oprava DVD mechaniky TravelMate2410

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
franta
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2006 08:14

oprava DVD mechaniky TravelMate2410

Příspěvekod franta » 11 črc 2006 08:17

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu.
Na notebooku Acer Travelmate 2410 se mi porouchala DVD mechanika. Bohužel se mi to stalo v USA (počítač byl zakoupen v ČR a nemám s sebou záruční list) a proto nemám možnost počítač reklamovat. Vzhledem k ceně opravy v místní značkové prodejně bych se rád pokusil závadu odstranit sám. Se sestavání klasických PC mám dobré zkušenosti, ale do laptopu jsem se ještě nikdy nepouštěl.
Mohli byste mi prosím nějak jednoduše poradit kudy se do toho mám pustit a v čem by mohla být příčina? Zdá se mi, že by mohl být problém s napájením, protože mechanika nejde vysunout, vůbec nesvítí dioda a ani BIOS ji nedetekuje....
Předem děkuji za odpověď a případnou radu, jak na to, případně kde bych mohl najít nějaké užitečné informace vedoucí k řešení této závady.

leon

Příspěvekod leon » 11 črc 2006 08:22

vetsina optickych mechanik lze vyndat po povoleni jednoho sroubku na spodku notebooku ... driv nez se zacnes stourat do notebooku samotneho, zkus jestli pujde Tvoje optika v jinem notebooku pripadne jina optika v Tvem notebooku ... tim vyloucis chybu mechaniky

... a jeste me napada ... pokud si se po zakoupeni notebooku v CZ registroval jako majitel a mas mezinarodni zaruku, mel by teoreticky o tom Acer vest zaznam v nejake sve databazi a nemel by byt problem s reklamaci ani v USA


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů