Aspire V Nitro

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
roxtidy
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2014 19:42

Příspěvekod roxtidy » 09 led 2015 08:58

takze je to mini SATA? ja to bohuzel nepoznam, proto se hloupe ptam znova

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 09 led 2015 13:07

to Roxtidy:

Ked uz budes mat ramcek, redukciu nepotrebujes, ale zaobstaraj si ramcek s rozhranim SATA, nie PATA (ten co si si vybral na ebay bude kompatibilny).
Na CZ/SK trhu tieto alternativy.

Tu redukciu (inac presne opacnu SATA to SlimlineATA) som napisal len ako priklad na vyskusanie, ci je dany port SATA II, alebo SATA III, ked budes mat ramcek, nepotrebujes ziadnu redukciu. Priamo vyskusas v ramceku.

Najjednoduchsie riesenie:
-> vyberies povodny HDD, ktory das do ramceku (pripadny SATA II port daleko prevysuje moznosti HDD, taktiez nie je problem s ramcekom)
-> osadis SSD disk namiesto povodneho HDD (urcite tam je SATA III port a SSD je priamo pripojeny na SATA port, t.j. odpada moznost nekompatibility s ramcekom).

Ak by si chcel mat SSD disk v ramceku, tak:
1. moze byt obmedzovany SATA II portom (samozrejme su aj SSD disky, ktore nevyuziju SATA III)
2. nekompatibilita s ramcekom, t.j. bude obmedzena vykonnost a moze dochadzat k I/O chybam pri prenose
3. ako pisal aj mikecv, bios nemusi podporovat bootovanie z daneho SATA portu (urceneho primarne pre ODD)
Ak by si predsa len chcel SSD v ramceku, tak treba skontrolovat vyssie uvedene body, a potom z vlastnych skusenosti mozem odporucit tento, ktory je drahsi, ale kompatibilny s mojim Samsung SSD 850 Pro.

Edit: Este by som skusil napisat na podporu Acer-u, alebo sa rovno pozriet na druhu stranu maticnej dosky, ci tam nemas M.2 port pre M.2 SSD disk, tak ako to maju V17 verzie, vid. video. Ale asi to bude orezana verzia, no za skusku nic nedas. :-)
Edit2: Prave pozeram, ze v Nemecku maju konfiguracie VN7-571G, ktore su aj napr. 500GB HDD + 128 GB SSD + DVD/BD, 1TB + 256 GB SSD + DVD/BD, co by malo znamenat, ze aj VN7-571G model by mal mat M.2 slot, aspon mi to tak logicky vyplyva. [link]

Pumik9
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 27 pro 2010 17:19

Příspěvekod Pumik9 » 10 led 2015 12:08

skusal niekto wifi? jej dosah??
co som cital tak ze je to max 5m?? :roll:
co je podla mna uboha vzdialenost na to ze to mam 2 anteny v lcd
vdaka

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 10 led 2015 13:44

Pumik9 píše:skusal niekto wifi? jej dosah??
co som cital tak ze je to max 5m?? :roll:
co je podla mna uboha vzdialenost na to ze to mam 2 anteny v lcd
vdaka


mám doma router s dvěmi anténami a signál chytám naprosto v pohodě po celém baráku jako na jiných zařízení...

Thompson111
píše často
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2009 21:33

Příspěvekod Thompson111 » 10 led 2015 14:37

Taky nemám problém, jen mi občas spadne signál z 5 na 3 čárky.
Acer V15 nitro black i5, GTX860M
Before: Macbook Pro 15" mid 2012, GT650M ,Macbook Pro 13" retina, late 2013,Lenovo Y500 ,Asus M50VN, Asus U80V, Acer Aspire One D250

Pumik9
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 27 pro 2010 17:19

Příspěvekod Pumik9 » 10 led 2015 14:38

Razlik píše:
Pumik9 píše:skusal niekto wifi? jej dosah??
co som cital tak ze je to max 5m?? :roll:
co je podla mna uboha vzdialenost na to ze to mam 2 anteny v lcd
vdaka


mám doma router s dvěmi anténami a signál chytám naprosto v pohodě po celém baráku jako na jiných zařízení...

ja len ze som cital aj recenzie pisu ze je to slabe a vypadava signal ked si 4-5 m od routera alebo vobec nenajde router
co tak 10m od routra? +steny
ale dakujem za odpoved :wink:

Hlousekm
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 12 srp 2009 15:17

Příspěvekod Hlousekm » 10 led 2015 15:00

No u me v17 na wifi 2-3 čárky a to sem o patro výš a mezi wifi a notebookem je strop dvě zdi a cca 12 metrů vzdálenost
Wifi asus rt-n12

roxtidy
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2014 19:42

Příspěvekod roxtidy » 10 led 2015 16:14

keoanu píše:to Roxtidy:

Ked uz budes mat ramcek, redukciu nepotrebujes, ale zaobstaraj si ramcek s rozhranim SATA, nie PATA (ten co si si vybral na ebay bude kompatibilny).
Na CZ/SK trhu tieto alternativy.

Tu redukciu (inac presne opacnu SATA to SlimlineATA) som napisal len ako priklad na vyskusanie, ci je dany port SATA II, alebo SATA III, ked budes mat ramcek, nepotrebujes ziadnu redukciu. Priamo vyskusas v ramceku.


me zmatlo to zmineni o mini SATA. Myslel jsem, ze port mezi zakladni deskou a DVD mechanikou je prave tebou zmineny mini SATA a tudíž potrebuji ramecek s mini SATA rozhranim.
Takze potrebuji v podstate klasicky SATA ramecek prislusne vysky - v tomto pripade 9,5mm a to je vse

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 10 led 2015 18:00

Asi som podal viac informacii naraz :) Ano, port medzi zakladnou doskou a DVD je SlimlineSATA(alebo aj tzv. MiniSATA) v Tvojom pripade. Klasicke SATA ramceky maju vnutorne rozhranie SATA, t.j. rozhranie medzi ramcekom a HDD/SSD; a vonkajsie rozhranie maju Slimline SATA, t.j. rozhranie medzi ramcekom a zakladnou doskou. Pre objasnenie vid video. A teda nepotrebujes ziadnu redukciu. Jedine na co si daj pozor, aby vonkajsie rozhranie bolo Slimline SATA a vnutorne SATA (existuju aj ramceky s vonkajsim rozhranim pre Slimline PATA) a vyska ramceku 9.5mm v Tvojom pripade.

Nicmenej, skusal si sa pozriet, ci nemas na druhej strane zakladnej dosky M.2 slot pre M.2 SSD? Podla info na nemeckej Acer stranke, ako som postol predtym, to vyzera, ze by mal mat M.2 slot, teda aspon pre nemecky trh.

roxtidy
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2014 19:42

Příspěvekod roxtidy » 10 led 2015 19:55

Dekuju ti za trpělivost a ochotu!
:wink:
Ptal sem se aceru a potvrdili ze tento model mSATA nema.ja už ale klasický ssd mám takže by mi to nepomohlo.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 10 led 2015 20:34

Nie je za co, rado sa stalo...

Ak by Ti to nerobilo problem (ked budes instalovat ramcek a SSD), mohol by si sem dat foto zadnej casti zakladnej dosky (t.j. stranu, kde su RAM moduly). Celkom by ma zaujimalo a mozno by to pomohlo aj ostatnym, ktori by to v buducnosti riesili, ci tam naozaj nie je M.2 slot (mSATA urcite nie, to je "predchodca" M.2). Niekedy dost zmatkuju na podpore, mne tvrdili, ze mam v AiO len jeden SATA port na doske a samozrejme mam 2xSATA (1xSATAIII pre HDD a 1xSATAII pre ODD). Co si clovek sam nepozrie, tak sa ani nedozvie, co tam vsetko ma/nema. :-)

Edit: Az teraz som si vsimol, ze si uploadol foto z notebookcheck.com. Neviem preco som myslel, ze je to foto Tvojho notebooku. :) Nicmenej som dohladal zdroj a v samotnom teste sa pise, ze je tam M.2 SSD, cize V15 VN7-571G verzia bude mat tiez M.2 slot na zadnej strane zakladnej dosky (ako to ma V17) [zdroj]. A teda by malo byt mozne upgradnut tento model s M.2 SSD.

roxtidy
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2014 19:42

Příspěvekod roxtidy » 11 led 2015 03:16

Ono ma ale VN7-571G vice konfiguraci Mimo jiné s a bez mechaniky a pokud je to bez,tak tam je víc prostoru a mají tam právě místo na dvojí chlazení a právě SSD s M.2 slotem

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 11 led 2015 08:58

Trochu Ta poopravim, aspon teda podla mojich informacii... Acer V15 Nitro su v 2 modeloch VN7-571G a VN7-591G. Ta o ktorej pises, ze je bez mechaniky + ma 2 ventilatory(lepsie chladenie) a teda aj logicky inu zakladnu dosku + ma H/HQ procesor + GTX860M grafiku je VN7-591G. Model VN7-571G, ktory mas aj Ty, ma mechaniku + 1 ventilator + U procesor + GT840M(niekde aj GTX850M).

To su zakladne rozdiely a na zaklade nich maju inu zakladnu dosku, s inym layoutom samozrejme, a teda model VN7-571G by mal mat M.2 slot na druhej strane dosky, ktoru nevidno na obr. Tak ako sa pise aj v tej recenzii, z ktorej su obr.

Ono sa to tam dokonca priamo pise, v sekcii Wartung/Udrzba:
"Um beim VN7-571G Zugriff auf den Arbeitsspeicher und die SSD zu bekommen, muss die Hauptplatine ausgebaut werden. Wir haben darauf verzichtet, um sie nicht zu beschädigen. Beim VN7-591G ist die SSD direkt zugänglich."

Volny preklad:
"Pre ziskanie pristupu k RAM pamati a SSD v modeli VN7-571G musi byt zakladna doska "vybrana"(t.j. musi byt pristup na druhu stranu). Zdrzali sme sa toho kvoli pripadnemu poskodeniu. V modeli VN7-591G je SSD priamo pristupne."

zdenda.nb
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2014 18:54

Příspěvekod zdenda.nb » 11 led 2015 16:37

Zdravím, mám další dotaz, Nitro jsem dostal k Vánocům bál jsem se problémů s wi-fi ale na domácí wi-fině i na intru žádný problém ale od včera jsem připojen na domácí wi-fi signál skoro full ale přitom nemůžu hrát ani Wot, tam mám lagy že se to nedá hrát a i načítání stránek, jsem vůbec rád že se něco načte i tohle forum se mi načítalo snad minutu. Chtěl bych se zeptat zda nevíte čím by to mohlo být? co bych měl udělat nebo tak. předem díky

Lukas_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 03 říj 2014 23:45

Příspěvekod Lukas_CV » 11 led 2015 16:49

A zkoušel jsi internet na jiném zařízení to vypadá spíš na problém s internetem než s Ntb. :)
Acer Aspire v15 Nitro --> i5-4210H, GTX 860M, 8GB RAM,


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů