acer 8102wlmi hwinfo burstrate=2,41 (najpomalsie)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Jozefj

acer 8102wlmi hwinfo burstrate=2,41 (najpomalsie)

Příspěvekod Jozefj » 14 srp 2006 08:59

Prosim Vas, neviete niekto, co s tym moze byt, mozno sa to stalo iba teraz (mam ten acer asi pol roka) . Zdalo sa mi, ze ide nejak pomalsie, skusil som testy HWInfo. Vsetko je ok, az na Burst Rate = 2.41 co je uplne minimum v porovnani s inymi (moj obycajny desktop PC ma Burst Rate = 75,58). Myslite, ze je to na reklamaciu ?

leon

Příspěvekod leon » 14 srp 2006 13:09

jakej tam mas disk? ATA nebo SATA? ... HWi32 obcas meri spatne hlavne kdyz je tam SATA disk tak to nekdy zazlobi meri to treba optickou mechaniku nebo treba uplne nesmysly ... zkus treba HD Tach

Jozefj

Příspěvekod Jozefj » 15 srp 2006 08:02

Vdaka, za odpoved. (SATA 80gb - ST98823AS) Keby sa tak nasiel znalec. Ja som s tym stratil niekolko hodin. - Asi je vsetko v poriadku, lebo mam dva OS a na tom druhom je ta hodnota cca 118 - a ide omnoho lepsie. ALE HWInfo na prvom (2.41) zobrazuje info, ze hdd Transfer mode: UltraDMA Mode = Total: 6 (ATA-133), Active: 5 (ATA-100). na tom druhom - UltraDMA Mode = Total: 6 (ATA-133), Active: 6 (ATA-133) inak je vsetko rovnake. A v device manager pre Primary IDE - Current Transfer Mode: "PIO Mode" a na tom druhom nieco ako DMA6 - pritom obydva maju nastavene AutoDetection/DMA if avail. Neviem o tom, ze by som ja nieco prestavoval. Je mozne nieco nastavit, niekde,kde ?

Jozefj

Příspěvekod Jozefj » 15 srp 2006 08:55

UZ je to v pohode - uz mam 118 nie 2.4 - a zmena je vidiet. - V device mangeri musi but Current Transfer Mode - Ultra DMA Mode 6 (v mojom pripade) - a to sa nedalo nastavit. Ako to dosiahnut - vymazat Primary a Secondary IDE Chanel a restart - potom sa to prenastavilo z PIO na Ultra DMA Mode 6.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů