Využití procesoru skáče na 100%

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Serzejj
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 kvě 2015 13:21

Využití procesoru skáče na 100%

Příspěvekod Serzejj » 01 kvě 2015 13:32

Zdravím,
mám takový problém. Pořídil jsem si bazarový notebook (Acer Aspire 5100) a všechno běží absolutně v pohodě, teda až na to, že mi využití procesoru skáče na 100%. Záleží to hlavně na tom, co dělám, ale stává se to třeba i u videí na youtube.
Příklad pro upřesnění: Dívám se na video na youtube, všechno v klidu, procesor na asi 30-40%. Po dvou třech minutách se video začne sekat, buď s tím, že zvuk běží dál, obraz se kouše, nebo někdy kouše oboje, procesor na 99-100%, po asi 5ti sekundách začne klesat a video běží normálně dál.
Když třeba hraju LoL, běží mi na slušných 50-60fps bez problému, jenže pak asi každou minutu na zhruba 10 sekund klesne na nějaké 4fps, procesor samozřejmě 100%
Díval jsem se na různé fóra, nikde mi moc neporadili, většinou měli problém spíš, že měli 100% využití bez přestání, ne takovéto seky.
Někde jsem u podobného problému viděl, že by to mohlo být ovladačema, ale na oficiální stránce acer jsou pro můj notebook jen ovladače pro Windows Vista nebo XP a upřímně jinde pořádně nevím, kde hledat a co vůbec, nemám moc zkušeností.
Přemýšlel jsem třeba, že byt hodil na nějaké DVD XP a hodil to tam, ale nevím, jestli by to pomohlo, vzhledem k tomu, že nemám žádnou představu, čím by to mohlo být.

Serzejj
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 kvě 2015 13:21

Příspěvekod Serzejj » 01 kvě 2015 14:52

Ještě dodám, že noťas jsem koupil přeinstalovaný a tohle mi to dělalo už když jsem tam ještě pořádně nic neinstaloval, snad kromě Google Chromu.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů