Stránka 1 z 1

>VYŘEŠENO<Blbne touchpad na Extenza 5220

Napsal: 29 dub 2015 22:14
od Kompaník
Jsem zvyklý označovat, přetahovat, posouvat jezdcem tak, že najedu na místo, podržím levé tlačítko touchpadu a současně po plošce táhnu kam potřebuji. Klasika.
Ale stále častěji se m i stává, že se jakoby stav na přetahované místo přilepí (ne však kurzor) a např. jezdec potom jezdí podle pohybu kursoru myši a tak myš není funkční (je furt přilepená). Pak se musí udělat totéž (najet na místo tažení a stisknout levé tlačítko). Někdy ani to nepomůže a musím zkoušet Shift+F10, nebo současně mačkat tlačítka touchpadu a klávesu vedle pravého Ctrl, aby se funkce myši obnovila.
Nemá někdo podobnou zkušenost? Neví někdo co s tím, nebo jak touchpad "vylepšit", abych nemusel ten postup (držet levé tlačítko a táhnout) používat?
Díky
PS: Nebo aby touchpad měl možnost scrolovat jako kolečkem u myši.

EDIT: Byl nainstalován nějaký windowsácký ovladač a opravil jsem to ovladačem Synaptics od výrobce pro OS Vista. Má spoustu možností nastavení, takže VYŘEŠENO!

Napsal: 28 črc 2015 09:59
od riki1
Touchpadom sa scroluje tak, ze polozim dva prsty nan a taham dole,hore (na starych notebookoch to nemusi fungovat)

Ak chcem nieco uchopit a tahat, tak prenesiem kurzor na potrebne miesto, dvakrat poklepem na tochpad (jemne) , pri druhom klepnuti uz nezodvihnem prst a taham kam potrebujem.