Acer Aspire Timeline Ultra m3

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Shadowko
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 srp 2012 13:35

Re: mechanika dvd u timeline m3

Příspěvekod Shadowko » 30 lis 2012 16:16

petrpa78 píše:Také se vám u aceru aspire timeline m3 občas "ozve" mechanika? Mám notas pár dní a občas a nepravidelně v ní jakoby hrkne, rosvítí se ledka a pak klid. Čím to je? dodám, že jinak funguje jak má.


to robi aj mne pravdepodobne len kontroluje ci nieje vo vnutri disk, ale malokedy.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mechanika dvd u timeline m3

Příspěvekod cyber-mythius » 30 lis 2012 17:07

petrpa78 píše:Také se vám u aceru aspire timeline m3 občas "ozve" mechanika? Mám notas pár dní a občas a nepravidelně v ní jakoby hrkne, rosvítí se ledka a pak klid. Čím to je? dodám, že jinak funguje jak má.


nebo si ji nejaka aplikace zavola a zkontroluje ... (=i treba kliknuti na "pocitac" si kontroluje mechaniku).
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 06 pro 2012 19:50

Nemáte niekto skúsenosti ohľadom Acer green instant on technology?
Malo by sa to zobudiť z klasického spánku za menej ako 2 sekundy.
je to možne že mi to trvá dlhšie kvôli zaplneniu disku? Prípadne tá ich technológia je niečo čo je dané už od výroby alebo je to možné stiahnut ako utilitu ?
nikde to neviem nájsť a zaujíma ma to.
Vďaka(:

+ ešte otázka na Win7
Pri odpojení zo siete mi neprepne model napájania z Vyvážený na Šetrič energie ale zostane na vyvážený.
dá sa niekde nastaviť aby to po odpojení z el.siete preplo automaticky na šetrenie energie?
pri vyváženom pri odpojení zo siete notebook ztmaví displej na maximum a ukáže sa mi zelená ikona od Aceru, tak mi napadlo či to nereguluje automaticky acer cez nejaký software, aj keď je nastavený režím vyvážený, no acer tým že zobrazí tú zelenú ikonku nemá vlastný software na ušetrenie energie.

Tak som to skúmal a zistil som Že ak mám veko notebooku otvorené a stlačím fn F4 tak sa notebook uspí a potom ho ľubovolným stlačením tlačidla zobudím do sekundy.
Ak ale veko zaklopím a notebook sa uspí a otvorím veko tak sa notebook budí asi 2x tak dlho.
Nevie nieko či sa dá docieliť aby to fungovalo tiež do sekundy ako u otvoreného veka?
resp ide to na vašich M3 tiež 2x tak dlho?

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 11 pro 2012 19:16

plus,
ide vám Epower management?
mne nie.
je tam veľa ikoniek ale ani jedna mi nič neotvorí...

quentin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2012 14:46

Příspěvekod quentin » 12 pro 2012 15:35

zdravím, z Aceru mi napsali, že do M3 s i5 ivy bridge, 15,6 palcu, 128 gb SSD, nejde přidat další hdd do volného místa. Může to někdo, kdo tento notebook má, potvrdit?

Konkrétně jde o tento model: http://www.alza.cz/acer-aspire-timeline ... 333016.htm

Zároveň mě zajímá, zda mi bude po upgradu z Win7 na Win 8 na vyse uvedenem modelu fungovat acer power management.

Také mě zajímá, zda mě někdo zkušenosti s tím, že na vyse uvedenem modelu jde po instalaci druheho disku, nechat Win 7/8 nainstalovany na SSD a skryte oddily s eRecovery (alepson ty nejvetsi) presunout na pridany hdd tak, aby se i nadále nechal erecovery pri startu spustit.

Diky moc

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Přehřívání

Příspěvekod Razlik » 19 pro 2012 18:34

Zdravím, před pár dni jsem se rozhodl, že si na týhle mašince zkusím zahrát nějaké novější hry, které jsem na starém PC nerozběhl. Něco málo jsem postahoval a dnes zkusil FarCry 3. Asi po půl hodině hraní ntb brutálně topil, byl horký jak ze spodu tak ze shora. Dalších 15-30 minut se z toho zpamatovával než zas jeho teplota byla v normálu. Chci se zeptat zda je to normální, že při takto náročných hrách tolik hřeje a zda zde není nějaké riziko, že po delším hraní či vystavování takovýmto teplotám se s ntb může něco stát. Případně jestli by například pomohla nějaká chladící podložka, jestli teda vůbec svůj účel plní (nikdy jsem s ní nepřišel do styku).

Děkuji za odpověď.

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 19 pro 2012 20:09

M3 je ultrabook, čiže jeho tenké 2cm telo sa chladí predsa len horšie ako notebooky určené na hranie hier.
Ja mávam teploty nVidie približne 80stupňov celzia, to je maximálna teplota ktorú som nameral. Myslím že to bolo pri GTAIV po možno hodine hrania.
Ak plánuješ hrávať hry často, rozhodne pomôže chladiaca podložka,
Ja ale hrávam zatial bez nej a docela často, niekedy aj niekoľko hodín nonstop a všetko je v poriadku.
Pri surfovaní po nete či pozeraní videí mám teploty :
Nvidia do 50stupňov,
CPU asi 50-55stupňov.
Myslím že notebook sa natvrdo vypne niekde pri 100stupňoch, takže je to relatívne v normále
neviem ako sa zahrievajú iné notebooky pri hraní hier ako BF3 na high nastaveniach a podobne, ale ak máš možnosť kúpiť chladiacu podložku, určite do nej zainvestuj.

riki1
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 27 črc 2012 10:27

Příspěvekod riki1 » 19 pro 2012 22:43

Mam M5 a pri hrani BF3 na high detailoch sa vobec neprehrieva, ale ma kovove telo, tak sa asi lepsie chladi, ventilator ide samozrejme v kuse.

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 20 pro 2012 00:15

pri BF3 mi to tiež nejak extra nekúri,
skôr pri GTA4,ale to už vieme že je tá hra zle optimalizovaná, takže sa notebook zrejme nadrie viac.

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 20 pro 2012 08:28

Ok díky za reakce :) btw. flyingislife, jaký používáš program na měření teplot? Jestli se ntb vypne až při 100 stupních tak to je docela dost, prý se dá ale nastavit aby to bylo už při 85 (slyšel jsem že 90 už není dobrých a vůbec ne pro ntb asi).

edit: Tak jsem si stáhnul speedfan a při FarCry 3 se teplota pohybuju mezi 85-90 stupni u grafiky a při World of Tanks 80-85 stupnu. Ten rozdíl není tak znatelný i když FC by měl mít větší nároky. CPU je na tom většinou stejně. Docela mě to zarazilo, takto vysoké teploty..

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 20 pro 2012 17:54

Používam Core Temp a Windows miniaplikáciu ktorá ukazuje vyťaženie CPU a keď nainštalluješ core temp, pribudne v miniaplikácií aj tepolota.
momentálne sedím vo vlaku, napájanie windowsu nastavené na vyvážený,
Grafika 50stupňov, jadrá 55 stupňov.
Ako máte ostatní?
mne nejde napríkald vôbec zapnúť epower management. ako je to u vás?

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 20 pro 2012 19:39

epower management jsem vůbec nezkoušel, ani nevím jak to funguje...jinak teploty mam podobné, grafika těch 50-53, cpu 55-58 na internetu + icq...

flyingislife
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 20 čer 2012 23:36

Příspěvekod flyingislife » 20 pro 2012 21:06

tak ono tie teploty myslím sú v pohode vzhľadom na ten výkon čo má tne notebook v sebe,
nevidel som v tej dobe ultrabook ktorý by mal takú výkonnú grafiku.
Kamarát má ASUS s I7 a ten topí tak a to aj pri menej náročných hrách, že keď hrám vedľa neho ( vetrák je na ľavej strane notebooku) tak moja pravá ruka ma páli že sa to nedá vydržať, á tam GT540 2Gb a nejaké I7, frekvenciu už neviem. a to je docela veľké telo a veľký chladič, no teplo z toho ide minimálne o 30% teplejšie ako z mojej M3 na plnom výkone.

Razlik
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 02 úno 2009 21:01

Příspěvekod Razlik » 29 pro 2012 17:27

Tak jsem si nainstaloval GTA IV a poprvé když jsem to měl spuštěné tak to šlo vcelku dobře na vysoké detaily, ale když jsem to měl puštěné podruhé tak se to úplně nesmyslně začlo sekat a sekalo se to i na střední a nízké detaily. Moc her nehraji, ale i z toho mála co mam v ntb tak mi přijde, že ostatní hry šli s FPS taky nějak dolu. Nevíte čím to může být způsobeno? Je možné, že jsem si do toho natáhl vir? Nebo co je nejčastější příčina toho, že hry přestanou šlapat tak jak by měli? Ve winech nějak tu ztrátu výkonu nezaznamenávám...ale při těch hrách mě to docela štve:(

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 pro 2012 18:18

Pravděpodobně se podtaktovává GPU(CPU).Příp.běží nějaký proces,který vytěžuje notebook.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů