Acer travelmate 5742G_problem s kurzorem myši

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
osax
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 říj 2010 11:22

Acer travelmate 5742G_problem s kurzorem myši

Příspěvekod osax » 06 lis 2010 12:45

Zdravim
Koupil jsem si TravelMate 5742G a mam na něm jeden problem. Zkusim ho co nejlepe vystihnout.

Takže nereaguje mi myš resp. touchpad i externi myš reaguji na pohyb a po ploše mohu s kurzorem myši libovolně pohybovat ale každou chvíli se stane to že po najeti např. na křížek u okna nezčervena (mam W7) a nic na co klikam nereaguje. Co mě zneklidňuje je fakt že s kurzorem mohu hybat a PC neni zaseknute protože vše běží jak ma (např. ovladani klavesnici). Napadají mě chyba v ovládačích ale ty mam původní.. Krom grafických ktere mam už tři týdny od koupeni aktualizované od nvidie a jsou 100% ty spravné.. Výměna ovládačů grafiky nic nezměnila...

Napadá me akorát přeinstalování widli..

Diky za rady

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 lis 2010 13:44

ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

osax
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 říj 2010 11:22

Příspěvekod osax » 07 lis 2010 02:13

Dekuji za rychlou reakci ale nepomohlo to.. Pred chvili jsem udelal recovery do puvodniho stavu pri koupi a dela to same... PC bezi a neseka se s kurzorem jde hybat jak na touchpadu tak na externi mysi pripojene pres usb ale tak po 20 sekundach nereaguje a vecinou pomuze kombinace ctrl+alt+delete kde zacne ve spravci zase reagovat a muzu na cokoliv kliknout ale jen na urcity moment...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 07 lis 2010 02:41

nezkoušels jinou myš?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 07 lis 2010 11:02

jakou mate verzi biosu ?
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Acer Nitro 5 2021 AN515-55

osax
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 říj 2010 11:22

Příspěvekod osax » 09 lis 2010 15:06

Zdravim,
Tak to dopadlo nasledovne.
Jeste ten den jsem sahl po DVD recovery ktere jsem vypalil snad dva dny predem s tim ze je treba nekdy pouzi a ejhle pouzihl velmi brzy:-(

Jelikoz jsem na notebooku starem cca 3 tydny nic nemel tak me to vymazani moc nemrzelo a cely jsem ho vratil do puvodniho stavu.. Potom jsem nepsal protoze jsem se nechtel unahlit ale dva dny pc fungovalo bez problemu.

Zjistil jsem ze chyba bude asi v externi mysi (pouzivam ji uz rok na starem notasu a 14 dni na tom novem) NA chybu jsem prisel tak ze jsem ji pripojil u znamych k pocitaci a po nainstalovani mi prislo ze se jim PC zasekavalo a problem s zmacknutim tlacitek byl stejny. Odinstaloval jsem raci ovladace mysi ze system:-) Ale abych to upresnil ovladace jsou ty co vyhledal Windows ze svych.

Vcera vecer tusim ze treti den mi zkolaboval notas a nechce se dostat az do windows a to ani v nouzovem rezimu. Mys jsem pouzil kdyz jsem zkusil konecne neco zahrat resp. Assasins jednicku.. Druhy den na podlozce a pak jsem si rekl ze ho otestuji i bez ni at vim jestli je notas stabilni i pri vyssich teplotach.. Teploty nebyly premrstene podle everestu po dvou hodinach hrani na skoco plne detaily cca 70 stupnu na grafice.. Coz je podle toho co jsem nacetl celkem normalni..

Bouzel vcera vecer mi notas zkolaboval a nedostanu se do windows. A to ani v nouzovem rezimu. Zajimalo by me cim to muze byt jestli tou mysi ( ted uz ji nebudu pouzivat:-) ).... Ale nechapu jaky muze mit vliv mys na system pokud ma jeste systemove ovladace.

Zkolaboval a to jsem do nej nainstaloval pouze assasins,everest,antivir, jdownloade a ccleaner.



Ted trochu mimo ale tak pred 7 lety jsem si koupil stolni pc. A uz od zacatku blbl. I kdyz ho predinstalovali se vsemi ovladaci. Bylo uplne prastene. Slo napr. 14 dni bez problemu a pak se zaclo hryzat tak jsem udelal reinstal pak treba dva dny a zase. Vzdycky to tak zapipalo a seklo se. Takhle jsem to delal asi 3 mesice a to uz bylo ve firme od ktere jsem to koupil asi 2x a nenasli chybu. Pak jsem prisel na to ze chyba byla v tom ze mi tam instalovali jeden ovladac z (prilozeneho CD k zakladce) navic jelikoz jsem ho pri reinstalovani vynechal a pc jde do ted:-)

Nejraci bych si nainstaloval ciste sedmicky ovladace stahl zvlast. Nevite jak na to?
Mozna by stacilo stahnout nejake iso a pouzit na nej product key ne?


Omlouvam se za muj roman ale nesnasim kdyz je nekde chyba kterou ani nedokazi vystihnout. Pritelkyne rika at ho reklamuji ale ja ani nevim co bych mel reklamovat? To ze mi padl system? Jestli je to tou mysi tak je to vtipne ale pochybuji.


Jedna se o tento notebook.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 lis 2010 15:44

...kdo ví co je to za myš, cos používal, jakou kombinaci ovladačů bere ze systému ... mopžná je špatný ten konkrétní USB vstup /doměnka/,možná jen myška ... ten systém stáhni odkudkoliv, jen musíš instalovat stejnou verzi jako je na tvém CEO štítku ... pak půjde kdykoliv aktivovat tvým klíčem ... ovladače ze supportu ... měl jsem to tak stejně, bez těch ACER věcí, bylo to lepší
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

osax
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 říj 2010 11:22

Příspěvekod osax » 09 lis 2010 16:05

Myska je nejake nezname znacky resp. pro me nezname i-tec. Mozna si nerozumi po case s W7 ale nechapu ze to slo bez problemu dva tydny. A hlavne ze by udelala takovou paseku.
USB bude dobre zkousel jsem tam flashku a sla dobre.

Uz stahuji nejake home premium 64b ale byla fuska najit neaktivovany :)
Potom bych se kdyz tak zeptal na konkretni ovladace z acer.cz
At neinstaluji nejaky navic. Pro jinou konfiguraci.
Sam dobre vim co dokaze udelat nespravny drive za paseku:-)

Zaujalo me tema:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=28416

K cemu je ta kontrola? Je mozne ze mi dela take problemy. Resp. moznosti je mnoho a to me desi :)
Mys raci nekde schovam:-)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 lis 2010 16:43

řízení uživatelských účtů můžeš zkusit vypnout a zjistit, jesli ono dělá potíže, resp. nastavit na jiný stupeň bezpečnosti ... z dlouhodobého hlediska je ale jeho chod důležitý pro jistý okruh uživatelů ... s ovladači by neměl být problém, v drtivé většině případů nehodící se ovladač nainstalovat nelze, hodí to chybovou hlášku
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

osax
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 říj 2010 11:22

Příspěvekod osax » 09 lis 2010 18:33

Tak jsem udelal jeste jeden recovery a tentokrat mys vubec nepripojim uvidim jestli to pujde bez problemu.

W7 H.premium jsme si stahl a mozna se bude hodit.
Na strankach aceru jsem nasel ovladace ale zaujalo me ze napr.
na touchpad, WIFI, bluethoot jsou ovladace dvou nebo tri vyrobcu.
Nevim ktery pouzit:-) tak si to napr. pres everest pozjistuji.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů