Acer emachines - odstranění oddílu pro obnovení.

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Acer emachines - odstranění oddílu pro obnovení.

Příspěvekod LétaPáně 666 » 08 led 2012 00:06

Vlastním Acer eMachines E732ZG a potřebuji poradit jak "oddělit zrno od plev". Problém spočívá v tom, že jde zazálohovat systém s výchozím nastavením z výroby, což znamená zaplněná tři DVD (to mám). Nebo vytvoření disku s ovladači a aplikacemi (také mám). To co mě chybí je že si nemůžu vytvořit čistou zálohu systému bez jejich vnucovaných aplikací (např."Norton,Bing Bar, nastrčenejch plno demo her apod). Dále se chci zbavit (pro mě nedostupného) oddílu pro obnovení, který zabírá zbytečně (dle mého názoru) plno místa. Tento oddíl není nijak pojmenován. A na závěr. K čemu slouží oddíl (100MB) s názvem Systém Reserved? Co tedy chci? Shrnutí: 1. vytvořit čistou zálohu systému
2. vytvořit zálohu pouze ovladačů
3. odstranit oddíl pro obnovení

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 11:16

Optimální pro Tebe bude instalace čistého systému.A potom instalace ovladačů ze stránek výrobce.Oddílu pro obnovení bych se rozhodně nezbavoval.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Příspěvekod LétaPáně 666 » 08 led 2012 11:32

Proč by jsi se toho oddílu nezbavoval? Když ho tam teda nechám, tak jak tam mám dostat do té zálohy čistý systém popřípadě systém a ovladače bez toho smetí. Nehledě na to, že systém a ovladače mám na DVD.
P.S. Přeinstalací oken nevyřeším zbavení se oddílu pro obnovení. Čistá (nebo obnovovací) instalace probíhá na oddílu eMachines(C: ). Na klasickém PC, když potřebuju naformátovat (C: ), to jde bez problému. Tam mám XPčka. Naformátuju a pak se nainstaluje systém.
Na tom noťasu (tam je W7) to prostě nefunguje, jakoby to bylo z výroby takhle schválně nastaveno. Prostě žádné formátování a rovnou instalace.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 11:49

Nebo jinak.Osobně po koupi nového notebooku odinstaluji to přibalené smetí.Je to sice někdy práce na několik hodin,ale je to dle mého úsudku lepší než přeinstalace.Navíc se Ti může stát,že neseženeš všechny ovladače a něco Ti potom nebude fungovat.Jako se tu stalo už pár nešťastníkům.No snad je máš kompletní na DVD.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Příspěvekod LétaPáně 666 » 08 led 2012 12:35

No jo. Jak se ale dostanu do toho oddílu pro obnovení abych odstranil to smetí? a nebo nainstaloval (zazálohoval) pouze systém a ovladače.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 13:25

To Ti výrobce bohužel nedovolí.Oni to tak mají schválně.Musíš to odinstalovat ručně jedno po druhém.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Příspěvekod LétaPáně 666 » 08 led 2012 14:20

Nejsem zas takovej odborník, takže jak ručně? Ve windousích to asi nejde, tak budu muset potřebovat asi nějakej soft k tomu určenej, předpokládám.
Problém je že s tím nepojmenovaným oddílem (oddíl pro obnovení) nejde nic dělat.Když na něj klepnu pravým tlačítkem ukáže se pouze nabídka s nápovědou. Nic víc. Když klepnu na (C: ) tak tam je : otevřít, zmenšit svazek vlastnosti apod. Ale jak ho vyčistit od toho jejich zasviněnýho systému a dostat tam čistej systém?
Co jsem koukal na další oddíl system reserved (100MB) tak tam je pouze koš. Proč by se teda nabourala okna (W)? K čemu slouží?

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 09 led 2012 00:27

Takze skusm to este ja a po lopate:

100MB oddiel si vytvara uplne kazda instalacia W7 - sluzi na obnovu systemu pri nejakom vaznejsom probleme

Recovery oddiel na HDD, do ktoreho sa chces dostat, byva vacsinou v inom (pre bezneho smrtelnika necitatelnom) suborovom systeme. Aj keby sa ti podarilo dostat sa tam a precitat nejake data (pripadne nieco odstranit), nepomozes si, pretoze aj mala zmena velkosti toho oddielu sposobi nefunkcnost Recovery.

Pod rucnym odstranenim sa mysli pekne tie programy jeden po druhom poodstranovat cez Pridat a odstranit programy v ovladacom paneli Windows. Vacsinou je to praca tak na hodinu az 2, co sa da este prezit.


Vysledok:

1. cistu zalohu systemu si z tohoto vsetkeho nevytvoris. Podarilo by sa ti to iba s pomocou nejakeho ineho programu, pri cistej instalacii Windows (vytvoril by si si obraz disku). Z takejto zalohy vsak urcite nevytvoris bootovatelne recovery ako je od vyrobcu.

2. Zaloha ovladacov je pravdepodobne zbytocna, pretoze v dobe, ked ich budes potrebovat budu pravdepodobne zastarale.

3. Odstranit oddiel pre obnovenie mozes, ale moze sa stat, ze to budes neskor lutovat. Tych 10GB predsa nie je nic tragicke pri kapacitach HDD.

LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Příspěvekod LétaPáně 666 » 09 led 2012 13:40

michalko58.
Díky za vysvětlenou. Po lopatě to je to nejlepší vysvětlování.
Původně jsem chtěl ten oddíl odstranit. Od toho jsem upustil. Posléze mě napadlo vyměnit w7 home za w7 ultimate v tom oddílu pro obnovení.
Takže se vydám cestou nejmenšího odporu. Ale....
Nikdy neříkej nikdy.

LétaPáně 666
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2012 16:01

Příspěvekod LétaPáně 666 » 09 led 2012 13:55

michalko58
Recovery oddiel na HDD, do ktoreho sa chces dostat, byva vacsinou v inom (pre bezneho smrtelnika necitatelnom) suborovom systeme. Aj keby sa ti podarilo dostat sa tam a precitat nejake data (pripadne nieco odstranit), nepomozes si, pretoze aj mala zmena velkosti toho oddielu sposobi nefunkcnost Recovery.


A jak se tam dá dostat? Určitě to tady někdo ví. Poraďte.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 14 led 2012 16:47

Takí skryty oddiel je robený špecialním programom a k nemu má len pristup servis, windows čo je v notebooku je už predaktivovaný.
vidiet do toho oddielu sa dá cez Norton Ghost ale upravy v nom neurobíš, takže o takích iluziach sa ti môže len zdat.
Ak chceš tam mat skrytí oddiel z W 7 ultimate tak to nieje pre servis problem spravit, je to len o peniazoch.
W7 HP ti uplne postačuje na pracu z notebookom a ked tam aj nahodíš W7 ultimate tak nič na tom neziskaš, akurat že zaň viac zaplatíš, na hry to bude jedno aky windows tam dáš
//
Ano ta 100MB particia čo sa vytvara počas inštalacii je potrebná, ale fakticky je to nepotrební oddiel ktorí tam ani nemusí bit, ked si particie vytvoríš cez prikazoví riadok čím vytvoríš aktívnu particiu a samozrejme ich naformatuješ, do nich dáš inštalaciu W7 bez formatu tak žiaden oddiel 100MB sa nevytvorí, bude ti ten W7 fungovat bezvadne
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů