Nefungující WiFi a přepínatelná grafika po reinstalaci OS

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
DonSalieri

Nefungující WiFi a přepínatelná grafika po reinstalaci OS

Příspěvekod DonSalieri » 15 dub 2012 10:26

Aloha,
jelikož můj notebook Acer TimeLineX 5820TG byl už strašně pomalý a nespolehlivý, včera jsem ho reinstaloval. Po reinstalaci jsem samozřejmě nainstaloval všechny drivery, chipset atd. I když jsem nainstaloval i drivery na WLAN, nefunguje. Dále má notebook dvě grafiky (dedikovaná ATI HD5650 a integrovaná v i5 procesoru 460m). Když v BIOSu přepnu na dedikovanou, obraz jede normálně. Když přepnu v BIOSu na přepínatelnou, vidím jen, jak se načítá systém, ale potom černo. Podařilo se mi zjistit, že v momentu, kdy je přihlašovací obrazovka, zapojím notebook přes HDMI na televizi, na televizi se všechno zobrazí. DOkonce můžu poslat obraz zpět na notebook, nebo duplikovat na oboje zařízení. Též jsem si všiml toho, že se mi na notebooku zobrazují režimy 2|3 a Panasonic TV. Nechápu, proč mám aktivní 2|3 a jakobych měl rozšířenou plochu...
Jinak grafika se má přepínat automaticky, když se zapne napájení ze sítě...

Moc prosím o pomoc, jsem zoufalý :(

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 19 dub 2012 18:44

prosimte a jak si to reinstaloval? ... znas funkci Recovery? ... uvedeni notebooku (SW) do tovarniho nastaveni

mpwcz
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 bře 2012 14:17

Příspěvekod mpwcz » 21 dub 2012 12:06

Ahoj mam ten samí noteboook a měl jsem i ten samí problém potom co jsem si chtěl dát čisté win. Instaloval jsi hned zezačatku ze stránek aceru ty jejich ovladače na ati grafiku? ja jsem jsi naivně myslel že když tam dám rovnou ten nejnovější tak nebude problem a ono ejhle nešlo to a jen černa obrazovka. Tak ten co tam máš odinstaluj a skus ten jejich. A stou wifi musíš nainstalovat ten správnej na stránkách jich mají několik a až na podruhé se mi rozjela i wifina.

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 26 dub 2012 13:38

WiFi už jede.. Nechci instalovat zastaralé drivery na grafárnu, který stejně dávaj menší výkon ve hrách atp. Dělal jsem čistou reinstalaci W7 HP pomocí DVD..

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 02 kvě 2012 16:06

ovladače si bral z webu Aceru?

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 05 kvě 2012 14:52

Na WiFi a další ano. Grafiku ne, tu z AMD.com .

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 07 kvě 2012 19:06

a uz to beha ok nebo jeste zlobi? ... zlobi to i s driverama od vyrobce notebooku?

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 09 kvě 2012 21:00

Drivery na WiFi jedou na jedničku a vše ostatní taky, ale vyjma přepínatelné grafiky :( Grafický catalysty Jsem ještě nezkoušel přeinstalovat... Bojím se sníženého výkonu ve hrách. Nejde to nějak pošmelit? Třeba jen v nastavení (pomocí toho HDMI kabelu)?

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 09 kvě 2012 22:50

Ahhh...

Proste odinstaluj tie drivery co tam mas a nainstaluj tie originalne od Aceru. Ak vsetko bude ok, pokus sa nainstalovat na ne tie najnovsie od AMD. Malo by to tak fungovat. :idea:

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 10 kvě 2012 16:44

Povedlo se. Odinstaloval jsem ty z AMD.com a nainstaloval originální přímo od Aceru. Přepínat už jde. Teď bych to mohl updatovat na nejnovější? I když.. ty drivery jsou ze 12. dubna, což je nedávno :) I přes to.. Mám dát všechno upgradnout při instalaci, nebo mám vyškrtnout grafický ovladač?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 10 kvě 2012 16:49

Pokud Acer novejsi neuvolni, tak mas smulu.
Ale neboj...tahle grafika je tak nevykonna, ze ji novejsi drivery stejne nepomohou :)
Asus ROG Strix G18

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 10 kvě 2012 22:25

Ja myslim, ze mozes skusit aj update ovladaca. Keby nieco vies ako to vratit spat. Sa divim, ze ta tento postup nenapadol uz skor. :D

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 12 kvě 2012 00:07

No to víš, že napadl ;)
orgasmic: stop flame, ale já jsem jinak s bookem s grafickým a výpočetním výkonem spokojený. Vše, co potřebuji, rozjedu bez problému a nedílnou součástí mimo programování a školních pi**vin je samozřejmě progamming ;)

mpwcz
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 bře 2012 14:17

Příspěvekod mpwcz » 12 kvě 2012 23:44

Acer TimeLineX 5820TG je pěkný a dobrý notebook..jediné co se dá vyčíst je ta grafika a ovladače.....třeba nedávno jsem si tam chtěl hodit 12.4 ze stránek amd a místo 12.4 se mi oběvilo 12.3 zase :D...ono to skousne jak který a občas je ani neinstaluje a jen to probehne..proc si to musel acer tak zařídit? On ti píská procesor?? mám tam i5 a nic neslyším krásně tichý...tak bud sem už starej orel a už to neslyším nebo mám nakej vyjmečnej kus,a to je cca 15 měsícu starej. Jak ho máš dlouho?

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 13 kvě 2012 11:56

Když nepočítám ten úplně první... tak rok to asi bude?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů