5920G přeinstalování

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
makoc
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2009 10:27

5920G přeinstalování

Příspěvekod makoc » 22 srp 2009 18:28

ahoj,
kamarád má nb acer aspire 5920G a chci se zeptat.
Koupil to cca pře 10měsíci a už by chtěl přeinstalovat windows, jelikož tam má nějaké problémy a už mu to někdo kdysi přeinstalovával.
Visty by měl mít na HDD chci se zeptat jak nebo čím popíchnu instalačku?
v biosu jsem nastavil hlavní hdd, ale i tak mi při spouštění nevyběhne instalačka a nic. Je možné, že by si to smazal? jak to zjistím?

Díky moc

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5920G přeinstalování

Příspěvekod stavač » 22 srp 2009 18:49

makoc píše:ahoj,
kamarád má nb acer aspire 5920G a chci se zeptat.
Koupil to cca pře 10měsíci a už by chtěl přeinstalovat windows, jelikož tam má nějaké problémy a už mu to někdo kdysi přeinstalovával.
Visty by měl mít na HDD chci se zeptat jak nebo čím popíchnu instalačku?
v biosu jsem nastavil hlavní hdd, ale i tak mi při spouštění nevyběhne instalačka a nic. Je možné, že by si to smazal? jak to zjistím?

Díky moc


Keby si tvoj priatel prečital navod od notbuku tak by to davno spravil, je tam skrity oddiel s inštalaciov visti PQSERVICE a tu samozrejme nevidí, ked zapneš notbuk a zbadaš na spodu displeja pasik tak stlačiš ALT+F10 a naskoči ti inštalacia-PQSERVICE, ten tvoj priatel ked nainštaloval vistu tak si mal spravit DVDrecovery visti a tiež to je v navode, rozumny človek si prečita navod na obsluhu a potom nema problemi, netvrdim že je nerozumny ale si myslel že ked spravil inštalaciu visti tak už nič mu netreba čitat a potom nevie kam z konopi

makoc
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2009 10:27

Příspěvekod makoc » 22 srp 2009 18:58

Pokud by návod byl samozdřejmě si ho přečtu...
Nemohl ho najít, jak jsem psal on si to nepřeinstalovával, ale někdo jiný "a už mu to někdo kdysi přeinstalovával." on je rád, že zná základy.

Jinak děkuji moc za radu.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 22 srp 2009 19:00

když je tam "pásik", tak se jde jen do biosu, v biosu si najdi "d2d recovery", nastav to na enable a až ten "pásik" s logem Acer zmizí, mačkej kombinaci "Alt-F10" a vteřinu podrž, můžeš to i zopakovat pokud nenaskočí bootování z PQ
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

makoc
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2009 10:27

Příspěvekod makoc » 22 srp 2009 19:27

už jsem to rozjel a přeinstalovávám.

děkuji moc za rady radši jsem mu to napsal na papír postup a snad si to schová.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 22 srp 2009 20:00

jj, ale bude fungovat jen dokud tam nenacpe jiný operační systém, než ten originál Acer...pak je postup trochu složitější :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Vito87
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 31 kvě 2011 02:33

Příspěvekod Vito87 » 31 kvě 2011 02:40

Gogo píše:jj, ale bude fungovat jen dokud tam nenacpe jiný operační systém, než ten originál Acer...pak je postup trochu složitější :lol:


Ahoj stalo se mi to co jsi napsal v poslední větě. Notebook se z ničeho nic "zamrazil" a po tom už nenaběhl OS. Nešlo to spustit ani v nouzovém režimu. psalo to že chybí soubor NTFS.SYS zkoušel jsem uplně všechno aji způsob ALT+F10 nic nešlo. tak jsem nainstaloval W7. vse se rozjelo akorat mam nějakou Beta verzi. chci zpátky Visty ale nevím jak?? každopádně jsem ztratil všechny Utilitky od Aceru, :-( můžeš mi s tím poradit??? :roll: :roll:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 31 kvě 2011 08:17

mno, zkus nainstalovat "easeus part manager" a přes něj označ "PQ service" oddíl jako aktivní, potvrď operaci a restart, teoreticky by měla začít instalace ze servisního oddílu, pokud to nebude fungovat, zkus jiný program pro správu disků
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů