Acer extensa 2510 - HDD

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Navarr0
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2014 09:49

Acer extensa 2510 - HDD

Příspěvekod Navarr0 » 08 pro 2014 10:06

Zdravím, přítelkyně sháněla notebook do 12 tisíc. Po dlouhém pátrání jsem se po pročtení tohoto fóra a recenze na notebook.cz rozhodl pro Acer extensa 2510 v konfiguraci jako v článku, tedy nejlepší možnou. Musím říci, že mě mile překvapil za tu cenu. Sám mám již 4 roky timelinex doposud bez jediného problému. Teď ale k věci. Vše je perfektní, jen při běhu na baterku je hlučnější disk. Je slyšet slabé cvakání pokaždé, když HDD začne pracovat. Není to nijak hlasité, je to slyšet jen v tiché místnosti, nicméně je to hlučnější než při běhu ze zásuvky (to HDD není slyšet vůbec). Neporadí, prosím, někdo čím to může být způsobené a jak to odstranit? Předpokládám, že to bude mít něco dočinění s úsporou baterie. Může to být způsobené acer power managerem, co tam je od výrobce? V recenzi jsem se dočetl, že ho recenzent odstranil. Jaké to má následky? Předem díky za odpovědi.

EDIT: Ještě dodám, že dle smartu, s každým cvaknutím NEroste počet load-unload cyklů.

EDIT2: Našel jsem toto video, kde u toho prvního a třetího disku odpovídá mnou popisovaný zvuk zvuku toho, když hlava zajede do toho plastového "bazmeku". Dělá to přesně jako na videu, ozve se to pokaždé, když má disk chviličku volno, ovšem jen při běhu na baterku.

Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů