aspire 5738G nedá sa nainštalovať Bluetooth na XP prečo ?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

aspire 5738G nedá sa nainštalovať Bluetooth na XP prečo ?

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 11:26

mám noták Acer aspire 5738G s win7 64bit na tomto notáku všetko behá bez problémov čiže i Bluetooth fičí všetko tak ako má byť

teraz tam chcem nainštalovať XP 32bit išiel som na stránky aseru a potahal som si všetky ovládače čo treba

všetko som nainštaloval až na Bluetooth.

a teraz pozorne čítajte :

pri inštalácíí BT spustím súbor Bluetooth_Broadcom_v5.5.0.8200_XPx86 to je driver originál stiahnutý zo stránok aceru na tento typ notaka na XP
počas inštalácie vyskočí okno že nebol najdutý HW BT a treba ho zapnúť tak ho zapnem tlačidlom vyskočí onscreen displej že bt je zapnutý ale dvakrát cinkne to zanmená že sa nepodarila inicializacia
keď to urobím nič sa nedeje vyskočí tabulka na inštaláci máte nna výber stlačiť OK alebo preskočiť ak dáte OK nič sa nedeje máte jedinú možnosť preskočiť potom sa nainštaluje všetko ostatné okolo BT ale nekompletne.
výsledok je ak si otvorím správcu zariadení a BT je OFF neni tam žiaden žltý výkričník ak dám BT na ON už sú tam dva čo sa BT týkaju niečo s USB ale v kolonke BT

a sranda na záver dajú sa stahovať na tento model len BT ovládače Broadcom pričom keď som vo win7 a sa pozriem na správcu zarianení tak BT je Atheros AR3011 Bluetooth 3.0

sranda že ?????

kto toto pomôže vyriešiť ?

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 20 pro 2011 11:45

Google "Atheros AR3011 XP" jsi zkousel?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 11:46

samozrejme
ale nedá so to nikde stiahnuť všetko je ofajč!!!

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 20 pro 2011 12:19

Tak to bude problem jinde, protoze jsem zkousel prvni 3 dokazy z googlu a vsechny jdou stahnout
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 12:33

a aj sa ti to podarilo stiahnuť ? nie len že je tam tlačídlo alebo napísané download

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 20 pro 2011 12:43

jo, prvni dva kompletne stazene a podle Esetu bez viru
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 13:38

klaniam sa behá to !!!!

ale nech mi idú Aceráci kde si to čo má znamenať že na svojom webe majú špatné ovládače ???

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 20 pro 2011 15:13

V tom s ovladacmi mas pravdu, ale povedzme si na rovinu, kto este v dnesnej dobe instaluje Windows XP? :roll:

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 17:18

kto inštaluje XP no ten komu sa sedmička nepáči to je jednoduché :D


je mi ľúto tejto konštatácie ale po roku intenzívneho používania sedmičky i na noteboku i na desktope som neprišiel na nič v čom by mi bola sedmička užitočnejšia ,lepšia rýchlejšia ako XP
skôr naopak ...


bojím sa že 8čka bude už úplne v ....

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 20 pro 2011 21:29

Ehm?

Praveze 7 by mala na novych modeloch bezat ovela sviznejsie ako XP - hlavne kvoli odladenym ovladacom. Podmienkou je samozrejme dostatok RAM (aspon 2GB pre 64bit verziu).

A v com je 7 lepsia?

Bezpecnost - predsalen je to obrovsky skok oproti XP a tym nemyslim iba UAC (vypnutie UAC mi vsak znacne urychlilo cely system :-D Samozrejme som tuto funkciu nahradil CIS - Comodo Internet Security). Taktiez MS uz prestal podporovat XP.
Rychlost - napriklad vyhladavanie je ovela sviznejsie, rovnako aj start systemu, vypinanie atd.
Stabilita - oproti XP neporovnatelne vyssia. Bluescreen na 7 je uz pomerne raritou v mojom okoli.
Uzivatelsky komfort - klavesove skratky pre pracu s oknami (Win+sipky)
Spotreba - sprava napajania je ovela lepsie poriesena uz v samotnom Windowse = nie je potreba specialnych aplikacii

Ak sa mam osobne priznat, ked sa dostanem k dakemu PC s XP, je mi pri nom az neprijemne... :roll:

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 20 pro 2011 22:01

budem oponovať

ja som si z počiatku myslel že tá ne-svižnosť Win7 je tým že mám 64bit verziu no nie tým to nebolo každá sedmička sa tak správa v hardware problém hľadať nebudeme

len v rýchlosti :

žiaden rýchlejší štart
žiadne rýchlejšie vypnutie
v žiadnom prípade svižnejší beh
spotreba PC meraná wattmetrom s win7 vyššia narozdiel od XP
tak isto vie sedmička vie padnúť do modrej obrazovky
tak isto vie zamrznúť program
chceš pustiť task tak to neurobíš jednoduchšie ako v XP

a už len také pikošky...

- aby som si pracne vyrábal panel rýchleho spustenia lebo to čo je originál dole na lište na 7 je humus a tie nemožné ikony

- aby som si program podotýkam niektorý nevedel pripnúť do položky štart (nedá sa vysvetliť prečo )

- aby na ploche sa mi vytvárali adresáre Quick Launch popr.thumbs a keď ich zmažem zmaže sa mi panel rýchleho spustenia a programy v štarte ...

- kde mám pri sietach podrobnosti ,opraviť a podobné veci ? aby sa človek ku všetkému pracne dostával !!! (ja viem kde to je ale v XP len prave tl.)
- aby bolo všetko zabalené a opičky ako aero a podobné nepotrebné blbosti mini aplikácie :D
- a čo ma vytáča úplne je systémový explorer to je nonsens !!!!

aj mne to bolo divné až som sa skoro hanbil že sa idem vrátiť k 10ročnému XP ale zistil som že nie ja sám mám podobný názor

jednoducho keď som pracoval zo sedmičkou a dostal som sa k PC kde je XP tak som si uvedomil aká je tá sedmička nemožná - svižnosť XP je proste úpne inde radosť s ním pracovať

a toho je viac spomenul som len niektoré veci

HW

Gigabyte 890FXA UD5 CPU AMD Phenom II 955 QUAD X4 BE AM3 C3 SATA HDD WD Caviar Black 500GB 32MB SATA 6Gb/s WD5002AALX
plus Western Digital Green 1000GB 64MB SATA2 WD10EARS Kingston DDR3 2x2GB 1600MHz grey GRAFIKA SAPPHIRE Radeon HD 6850 1GB Toxic notebook Acer aspire 5738G

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 22 pro 2011 14:25

No neviem, potom mas asi daku divnu verziu 7. :wink:


Rachlejsi start 7 istotne ma. Na rozdiel od XP, mozes po zobrazeni plochy hned zacat aj nieco robit, a nie este 3min cakat kym XP nacita vsetko potrebne. Vypnutie ako kedy...

Sviznejsi beh ma 7 vdaka zlepsenej sprave pamate, a hlavne ak je jej malo tak v uvolnovani pamate.

Samozrejme, ze aj 7 vie padnut do BSOD, ale vyzaduje si to ovela viac "namahy a snahy" ju tam dostat. Zamrznuty program nie je ziadna tragedia predsa.

Neviem co mas na mysli, ze ked chces pustit task - ak task manager tak ctrl+shift+esc a ak nejaku ulohu/prikaz win+r

Panel rychleho spustenia tam sice nie je, ale programy si popripinat mozes (nenerazil som na taky co by nesiel niekam pripnut zatial - asi nejaky starsi. staci len pretiahnut mysou na potrebne miesto). Okrem toho ten panel stratil pri 7 zmysel, kedze staci stlacit win a rovno zacat pisat nazov programu. A k ikonkam - kazdy ma iny vkus, to je jasne, ale nie je problem ich zmenit, kludne aj na tie z XP.

Ked ti vadia nejake skryte systemove subory na ploche, nenechaj si skryte subory zobrazovat. Mne osobne to nerobi ani jedna zo styroch 7, co mam doma. Takze niekde budes mat asi chybu.

Polozku opravit v 7 pouzivam skutocne minimalne, pretoze na rozdiel od XP mi siet vacsinou funguje ako ma. A ak uz treba nieco riesit ponukne to windows sam.

Mini aplikacie nepouzivam a ani teba do toho nikto nenuti ;-) Aero sa da vypnut, ak ti vadi.

Systemovy explorer je praveze omnoho lepsi, kedze uz len taka banalita ako stlacenie Backspace ta vrati na miesto kde si bol predtym a dokonca aj na polozku ktoru si mal oznacenu a nie ako v XP o uroven vyssie a na zaciatok. Plus vytvaranie dynamickych odkazov na hocijaky priecinok.

Na mojom HW co mam v popise bezi 7 ako drak a na novom vcera kupenom HW (i5-2450M, 8GB RAM, 2GB GDDR3, 750GB HDD) ako namydleny blesk :D

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 22 pro 2011 21:17

no ahoj čiže takto vyzeráš byť rozumný a aby sme sa nenaťahovali každý človek je špecifický a vyhovuje mu niečo iné ja pracujem na počítači denne 12 hodín či v práci alebo doma proste neustále robím v X programoch a práca z XPéčkom mi vyhovuje neporovnateľne viac ako zo sedmičkou nehovoriac že sú programy ktoré mi pod 7 nebehali ani pod virtualom čiže jediná vec čo ma mrzí je že na sedmičku som sa veľmi tešil a aj podla recenzií to vyzeralo Ok a moje očakávanie sa nenaplnilo .

ja hovorím :že vždy je dôležitý výsledok

mňa nezaujíma ako má vyriešenú prácu s pamäťou na rozdiel od XP mňa zaujíma či ide svižne a pohodlne alebo nie.

a ak to tak neni omáčka ma nezaujíma


no a ešte keď sme pri tom neodpustím si poznámku o HW tak to by som teda tiež poznamenal.

ako som urobil najhoršiu kúpu vo svojom živote alebo či má ešte vôbec dnes zmysel kupovať desktop

moja odpoveď je určite nie :D :D :_D

ale o tom potom niekedy inokedy

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 22 pro 2011 22:21

No tak nie vzdy ma clovek stastie na bezchybny kus. :lol: A ak sa ti nepaci 7 tak na XP asi ostanes do smrti, pretoze co som mal moznost "osahat" si na par minut 8 vo virtualboxe, tak Metro prostredie je katastrofa pre nedotykove zariadenie :evil:

jano101
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2011 12:18

Příspěvekod jano101 » 22 pro 2011 22:24

súhlas videl som len video a stačilo mi


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů