Acer Aspire Timeline Ultra m3

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 13 led 2013 01:22

Nakoľko sa tu už snažím niekoľko týždňov dopátrať k odpovedi tak zhrniem všetky tie svoje otázky a budem dúfať Že si ma niekto všimne...

Ide vám spustiť Epowe management?
Po sklopení displeja a po uspaní notebooku (blikanie oranžovej led) sa vám normálne notebook zobudí do 1,5-2sec ako udáva Acer alebo to trvá dlhšie?
Riešil uŽ niekto reklamáciu baterky? mne povedali že to musí fyzicky vidieť technik u nich v servise, takže neviem či mi prejde reklamácia baterky, asi sa vyhovoria na nesprávne používanie atp.
Mám pokles kapacity 15% za pol roka.

Vopred Ďakujem aj keď mám pocit že tu chodí niekto s M3 raz za uhorský rok(:

uccik
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 23:15
Bydliště: Pelhřimov & Mladá Boleslav

Příspěvekod uccik » 13 led 2013 11:11

Zdravím, s tím epower managment nevím jak to sice je, ale myslím si, že to nebude spustitelný program, jako že by ti měla naběhnout nějaká tabulka, nebo něco takového, dle mě je to, že když vyndáš ntb z napájení tak se ti objeví taková ta baterka s tím listem. Ale je to jen můj názor ničím nepodložený takže to ber s rezervou. A ohledně té baterky být tebou na nic nečekám jelikož na baterii bývá povětšinou záruka jen půl roku! Ale zkusil bych se zeptat jak je to u tohoto ntbku, jelikož baterie není uživatelsky vyměnitelná tak by se to možná mohlo řešit jinak, ale opravdu nevím. Spíše ta záruka půl roku.
MSI GE60 - 20E
----> i5-4200M
---> 750GB
--> 8GB RAM
-> GTX 765M

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 13 led 2013 12:39

Tak ja som baterku včera nabil naplno a skúsil na aký čas sa dostanem.
Odpojil som USB modem, ten mi žral veľa energie a zavrel miniaplikácie na meranie teploty a vyťaženia CPU a GPU, vypol som aj Wi-fi.
tu je výsledok:
http://img838.imageshack.us/img838/8712/battery3.jpg

Skúšal som si aj niečo písať vo Worde a časy boli skoro rovnaké.

K tomu prebúdzaniu mi ešte nevieš niečo povedať?
dík za info

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 13 led 2013 14:02

epower manager mi taky nejde nějak spustit, takže to asi bude fungovat na tom principu jak psal uccik...jinak to probuzení u mě určitě není během 2 sekund..jako pro mě to je stále rychlé, protože předešlý stolní počítač co jsem měl byl už stařík, ale jak udává výrobce čas 2 sekundy tak u mě to bude odhadem nějakých 8-10 sekund si myslím...každopádně to moc neřeším..to opotřebení je zvláštní, že máš tak velké, zkusil bych napsat do aceru jaká je záruka na baterku a jestli to teda můžeš vyreklamovat..

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 13 led 2013 14:12

Dík za info,
To prebúdzanie je zvláštne, niekedy mi to zobudí naozaj hneď po otvorení veka a niekedy to trvá aj 5 sekúnd.
Jasné že t nieje vec ktorá by mi nejak vadila, len nechápem prečo to niekedy ide a niekedy to nejde. Napríklad keď veko nesklopím a dám Fn F4 tak sa uspí a keď stlačím hocičo tak sa prebudí za sekundu aj pol. Ak sklopím veko a tým ho uspím a potom otvorím veko, trvá to dlhšie, ale nie vždy. niekedy je to do 2s. Je to divné a chcel som vedieť či to od niečoho nezávisí.

Vraj dáva Acer na baterku pol roka ako som sa dočítal a tak by to opotrebenie za pol roka bolo ešte celkom slušné, keď je to 15%. Ako som tu dal link, dá a s tým dať 9hodín pri nejakom písaní vo Worde a pod. Odber bol cca 5Wattov čož je super.
Z Aceru mi napísali že to musí vidieť technik, aj keď som len chcel vedieť či je také opotrebovanie za pol roka v norme alebo nie, no notebook sa mi tam zas na týždeň posielať nechce, aby som sa dozvedel že je to normálne.

petrpa78
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2012 16:52

Příspěvekod petrpa78 » 22 led 2013 17:54

Já mám opotřebení baterie po cca 4 měsících 13,6%...
Jinam zde ještě dodám, jaké jsou mé zkušenosti s M3.
Nuže, dnes jsem si na displeji všiml bílé svíticí tečky, takže vadný pixel (či subpixel). Dále mě trochu štve touchpad, stisknutí u pravého okraje není takové, jako stisknutí vlevo, zdvih je menší a zůstane stisknutý/propadlý asi cca 5 až 15 sekund, než v něm slabounce lupne a vrátí se zpět... Dále :D klávesnice u levého okraje lehce klepe - když je ovšem mechanika vysunutá, je to v pořádku... Pak mu ještě výrazně lupal levý pant, ale tento příznak mu po rozcvičení zmizel... :D

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 22 led 2013 17:59

Tak jestli ti tohle všechno dělal už na začátku, tak bych ho zrovna vrátil v rámci 14-denního odstoupení od smlouvy. Mně přišel s vadným touchpadem (drhnul, šel těžce zmáčknou) a okamžitě šel na vrácení. Díky "skvělému" servisu u mironetu se to protáhalo na měsíc, avšak v Aceru uznali vadu výrobku a dostal jsem nový kus. Touchpad využívám minimálně, ale celkově chodí dobře. Jinak nic nerupe, nevrže a to ho docela i převážím, takže já jsem sním zatím nadmíru spokojen :). Musím zaklepat, snad vydrží i nadále..

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 22 led 2013 23:00

Mne z tých problémov ktoré uvádzaš nerobí notebook ani jeden.
všetko OK, až na to opotrebenie baterky. ale to je asi normálne kedže to máte podobné(:

jooperik
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2013 11:19

Příspěvekod jooperik » 02 úno 2013 23:59

Odpoved Aceru ohledne zaruky v pripade opotrebeni baterky:

Záruka na kapacitu baterie je 1 rok od data nákupu, přičemž kapacita nesmí během této doby klesnout pod 50%. Pak by bylo možné uplatnit záruku.

Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvekod Shadowko » 23 úno 2013 22:51

zdravim, tak mam tu asi dalsi problem grafika mi akosi zacala throttlovat robi to niekomu ake mate teploty grafiky? Ja mam priblizne 86C pri hrani a vtedy mi zacina klesat vykon. Vie niekto poradit co s tym?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 úno 2013 08:03

Profylaxe a přepastování.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

uccik
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 23:15
Bydliště: Pelhřimov & Mladá Boleslav

Příspěvekod uccik » 24 úno 2013 12:54

Zdravím, rád bych se zeptal zda jste někdo zkoušel NTB rozebrat, kvůli vyčištění. Neporuší se tím záruka? Pokud to někdo zkoušel, prosím podělte se o zkušenosti a pokud je možno třeba i o fotky. Díky moc..:-)
MSI GE60 - 20E

----> i5-4200M

---> 750GB

--> 8GB RAM

-> GTX 765M

Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvekod Shadowko » 24 úno 2013 15:23

tak som zistil ze to robi novy bios dal osm tam sat stary a bez problemu :)

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 24 úno 2013 21:16

Akú verziu Biosu si mal a na aký si prešiel?(:

Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Příspěvekod Shadowko » 25 úno 2013 03:26

som mal 1.13 a dal som to spat na tu prvu 1.05 vyssie ako 1.13 s UEFI mi nesli.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů