Nelze najít recovery po přeinstalování xp

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Draffix
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 16 bře 2008 13:12

Nelze najít recovery po přeinstalování xp

Příspěvekod Draffix » 09 zář 2011 17:54

Zdravím, měl bych takový dotaz. Přítelkyně dostala k narozeninám nb Acer TravelMate s originálními sedmičkami. Nicméně její brácha a jeho kámoš "odborník" tam nainstalovali windows xp. Nebyl jsem u toho když to dělali a tak nevím jestli to zformátovali, nicméně bych se chtěl zeptat, zda je možný najít ten skrytý recorevy oddíl i když jsem nenašel jedinou složku, která by měla něco s acerem společného. Přijde mi to spíše jako kdyby smazali celou acerovou sedmičku a hodili tam místo ní xp a ovladače doinstalovali. Je tedy možné že nb už nevrátím do továrního nastavení? A pokud bych zašel k prodejci, myslíte že by ji tam vrátil původní sedmičky (ty acerové, nainstalovat si je umím taky)? Předem díky za pomoc.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 09 zář 2011 20:32

už si přesně nepamatuji jak přes XP, ale hledej správce disků (sytémový nástroj Win) a tam zjistíš, kolik oddílů máš na disku a zda tam je i Recovery (nejdná se o adresář, ale o oddíl na disku) ... respektive zkoušel si mačkat po zapnutí notebooku (před náběhem OS) Alt+F10? ... pokud tam Recovery je, tak ho tím pustíš

prodejce Ti to zařídí pokud to umí a bude ochotnej ... určitě Ti to zařídí servis Acer, ale tušim, že to stojí nějaký peníze

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 09 zář 2011 20:40

Ked tam nainštaloval druhý system/ XP / tak poničil MBR W7 a nebude ti to fungovat na tlačitla klaves, ak je tam skrytý oddiel PQSERVICE tak ho treba spravit aktívny, pri zapnutí notebooku sa ti spustí inštalacia, najprv si v biose zapni D2D Recovery
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Re: Nelze najít recovery po přeinstalování xp

Příspěvekod Chlebovnik » 09 zář 2011 21:25

Draffix píše:Nicméně její brácha a jeho kámoš "odborník" tam nainstalovali windows xp.


:lol:

Tak tyhle machry už bych raději k žádnému počítači nikdy nepouštěl.

Jak již bylo řečeno, nevim jak je to v XP, ale...

Start > "Computer Management" (Správce Počítače?) > Storage > Disk Management.

Vypíše všechny připojené disky a jejich rozdělení. Jestli bude C-éčko pohromadě, tak je recovery v pr*eli.

Jinak recovery média od Aceru prej stojí 1139,- Kč, tak si to od těch ťulpasů nechte zacálovat. Instalovat prehistorická XP na nový notebook. ROFLMAO
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Draffix
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 16 bře 2008 13:12

Příspěvekod Draffix » 12 zář 2011 09:16

No mačkat jsem to zkoušel a nešlo to, díky tomu jsem poznal že něco není v pořádku. Skrytý oddíl jsem nenašel, tedy hádám že je smazaný. D2D jsem zkoušel ale nic, výsledek stejný. Těžko můžu řvát na jejího bráchu aby vyvalil 1200 na recovery, nikdo jiný z její rodiny však pc nerozumí. Tedy jsem se chtěl zeptat zda to má ještě nějaký vliv na to, že to tam není. Zkusil bych stáhnout originální sedmičky, drivery jsou na oficiální stránce aceru a zbytek by se případně sladil. V pc se vyznám, tedy aspoň v softwaru, nicméně s ničím takovým jsem se ještě nesetkal. Tedy má to vliv, že tam není ten PQservice? Třeba na výkon nebo je možný že by tam pak něco chybělo? Nebo to funguje jenom pro zjednodušení formátování resp. nainstalování sedmiček aby to zvládl každý?

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 12 zář 2011 11:15

Zozen si z internetu nejake pokial mozno neupravovane Windows 7 (rovnaku verziu ako bola povodna) a pouzi kod zo stitku co je na notebooku. ak ti ho nevezme pokus sa o aktivaciu telefonicky, pripadne pouzi nejaky aktivator.

Recovery nema na vykon notebooku ziaden vplyv.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů