dvakrát tak tlustej. Ale zse, zkus se zeptat, jiná firma ho dělá s 8700Gt, takže by přicházela v uvahu možnost výměny v budoucnu, zkus napsat servisnímu..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

explosion
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2007 11:08

Příspěvekod explosion » 12 srp 2007 17:05

No 7800WXR mam moznost jedine s DPH od umaxu..jinak 6800WSX mam moznost bez DPH z TSBOHEMIE...a 7950GTX se me velmi libi...sem rad ze tady ma nekdo poznatky takove jako ty...moc me to pomaha...tento tyden si ho chci koupit...Jeste tak...Tam jde dat 4gb ram ze ?Jinak jak to myslis s tim hlukem ? Je to hodne znat ? Ja vzdycky jak jsem u kamosu jak maji pusteny notas tak to neni zas tak moc hlucne ale zalezi co tim ty myslis hlucne ze :) treba se to jenom trosku ozyva a pro tebe je to hluk :) nevim....
Jinak a co Obrazovka LCD jak je na tom ?A jak je na tom napojeni 5.1 repraku? nevis jestli to ma 7,1 zvukovku nebo budu muset dokoupit na express slota ?
Jinak sasi atd vyborne ? libive ? Na obrazcich se me to i libi...Ale nevim jak ve skutecnosti....
Jak dlouho ho mas ? mel jsi s tim nekdy nejaky problem nebo fpohode?

Diky moc :D

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 12 srp 2007 19:48

Tak to za to nestojí..za 60k 7800 bo za 38k 6800 - takto je snad jasný :D jakto že jeden bez a druhej s DPH, nechápu.
Píšu max 2Gb, ale taky tam psali do nedávna že je tam jenom 7900 GTX, nevim čim je to omezený, zkus se mrknout na netu po jinecjh výrobcíh kolik píšou oni. Dělá ten samej někdo v německu a nějakje alienware měl stejnej základ..myslim. Nevim jestli ty 4 GB bude někdy třeba.(v nejbližších 5 letech)
Já to nevnímam..prostě vrní no..tohle se nedá popsat, každej to bere jinak, prostě až ho budeš mít uvidíš, max ho pošleš zpět. Podle mě hlučnej není..ale tichej taky ne, ale tak výkon hřeje..
Na recenzy to máš v decibelech, tak se mrkni. Na notebook.cz (6700 je tam).
Obrazovak perfekt :) široká jako moje 19 " LCD a barvy jsou snad ještě lepší a živější, žádnej defekt, nikde, jen maliko tmavší spodní rohy (ale vsadim se že si toho ani nevšimneš, nikdo si zatim nevšim bo je mam jenom já). Ale je lekslej, takže jako vyvážení všech těhle pozitiv je tu funkce "zrcadlo" na slunci. A i v hodně prosvětlenej místnosti vidíš co je za tebou..ale zase, zvykneš si, ja už to nevnímam..
5.1 jsou udělaný tak, že dva kabely vedou dozadu a jeden doprava. A jo, má to i podporu 7.1. (aspon jsou tu v nabídce nastavení :D ) - ale ty 5.1 jsme i zkoušel a teda můžu potvrdit že jdou.
Mě se vzhledově líbí moc, v porovnání se 7800 tenoučkej jak papír :D a víko vypadá jako kdyby na ní byl nějakje ocelovej plát bo nějaká slitina, ale nidko mi ot nepotvrdil ani nevyvrátil. A saše pevná, robustní, akorát mi lehce začala ted vrzat levá strana u mechaniky. Ale to se stává, taham ho sem a tam a hlavně to podle mě udělaly ty horka - když ho táhneš půl hodky přes město, na tašku ti svítí v těch 40° vedrech ještě slunce a pak ho vybalíš na stůl do na 18° vyklimatizovaná kanceláře, tak ty plasty zákonitě musí pracovat..když sem takhle napsal, divim se že se že se ještě nerozpad :D
Mam ho 3 měsíce a ani rohy nejsou ošoupaný a to ho denně taham 2 kiláky v tašce.
Jedinej muj problem je s TV, naladim jen ČT4 a ČT24, ale to by podle mě jen chtělo aktualizaci seznamu v tom rpogramu. Jinak dostaneš cdko, kde jsou všechny ovladače a programy který na ten comp potřebuješ.

Ale abych jo jenom nechváli - ty skoro 4 kila jsou fakt znát + tak 1.5 kila má ještě adapter, takže se to pronese. Ale tuhle váhu maj všechny highend notesy, některý i víc..takže to tak spíš prostě je, to není notesem.
A baterka - má vydržet dvě hodky běžnýho proovzu, ael oni maj asi jinou představu o běžným provozu než já. Pro mě je to Autocad, Winamp, net, bezdrátová sít + ještě nějaký programy do toho, takže mě vydrží na baterku něco málo přes hodku(spíš hodinu, jak je 10% tak končim se všim a shánim zásuvku). Proto sem taky zrovna dneska psal UMAXu kde bych mohl sehnat tu druhou baterku místo DVDromky (fakt jde vyndat přes dvě pojistky ze spoda).

Další dotazy..? :)
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

explosion
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2007 11:08

Příspěvekod explosion » 13 srp 2007 08:30

Tak to je supr...Tu 7800 nemuzu bez DPH protoze ji nemaj u TSbohemie...jinak ja jzedim autem takze vaha me nevadi...Dale neda se koupit do toho nejaka silnejsi baterka? no autocad to me povidej..ja v praci kreslim v Catii v5 ta by tam sla tak 30 min max pocitam...
Hodne jsi me pomohl...Dneska ho objednavam...
Tesim se jako malej kluk ....Jinak co brasna z TSbohemie co se dodava k tomu ? Pouzitelna? nebo pouzivas nejaky special batoh ?
Diky :) :D

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 13 srp 2007 11:30

Půl hodky to ne, to zase nměj strach..tu hoidnu si dá. On se totiž snižuje výkon. Podle mě hardwarově, pač sem nikde nedokázal najít nastavení, prostě na baterku se podtaktuje procesor i grafika.. (jde vypnout ve winu jak je nastavení spotřeby, ale to jsem nezkoušel pač mi to vyhovuje, ale prostě kde to ještě umocnit bo jak jinak nastavit sem nenašel).
A proč to nemůžeš vzít bez DPH přímo od nich? ..no to je fuck.. :)

Neska sem se obracel na obchodní oddělení at mi pošlou ceník a nabídku přídavných baterek a disků (do toho spešl slotu) ale jinak na silnější primární sme se neptal.

Brašn je ta co tam dává UMAX, nosim to v ní. Je pevná, nepromokavá a vyztužená (typuju to na všitej neopren), takže perfekt. Jako chtěl sem jít do báglu, jenže na 17 musíš mít spešl a ty jsou tak kolem 2 tisíc a vejš a do toho se mi zatim nechce. Ale hodil by se určitě, špatně se to nosí ta brašna, váha jen na polovině zad, musíš to střídat :D

Jo a až přijde, nelekni se, ta krabice bude strašně malá.. :D ja čekal nějakou bednu a ona ti přijde bedna kde je notes v polystyrenových sloupcích a vedle nacpaná brašna.. (asi 15 centáků tlustá a velká jen o maličko víc než notes.)
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

explosion
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2007 11:08

Příspěvekod explosion » 14 srp 2007 07:01

Heheh ...no uvidim az me prijde....tesim se...
Diky moc...napisu potom jakmile ho budu mit


Zpět na „notebooky UMAX“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů