Instalace Windows 7 na Acer V15 Nitro Black Edition?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Deathstruck
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 pro 2015 17:47

Instalace Windows 7 na Acer V15 Nitro Black Edition?

Příspěvekod Deathstruck » 24 pro 2015 17:57

Dobrý den,

nejprve bych chtěl jen poznamenat že nejsme kdovíjaký expert na PC, Hardware, Software atd. tak prosím o vaší trpělivost. :D

Asi před půlrokem jsem zakoupil Laptop Acer V15 - Nitro Black Edition (VN7-591G-71Y3). Zde jsou nějaké bližší detaily: https://www.alza.cz/gaming/acer-aspire- ... lternativy

Před nějakou dobu jsem také využil free upgradu na Windows 10. Noťas funguje jak má, až na neuveřitelně slabý Wifi signál a 1TB HDD kterej z nějakého důvodu občas běží pomalu, jakoby se musel neustále nastartovat při sebemenší zátěži.

Můj hlavní problém je ale nekompatibilita Windows 8.1 a Windows 10 s většinou starších programů či her, tudiž jsem se rozhodl že zkusím přeinstalovat Windows na 7. Bohužel tady nastává kámen úrazu:

1) Stačí pouze nainstalovat z disku Windows 7 nebo musím ještě něco upravit, přepínat atd.? Někde na internetu jsem přečetl že je třeba změnit BIOS do Legacy modu (protože laptop má 128GB SSD a 1TB HDD hybridní pevný disk?), ale popravdě řečeno nemám absolutně tušení o co jde.

S absencí mechaniky v laptopu není problém. Mám dokoupenou externí.

2) Jak jsou na tom ovladače? Z hlavních stránek ACER jsem našel pouze verze pro Windows 8. Lze někde najít ovladače pro tento laptop které by byly kompatibilní s Windows 7?

To bude víceméně vše, předem děkuji všem za odpověď. :wink:

A Veselé Vánoce! :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 pro 2015 19:06

Výrobce ovladače pro Win7 nikdy nevydal.

U kterých programů/her je problém s kompatibilitou?
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Deathstruck
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 pro 2015 17:47

Příspěvekod Deathstruck » 24 pro 2015 20:13

swarm píše:Výrobce ovladače pro Win7 nikdy nevydal.

U kterých programů/her je problém s kompatibilitou?


Ok. Jen se ptám protože když jsem googloval tenhle dotaz tak mi vyskočilo dost topiců kde to lidi prý úspěšně přeinstalovali i s ovladači a jedinej problém byl nefunkční touchpad. :?

Co se týče kompatibility, jsou to převážně nekteré starší hry:

Vietcong 1
Hidden & Dangerous 2
Mafia 1
Another War
Weird War
Cold Zero

Seznam není kompletní, tohle je jen to co si pamatuju z hlavy.

Na nových Windows 10 mi taky nějak zlobí zobrazení pro starší hry co nepodporují Widescreen (černé pruhy na levé a pravé straně), ale nejsem si jist jestli zrovna tohle je zapříčíněno jen Windowsy?

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 24 pro 2015 21:02

Otázka zobrazení starších her v širokoúhlém režimu se týká nastavení grafické karty. Možnosti jsou - roztažení na celou obrazovku / roztažení se zachováním poměru stran (černé pruhy po stranách) / 1:1. Víc na
http://www.wsgf.org

Co se týká kompatibility starších her a programů, tak existuje možnost spoustět je v režimu kompatibility, případně jako správce (pravým myšítkem na ikonu a "vlastnosti - kompatibilia"). Ty hry co jmenuješ ti reálně zlobí, nebo se ptáš jen tak, žes to někde četl?
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Deathstruck
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 pro 2015 17:47

Příspěvekod Deathstruck » 24 pro 2015 21:35

1) Dík, na tu stránku jsem mrkl ale bohužel tu mám právě ten problém že většina těchto her se neroztáhne na celou obrazovku, ať dělám co dělám.

Zkoušel jsem nastavit škálování v Intel HD ovládacím panelu (protože v mém laptopu se o zobrazení stará integrovaná Intel HD karta místo mé 860M GT), zmenšení rozlišení, všelijaké patche a nic nefunguje. Neustále tam mám ty černé pruhy a laptop jaksi odmítá vzít v potaz jiné zobrazení než to se zachováním poměru stran.

Jde zejména o hry na Infinity Enginu (Baldur's Gate 1 a 2, Icewind Dale atd.), Fallout Tactics a další. Tohle je problém se kterým se potýkám už odzačátku používání laptopu. A poprvé po 3 laptopech a 2 PC. :P

Mimochodem, ke spojitosti tohoto problémy s W10 jsem došel díky několika topicům co jsem našel na internetu. Docela to zní jako něco co se mometálně děje mně?:
https://communities.intel.com/thread/77746?tstart=0

https://www.reddit.com/r/Windows10/comm ... _right_on/

2) Ty hry mi reálně nefungují. Například H&D2 šlo zapnout (a roztáhnout na celou obrazovku) i ve Windows 8, ale ve W10 hra už nejde vůbec spustit. To samé se týká ostatních her co jsem vyjmenoval.

Nepomáhá nastavení kompatibility, reinstalace ani různé patche atd. :?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 pro 2015 22:57

Tak si tam dej i starší Win.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Deathstruck
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 24 pro 2015 17:47

Příspěvekod Deathstruck » 24 pro 2015 23:02

roman2277 píše:Tak si tam dej i starší Win.

Mohl bys být trochu víc konkrétní? :D

Přeinstalovat Windows? VMware? Nebo něco jiného?

Chtěl bych také jen podotknout že můj původní dotaz se týkal hlavně toho jestli tu má někdo zkušenosti s instalováním W7 na laptopy tohoto typu. :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 pro 2015 23:52

No možností je více,ale...Win10 je stále v některých aspektech neodladěn.Já osobně bych na ty staré hry koupil radši nějaký levný NTB s W7.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

mc722
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2021 12:50

Re: Instalace Windows 7 na Acer V15 Nitro Black Edition?

Příspěvekod mc722 » 13 čer 2021 12:57

Dobrý den, chci do tohoto noťasu dát Win 7, ale nejde boot.
Nejde ani boot dvd s instalací win 7.

Nevíte co je špatně ?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Instalace Windows 7 na Acer V15 Nitro Black Edition?

Příspěvekod orgasmic » 13 čer 2021 20:49

Jak máš nastavený oddíl na disku, kam chceš instalovat? MBR nebo GPT?
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů