Acer E 15 ( E5-551G-87LH ) a různý balast

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Anomaly
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 12 pro 2014 09:06

Acer E 15 ( E5-551G-87LH ) a různý balast

Příspěvekod Anomaly » 30 bře 2015 09:07

Zdar přátelé, nevím kam jinam dotaz zařadit, tak se optám tady...
13.3.2015 se mi začal lagovat ntb., vždy ale jen při pohybu myši, či touchpadu, zjistil jsem, že za to může nově nainstalovaný POKKI, tak jsem ho odstranil a vše ok. Kde se tam vzal nevím, dole na liště měl ikonu bílého domku, ale co si tak nějak pamatuju, tak tam byla asi už od začátku. V programech se mi, podle data instalace, nově objevila s datem 13.3.2015...
1. Je to balast výrobce Acer, či se mi to vloudilo z jiného zdroje?
26.3.2015 se mi v nainstalovaných objevil nově Intel(R) technology access. Jinak mám jak CPU, tak GPU od AMD s win 8.1. Zatím se úplně nezdá, že by dělal potíže i když streamovaná videa se začínají podezřele sekat, pokud po nich přejíždím myšítkem.
2. Co je vlastně intel(R) technology access zač, k čemu je? Nějak se mi nedaří vygooglit v češtině. A co se stane, když ho odeberu ( mimo to, že tam nebude.. )?
Pravda je, že ve stejný den se mi nainstaloval i Nvidia Physx, u physx vím, že jsem si ho tam pustil sám ( a sám ho také odeberu ), tak jestli Intel tech. access není nějakou jeho součástí?
3. Co všechno z předistalovaného balastu výrobce můžu odstranit aniž by jsem něco pokazil a pomohlo to k výkonu stroje?
Díky za přečtení a případné rady.

Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů