Acer Travelmate 5760G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
mravac
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 17 říj 2010 21:49
Bydliště: ZA

Acer Travelmate 5760G

Příspěvekod mravac » 28 dub 2011 16:30

Zdravím, takže dneska došiel tento notebook, konkrétne http://www.alza.sk/acer-travelmate-5760 ... 233424.htm

Ako prvé ma zaujímalo, či má podporu prepínania grafík. Na štítkoch nebolo nič uvedené, iba Nvidia geforce GT 540m, ale v tray lište sa objavil aj ovládač pre intel HD, aj v nastaveniach Nvidia je možnosť prepínať medzi dvoma grafikami, zvoliť pevne predvolenu, alebo automatický výber, takže prepínanie grafík to má našťastie.

Chválim notebook, za veľký touchpad,matný displej,HDMI výstup.

Hneď po doinštalovaní W7 som sa hodil do upratovania nepotrebných programov.Doinštaloval som si svoje veci.
Veľkú výhodu vidím v matnom displeji, ale na druhú stranu má tento notebook modré lesklé veko, čo mi teda nelahodí.

Poďme ale k veci, ventilátor beží neustále, a pri porovnaní s SL410 na najnižšiu rýchlosť, je to rovnaký hluk. Dá sa nadstaviť niekde pasívne chladenie? Harddisk je tiež celkom hlučný a mňa osobne by to pri práci dosť otravovalo.
Taktiež klávesnici by som vytkol pár vecí, predsa len v SL410 je klávesnica o 500x lepšia, aspoň pre mňa.

Notebook dosť hreje pri výduchu chladenia, procesor ide pri záťaži aj na 80C a grafika okolo 60C. v Idle sa drží procesor na 35C cca.

Za mínus notebooku by som oznacil chýbajúci eSata port, pre mňa hlučnejšie chladenie a horšia klávesnica oproti tej na ktorú som zvyknutý, ale niekomu sa môže zdať dobrá.
Lenovo ThinkPad SL410, Intel C2D T6670, 4GB RAM DDR3, 80GB SSD Intel 320 series + 320GB HDD, Intel 4500MHD, Windows 7 Professional x64

Lenovo ThinkVision L220x, 22", 1920x1200

Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů