Nejde nainstalovat systém na ACER 5749Z, nějaká rada?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
BULIT
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 úno 2014 17:15

Nejde nainstalovat systém na ACER 5749Z, nějaká rada?

Příspěvekod BULIT » 22 úno 2014 17:30

Dobrý den,

již dělší dobu mám u sebe tento kamarádův NTB, který je nějaký zvláštní. Nemám teď moc času a vyčerpal jsem možnosti. Proto se chci zeptat třeba zkušenějších. Opravuji pc a ntb bežně a s podobným problémem jsem se nesetkal. Nevím kde je problém ale třeba se s tím někdo už setkal.

Problém je vlastně takový, že nainstaluji systém Win7 a jak se dointaluje a NTB se naposled restartuje a má už normálně začíst načítat do prvního spuštění, tak se vlastně jakoby zasekne v prvním okně, kdy můžu spustit boot obrazovku, nebo jít do biosu. Zaseknutím nemyslím že zamrzne ale že přejde z toho okna na další (kde by mělo začít ukazovat načítá se systém) ale místo toho se to restartuje a takhle je to furt dokola.

Zkoušel jsem více systému 32/64, originální neoriginální a tím to není. HDD je taky v pořádku, otestoval jsem jiný a stejný problém.

V biosu na obrazovce hesel je ale napsaný HDD --- FROZEN, nevím jestli to má značit, že je zablokovaný -> prostě to někdo podělal.. ale zkoušel jsem NTB nechat bez baterie a proudu a včetně baterky která napájí bios aby se nevyresetoval a vyresetovat bios a dostal jsem tam místo FROZEN/CLEAR a nainstaloval systém a stejná chyba a v biosu znovu u hesla HDD - FROZEN. Nevím jestli je to tím, nějaká pojistka od výrobce či co ale potřeboval bych nasměrovat co s tím.

Dodám že při zvolení bootu (jedno jestli z CD,FLASH) při instalování ten NTB pípá (je to píp píp píp a tak dokola ve stejné frekvenci) dokud nezačně načítat obrazovka s kopírováním souborů na HDD.

Díky za vaše rady.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 23 úno 2014 16:13

Musis nabootovat pres DVD do instalace OS a pres prikazovou radku opravit zavadec Windows.
Asus ROG Strix G18

bobo99
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 09 zář 2007 19:28

Příspěvekod bobo99 » 24 úno 2014 10:47

Nejdřív nainstaluješ win7 tak jako vždy,až se začíná notebook stále restartovat tak nabootuješ opět instalačku WIN7.
Při vyplňování jazyka dáš Další-> vyskočí ti nové okno, kde dole je Opravit tento počítač klikneš na to,
bude se hledat a vyskočí okno kde dáš Ne.Zůstane okno a dole je možnost Obnovte počítač pomocí dříve....
zaškrtneš a dáš Další,potom Storno a znovu Storno,vyskočí okno kde budeš mít úplně dole příkazový řádek,
který spustíš.Pokud budeš mít vyplněno(x:/windows/system32) tak za to dopíšeš jen bootrec /fixmbr potvrdíš ENTER,
objeví se informace o správném dokončení pod tím budeš mít zase x:/windows/system32 za který dopníš bootrec /fixboot a
potvrdíš ENTER. Okno zavřeš a ukončíš instalaci.Počítač se normálně rozjede.
Pokud by jsi neměl v příkazovým řádku napsáno x:/windows/system32 ale x:/sources tak nezoufej.
Za x:/sources doplníš D: potvrdíš ENTER.Potom doplníš cd windows potvrdíš ENTER. Dále doplníš cd system32 zase ENTER.
Vyjede ti už D:/windows/system32 za který už doplníš ty příkazy bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot jak jsem psal před tím.
acer aspire 2920z

BULIT
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 úno 2014 17:15

Příspěvekod BULIT » 24 úno 2014 18:25

Jo v pohodě našel jsem si na netu jak to opravit, dva řádky a vše jede jak má. Dík za radu.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů