Acer TimeLineX 5830TG

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
.pata.
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 31 srp 2011 13:52

Příspěvekod .pata. » 06 zář 2011 20:52

ten timelinex má usb 3.0, má výdrž na baterce opravdu 9 hodin, podařilo se mi i 12h, je hodně tichý, fakt nejde skoro slyšet, má 14, je teda lehká, jen 2kg atd. jestli tě zajímá něco konkrétní napiš, jo a to přehřívání ten procesor je stavěný do 100C takže při zátěži se zahřeje, ale není to nic hrzozné, stíhá v tichosti chladit, při normální práci, web, office atd. není problém

Hromovlad
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2011 21:51

Příspěvekod Hromovlad » 06 zář 2011 21:01

No mna by zaujimalo ci sa oplati si priplatit tych 100€.. neviem ako na tom je ten 5760

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 06 zář 2011 22:57

to Hromovlad: ahoj, jestli ti nevadi napevno pridelana baterie tak ja bych ti zasebe doporucil si tech par drobnejch priplatit, mel jsem jak 15ku timelinex ten nejnovejsi 5830tg tak i ted mam tu 13ku 3830tg a nemuzu si stezovat, jak kolega vyse psal tak mohu jen potvrdit je velmi tichy velmi dlouha vydrz usb3 vykon je velice dobry za ty penize a me osobne se i docela libi ten modry design. Jen je trosku mekci sasi ale treba u te trinacky co mam ted to neni tak hrozne, u te patnactky jsem se obcas bal kdyz sem ho prenasel ale za cele ctyri mesice co sem mel 5830tg se snim nic nestalo a nemel jsem snim jediny problem..jen jsem ho vymenil za trinactku hlavne kvuli duvodu casteho prenaseni na co mi prisla ta trinactka vhodnejsi. Tak snad jsem trochu pomohl:)
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

c00ler
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011 22:46

hry

Příspěvekod c00ler » 14 zář 2011 22:54

Muzu se zeptat jestli nekdo na tomto notebooku zkousel hrat GTA4: Episodes from liberty city(2010) nebo zaklinace2?
U GTA me hra nefunguje stabilne ani pri jednom grafickym nastaveni, v klidu jsou fps treba na 26 a pak nahle skocej na 6-7, deje se to hlavne pri jizde autem, kdy se nacitaji dalsi budovy atd.
A witcher2 me funguje v cajku, ale na low detaily, tak me zajima jestli se to nekomu nepodarilo rozchodit na lepsi detaily, ale stabilne tim myslim kolem 25fps.
Jinak mam stazeny nejnovejsi ovladace od nVidii.

A jeste jeden dotaz, mam 4GB RAM v zakladu, myslite, ze kdyz dokoupim tu dalsi 4GB ramku, ze to ve hrach bude znat ci ma to na to vubec nejaky vliv?

Dekuji :)

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 15 zář 2011 13:09

to c00ler: Ahoj tak ja mam doma originalku GTA 4 Complete (coz sou jak gta čtyřky tak liberty city tak všechny dlc) a funguje mi uplne bez problemu:)

Je pravda ze s prvnima verzema biosu kdyz to throttlovalo tak jak se snizila rychlost procesoru tak se to obcas skubalo ale ted s novejma verzema biosu mi to toto uz nedela.

ps: a to jsem nejdriv vlastnil verzi 5830TG coz je patnactka a uplne bez problemu hral jsem to vsechno na high a nativni rozliseni 1366na768 a jelo to uplne plynule. Ale kvuli castemu prenaseni jsem prodal patnactku a koupil jsem uplne stejny ale jen trinacti palcovou verzi 3830TG ktera se ma pry zahrivat ale co sem ja moh videt a z mejch zkusenosti tak ty teploty sou uplne totozne. Jinak mam tu specifikaci s CPU i5-2410m, GPU 540m a 8GB DDR3 (druhou 4gb 1333mhz cl9 se čtyřma jedec rychlostma dokoupenou,identicka s tou ktera je v notasu take samsung dokonce totozne part number:)).

pps: jinak kazdymu kdo na tomhle notebooku hraje doporucuju stahnout nejnovejsi ovladače ze stranek nvidia pro tu geforce 540m protoze se razantne zvysi framerate ve hrach, preci jenom je rozdil mezi tou radou 26x.xx ktera je v notebooku po vybaleni a tou posledni whql ze stranek nvidia (myslim ze nyni to je řada 28x.xx) s novejsima ovladačema je rychlost ve hrach lepsi.

ALE K TVEMU PROBLEMU, VYPADA TO ZE NEMAS NEJNOVEJSI VERZI BOISU PROTOZE TO CO POPISUJES JE THROTTLING NEBOLI TVOJE CPU DOSAHLO TEPLOTY KDY SE AUTOMATICKY PODTAKTUJE. muzes bud nainstalovat nejnovejsi bios (nekdo pise ze ani s nejnovejsim biosem mu to nedela ale to neni muj pripad kazdopadne je existuje i tato moznost) a vtom pripade ti doporucuji stahnout malou aplikaci kde si vypnes throttling atd a nebude ti toto tvuj cpu delat.
ZDE JE ODKAZ NA STAZENI THROTTLINKSTOP APLIKACE: http://www.techinferno.com/downloads/
JINAK K DNESKU JE NEJNOVEJSI VERZE TOTOHO PROGRAMU 3.40
snad ti to pomuze


Tak snad sem ti aspon trochu pomohl;)
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 15 zář 2011 19:53

to c00ler: jeste ktem ramkám jak ses ptal
tak jestli mas tech +-7/8 stovek tak ja bych bejt tebou koupil druhou ramku nejlepe take 4GB aby si to mel uz namax jak to jen v tomhle notebooku jde, takhle to mam i ja;) jen kup uplne stejnou jakou tam mas takze Sodimm 4GB 1333MHz CL9 - kdyby si chtel bejt opravdu puntickar tak bych ti jeste doporucil koupit takou pamet ktera umi nejenom tri jedec rychlosti ale ctyri jedec rychlost protoze ta jedna chybejici je nejnizsi rychlost tudiz pak vis ze kdyz komp nevyuzivas nebo nanem nic nedelas ze obe pameti jedou co nejpomalejs a setrej co nejvic baterku a vic vydrzi ale rozdil je malej (treba kterou bych ti nedoporucil je tato corsair sodimm 4gb ddr3 1333mhz cl9 prave umi jen tri jedec rychlosti ale jinak co se tyce kvality neni spatna jen nema tu ctvrtou jedec rychlost, doporucuji samsung sodimm ta je i v notebooku, ja sem si koupil presne tu samsung kterou jsem mel v noteboku i se stejnym part cisem:D). Jinak co se tyce vykonu nevim jak ti to popsat, zlepseni je,v propustnosti dava skoro o ctvrtinu az dvepetiny lepsi vykon (v synt testech) ale v realny vykon se zvedne asi jen o par procent.
Naposledy upravil(a) m1chael dne 03 říj 2011 10:10, celkem upraveno 1 x.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

c00ler
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011 22:46

Příspěvekod c00ler » 15 zář 2011 23:15

Ahoj, tak nevim kde byl problem vsechny ovladace aj bios jsem mel aktualizovany uz puvodne, zkusil jsem ty hry hrat znovu a gta v pohode uz na high detaily funguje, fakt nevim kde mohl byt zadrhel protoze jsem uz nic neaktualizoval od minula, kdy mi to neslo.

Ale je pravda, ze jsem jeste, nez jsem to zacal znova testovat, tak jsem prikoupil tu 4 gb ramku kingston 1333 cl9 (sehnal jsem ji za krasnych 477korun), tak jestli to je tim, ale to asi ne..

Kazdopadne dekuju za vsechno :-)

P.S.: ta puvodni 4GB RAMka je od vyrobce, o kterem jsem v zivote neslysel - Nanya technology, ale tak funguje jak ma, jen jsem doufal, ze tam budu mit nejakou znamou znacku ;)

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 15 zář 2011 23:37

to cooler: jo tu co pises taky malicko znam, kdyz si stahnes aplikaci cpu-z a kouknes se na nastaveni/kartu "SPD" tak se muzes kouknout jestli obe ty tvoje ramky maj totozne parametry ale podle toho co si napsal nejspise ano, ramkou to nebude ten tvuj problem ktery si popisoval. kazdopadne sem rad ze ti to vsechno facha a gratuluju k povyseni na 8gb:) preci jenom dneska uz to stoji vazne par kacek ty ramky:D
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

Příspěvekod Frederik » 02 říj 2011 01:18

Zdravíčko pánové a dámy,
v pondělí by mi měl přijít 5830tg,předpokládám,že verze BIOSU by měla být nahraná nejnovější.Je to tak?Spíš mělo by to tak být?Dále se chci zeptat,objednal jsem jej z Kanady a rád bych věděl,jestli na disku bude někdo Windows 7,nechci tam angličtinu,možná ve volbách pro jazyk klávesnice...mám rád náš rodný jazyk:).Je to můj první notebook proto otázky jak od trotla:).
Když W7 na hdd či u ntb na DVD přiložen nebude,mohu nainstalovat W7 ultimate,bez toho aniž bych 'rozladil' chod ntb,zda-li si NtB stahne puvodni a potrebne drivery sam? A co by jste mi radili Vy?
PS:Jsem natešený jak malý Jarda:)

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 02 říj 2011 02:24

to frederik: Cus,ja sem mel 5830tg ihned kdyz vysel(kupoval jsem ho naprelomu duben/kveten) a byl tam prvni bios 1.0 ale potom jsem si poridil tu trinactku 3830tg asi nakonci srpna a ta uz mela v sobe nejnovejsi bios 1.05, takze jestli ten obchod ze ktereho si to kupoval mel ten kus az po nejakym x.cervnu tak by mel mit nejnovejsi bios 1.05 ale kdyby nahodou nemel tak to neni vubec problem tam dohrat protoze acer distribuuje bios v jednom exe souboru pro win ktery spustis ve a ono se to udela skoro samo. Notebook se dodava s v home premium tudiz jestli to mas s kanady tak tam budes mit anglictinu a tahle ver sedmicek nema povolenou zmenu jazyka pres mui ale kazdopadne si muzes sam bud stahnout mui balicek s cestinou a dohrat kdyz povysis verzi w nebo neoficialne pomoci windows loaderu povysit w a nahrat mui to uz je natobe. Co se tyce instalacky winu ty jsou predinstalovane nb obsahuje skryty oddil ktery ma okolo 17/20gb kde je ta instalacka winu a ihned po prvnim spusteni ponainstalovani ti to hodi volbu jestli si je nechces instalacku i vypalit coz doporucuju nikdy nevys,jestli budes vypalovat tak si priprav 4dvd. K posledni otazce ohledne ovladacu,jsou predinstalovane ale doporucuju po nainstalovani w stahnout nejnovejsich ovladacu pro nvidia a intel grafiku.
(ps: jestli hodne hrajes narocne hry na cpu i gpu jako gta4,battlefield3 atd taksi obcas nekdo stezuje na throttling j tedy tyto problemy nemam ale kdyby se ti to stalo tak na to je dobrej program throttlingstop ted je nejnovejsi verze 3.50 pres nej muzes vypnout turbo mod a nastavit pevnej takt a nebude se ti podtaktovavat pri nejake teplote)
Naposledy upravil(a) m1chael dne 03 říj 2011 10:09, celkem upraveno 7 x.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Tazok
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2007 17:56

Příspěvekod Tazok » 02 říj 2011 11:36

Zdravim, premyslim ze koupim LCD s podporou 3D a s nvidia brylemi, konkretne http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95823 Mate nekdo zkusenosti jestli je to kompatibilni s timto notebookem? Jde mi o to aby HDMI stihal 120hz

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

To M1chael

Příspěvekod Frederik » 02 říj 2011 12:23

Děkuji za vyčerpávající odpoveď,až dojedu dom,měl bych Ti poslat čokoládu:)...
S Biosem teda nevidim,podle toho co píšeš,žádný problém.Stáhnu si pouze ten mui jazykový balíček,to je free na legálních 7?
Myslíš,že při nabídce zálohování budu moci zálohovat jen programy od Aceru?
Win7 si dám zálohovat na flashku nebo na externak...
W7 mám warez...
Drivery na grafárny určite updatnu.zahrát si budu chtít též:-)...Možná lehce taktnu NVIDIA grafiku,ale to nebude hned-jsem zvědavý jak se ukáže.
Ještě jednou děkuji za rozepsání;)

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

MUI jen pro ULTIMATE a Enterprise?

Příspěvekod Frederik » 02 říj 2011 16:05

Tak se predbezne divam na MUI balicky a je zde informace primo na strankach MICROSOFTu, ze funguji pouze na baliccich Ultimate a Enterprise,coz se mi dost nelibi...Ale nasel jsem clanek, ktery pojednavam o programu jmenem Vistalizator
dovolim si vlozit odkaz http://www.froggie.sk/sk/notes.html
Pokud mate s touto aplikaci nejake zkusenosti budu rad, jinak nebojte, aby muj prispevek patril do tohoto tematu mam opet par dotazu.
Jestlize si k tomuto notebooku koupim chladici podlozku, bude koupe efektivni? Opravdu s NTB nemam zatim zadne zkusenosti a tak se radeji zeptam, prispevek o coolerech pod tento typ laptopu jsem zde nenasel,a cetl jsem si celou diskuzi dvakrat.
To M1chael : Pises, ze hrajes Battlefield 3 na max, krom vzhlazovani, to mluvis o BETE? Protoze po doladeni kompletne vydane hry by se predpokladam mely FPS zvednout.
Take jsi psal neco o GTA IV,ze hrajes na FULL, coz dost hledim:)...Doma jsem na Dual Coru E5700 s HD 4750{1Gb} GTA rozbehl na medium bez zaseku, mozna to bylo velikosti RAM, ktera cinila, vlastne jeste zcela jiste cini 1Gb:)...coz trosku mozna "ponizuje" ostatni HW komponenty v desktopu.
Na strankach http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 715.0.html jsou vysledky pri testu na GTA pouze pro medium, a jeste bych se rad zeptal, jak se komu povedlo nastavit graficke moznosti v Shogun 2 TW ci v E:TW.
Diky za odpovedi a preji peknou nedeli:) :)

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 02 říj 2011 18:10

to frederik: Cus, tak jasne ze mui balicky jdou nainstalovat jen na vyssi verze jako je profesiional a ultimate ale jde to i s mensi znalosti dostat do jakekoliv verze, na to ti doporucuju si precist forum na web mydigitallife.com tam najdes vsechny odpovedi :)
A k otazce k zalonovani tech predinstalovanych windowsu jestli jsem to pochopil dobre tu instalacku windowsu ktere obsahuje skryty oddil muzes vypalit ale kazdopadne jestli ti de o zalohu windowsu ktere budes mit normalne na disku nainstalovane tak tu si muzes udelat na jakekoliv medium flashku disk nebo dvd atd dat na co chces, kazdopadne tu instalacku windowsu ti doporucuju ihned po nainstalovani a nastaveni windowsu vypalit nikdy nevis.
A co se tyce hry Shotgun tu sem vubec nehral takze netusim. Kazdopadne ty gtacka4ky, vlastnim originalku GTA 4 Complete i se vsema datadiskama a hraju to vse na High pri nativnim rozliseni 1366*768 a s nastavenim viditelnosti,detailu,aut na 50 a jede to uplne plynule. Kazdopadne parim ted nekolik dni betu Battlefield 3 na rozliseni 1366*768 vsechno na ULTRA jenom stiny na low a s vypolim vyhlazovanim a je to krasne plynule a fps mam mezi 25-35 venku a 30-40 vevnitr v metru:) coz je vazne parada na to jak ta hra graficky vypoada uz aby mi prisla originalka limited edition :):D

to Tazok: Ahoj,jasne ze pujde ale kazdopadne necekej ze ty hry ktere ti jdou na notasu nesekave naprikad na high nebo ultra a vysoke rozliseni ti pujdou takhle uplne stejne i se zaplym 3d efektem kdyz budes mit ten monitor a brejle.
Naposledy upravil(a) m1chael dne 03 říj 2011 10:06, celkem upraveno 3 x.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Tazok
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2007 17:56

Příspěvekod Tazok » 02 říj 2011 19:27

tak sem si jeste neco zjistoval na netu a tenhle monitor nepujde, protoze nepodporuje hdmi verze 1.4, ktera umoznuje prenos 120hz ve full HD, takze diky za snahu poradit, ale placas nesmysly :D


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů