Blikající horizontální čáry - Acer 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Thorus

Blikající horizontální čáry - Acer 5930G

Příspěvekod Thorus » 27 říj 2011 11:55

Zdravím.
Notebook mám již přes 3 roky, a nedávno se objevil nový problém s displejem. Přes celý displej se vytvořily slabé bílé horizontální čáry, s tím že v první a druhé třetině je jedna silnější. To šlo dočasně opravit tím, že jsem s displejem trochu "zašmrdlal". Teď už se ale stává, že displej bliká, nebo se čáry nahustí tak, že je obrazovka bílá/zamrzne poslední snímek.
A někdy prostě bliká. Ne přímo podsvícení, ale spíš kontrast a tak. A je to dost nepříjemný na oči.

Když ale zatlačím na pravý horní roh, nebo ho jakoby trochu vytočím jako bych ždímal ručník, tak se problém opraví. A někdy i na celý den. Už jsem ze zoufalosti přemýšlel, že izolepou pravý horní roh přilepím někam za notebook a levý horní roh směrem ke mě. :? Problém někdy přestane i když na displej z obou stran silou zatlačím k sobě.

Mým odhadem je, že je tam někde blbý kontakt, nebo opotřebované kabely, nebo poškozené plošné spoje. Už sem se pokoušel oddělat kryt z displeje, ale bez úspěchu.... oddělám šroubky a dál nevím.
V pantech to zřejmě nebude, odmontoval sem tu horní desku, hýbal kabely do displeje a nic.
Máte nějaké rady? Například jak rozdělat ten displej?

Thorus

Příspěvekod Thorus » 27 říj 2011 12:58

Tak teď sem si všiml dalšího podivného chování.
Chvilku sem ten displej pozoroval, a on bliká vždy jen některý "blok" mezi těmi silnějšími horizontálními čárami. Někdy všechny současně.

JAK TEN DISPLEJ ROZMONTOVAT?!

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 27 říj 2011 19:42

po demontazi sroubku kolem displaye (4ks?) musis odstranit ramec, ktery tyhle sroubky fixovaly. chce to trochu sily a idealne zacit po stranach nebo na horni hrane.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Thorus

Příspěvekod Thorus » 27 říj 2011 21:12

No to se mi právě nedaří.
Zatím sem to vyřešil tak, že sem izolepou přilepil pravý horní roh dozadu ke stolu, takže je trochu nahnutý a funguje to.¨
Zejtra se to pokusim rozmontovat...

Jandaskunk
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 19 srp 2010 14:54

Příspěvekod Jandaskunk » 27 říj 2011 21:17

Najdi si na netu servisní manuál k tomuto modelu...případně nějaký obrázkový návod.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 28 říj 2011 10:29

Skus ten servisny manual pohladat niekde tu: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=32989

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 28 říj 2011 21:01


Thorus

Příspěvekod Thorus » 28 říj 2011 21:37

Ok díky, mrknu na to.
Mimochodem, tvůj nick mi je povědomý. Kdysi sem na tohle fórum chodil denně. :roll:

Tvůj notes zatim fachá v pořádku? Nebo už máš taky nějaký problémy?

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 29 říj 2011 08:46

zatial ide vsetko, len mi vypadava sem tam wifi....

Thorus

Příspěvekod Thorus » 30 říj 2011 00:48

http://imgur.com/a/PzoFt
Takhle je v pohodě :D

Asi se vážně budu musit pustit do té demontáže. Netušíte v čem konkrétně by to mohlo být?

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 30 říj 2011 01:55

ja by som postupoval asi takto:

vyskusal by som napojit externy monitor, a tym by som zistil, ci to sposobuje grafika alebo je vadny displej, resp nejake kable

skus sa pozriet aj na toto video mozno ti to pomoze

http://www.youtube.com/watch?v=cT0h58JACIU

ten papierik by mohol pomoct

Thorus

Příspěvekod Thorus » 30 říj 2011 15:12

Ne, v těch kabelech do kloubů to není, už jsem to zkoušel.
A rozhodně to není grafikou, ale tím displejem. Dokud funguje takhle tak ho asi rozdělávat nebudu, v příštích týdnech ho naštěstí nepotřebuji přesouvat. Ale zřejmě by mě vyšlo levněji koupit externí LCD monitor, než to tahat na servis. :?

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 30 říj 2011 20:03

Thorus píše:Ale zřejmě by mě vyšlo levněji koupit externí LCD monitor, než to tahat na servis. :?

pochybuju. jestli je to skutecne v LCD, pouzity sezenes na Aukru do 1k i s dopravou.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Jandaskunk
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 19 srp 2010 14:54

Příspěvekod Jandaskunk » 30 říj 2011 20:05

Ale na doma je externí LCD určitě pohodlnější (a ergonomičtější)...ovšem na cesty ho těžko budeš brát sebou :)

Thorus

Příspěvekod Thorus » 12 lis 2011 12:09

Tak jsem konečně rozdělal zadní stranu displeje, a už vím v čem konkrétně je problém. V horní části je připevněna obvodová deska do které vede ten hlavní kabel ze základky. A ta je na šesti místech napojena na LCD panel.
A když právě ten úplně levý konektor stisknu (přes celou desku jsou nápisy "do not touch"), tak se problém "opraví". Zřejmě bude nějak vadný, nebo nevím.
Šlo by to nějak opravit? :-/


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů