Kvalita aceru?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 úno 2009 21:14

nemáš potřebu nikoho o ničem přesvědčovat a pořád se o to snažíš,zajímavé,vlastně máš ve všem pravdu,svoje sis napsal,ptáka máš největšího,tak to můžem uzavřít a přesunout tuto debatu tam,kam patří.Já nemám potřebu do nikoho vyskakovat,ale proste mě to nedá,Acer je totiž jediná značka kterou nenávidíš a děláš maximum pro to aby si to mysleli všichni.Taky jsem měl na Acer jiný názor ale změnil jsem ho a když se pokazí jako každý jiný? Tak servis,nemám důvod na něj nadávat,když odejde po dvou letech? Klidně ti ho pak pošlu na hraní
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 18 úno 2009 22:43

přispěju taky svou trocho do mlýna..."Firemne acery boli z 50% smejdy, co putovali kazdu chvilu do servisu (a ze nebol zrovna rychly), ako som pisal."

argumentovat firemními nouty není moc vhodné,víme všichni jak lidi chovají k věcem,které nejsou jejich vlastním majetkem a za další,že acery nejsou na nošení,tak říkám,že jsou,jen si musíš umět vybrat správný model,jinak já mám tu svou 6920G a nemám s jejím nošením žádný problém a to je primárně multimediál,prostě se k němu nechovám jako k hadru
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Septim
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 21 úno 2009 16:22

Příspěvekod Septim » 21 úno 2009 20:13

no ja mam Extensu 5220 uz asi 1 a 1/4 roku.. no a maximalna spokojenost.. stal mna vtedy asi 15K ...
nosim ho kazdy den na prednasky... a zatim pohoda :) dneska sem dokonca zistil ze ma odnimatelnu baterku :D

TJK
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 29 led 2008 16:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod TJK » 22 úno 2009 16:41

Mám Acer TM5720 rok a něco a nemám sebemenší problém... Přenáším ho 2-5x týdně... Tahám ho za rohy displaye... za rohy šasi... Vrže jenom tam kde jsou panty displaye... od novoty. Takže říkám Acer... proč ne...
ACER TM 5720G (111): C2DM T7500 @ 2,2GHz, 2GB RAM @ 667MHz, ATI Mobility HD2600 512MB, 250GB HDD, LCD WXGA (já nechci...), Win XPP SP3

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 úno 2009 17:51

jo, TM jsou vpohode, pevne sasi :)
osobne delim acer prave na travelmate a zbytek :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Joynty
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 12 bře 2009 15:23

Příspěvekod Joynty » 12 bře 2009 18:33

Muzu porovnat 4roky star travel a 3roky ASUS, sestry acer ok(do skoly do prace), otec ma asus A3 nosi si to tak z ložnice do obyvaku a ma vyskany tlacitka, prasklej plast u pravyho pantu.

Ja sem ted poridil aspire 3650(na pokusi) po kompletnim rozebrani mi zbyli 3 dlouhy srouby a 3kratky díry, trosku skřípe ale nepraska.
:roll:

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 13 bře 2009 00:18

Tak nedalo mi to a pripajam sa aj ja so svojim nazorom na Acer. Doma mame 3 Acery:

Jeden Acer je TravelMate 212TX - ma uz priblizne 7 rokov a az na to, ze mu odisiel jeden reprak, po ehmmm silnejsom naraze do policky funguje bezproblemovo. Vypnuty, prezil pad z priblizne pol metra. Bateria je samozrejme uz v koncoch. Pouzivany bol dennodenne, teraz uz len prilezitostne.

Druhy je TravelMate 4502WLMi. Ma 4 roky a slape bez problemov. Jedine sa mu zosuchala farba laveho tlacidla touchpadu. Tento je este stale dennodenne pouzivany.

Treti je Aspire 5720G, ktory mam v popise. Tento ma 1,5 roka a tiez je vyuzivany dennodenne. Prenasany, na to ze je to Aspire je pomerne casto. Podstupil uz niekolko rozobrati (nie velmi setrnych) kvoli upgradu HW (RAM, HDD, Bluetooth) a cisteniu. Jedine co sa mu okrem par skrabancov utrpenych pocas prenasania a rozoberania stalo je to, ze sa zacina osuchavat farba z laveho tlacidla touchpadu. Funguje rovnako bezproblemovo (tuk tuk na drevo nech to tak aj zostane).

Za vacsinu skrabancov a hlavne tu osuchanu farbu na tlacidlach touchpadov si mozem sam. Je to tym ako barbarsky sa k notebookom spravam a nemozem za to vynit vyrobcu. Koniec koncov notebook sa stava spotrebnym materialom, rovnako ako mobilne telefony.

Z tohto vyplyva, ze ja som asi jedna z vynimiek, ktora Acer vlastni a kludne ho odporuci dalsim (Skusenosti s tym povestnym servisom vsak nemam). Je ale zase pravda, ze vo svojej dobe tieto notebooky nepatrili medzi najlacnejsie.


Co mozem este dodat su skusenosti mojich znamych a rodiny:

Bratranec ma nejaku Acer Extensu, taktiez 1,5 rocnu a bez problemov. Tiez sa s nou moc nemazna.

Dvaja spoluziaci, co mali starsie verzie Aspire a TravelMate vyreklamovali minuly rok spat svoje peniaze vdaka 3x prasknutym krytom. Acera uz nechceli tak si vzali Toshibu. Obaja uz mali prasknuty kryt...

Iny, co si kupil lacnejsie Lenovo N200 ci ake sa uz tiez stazoval na osuchavajucu sa farbu sasi....


Zaver: V dnesnej dobe su vyrobcovia podla mna kvalitou spracovania, hlavne medzi lacnejsimi modelmi, na tom velmi vyrovnane.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 13 bře 2009 07:23

ale jo,je to tak,já mám taky stříbrné Lenovo,barva se odírá,ale šlape 3 roky skoro nonstop,Gateway je černý,neodírá se a šlape 8 let,posledního půl roku už ne nonstop,12" FS mám jen do "světa",třetí rok jede a prožil toho hodně v Jižní Americe v Thajsku a v Laosu,Acer šlape 7 měsíc,zatím v pohodě..někdo si koupí ThinkPad a za týden ho vrací že píská nebo cokoliv,koupí HP a větrák se nezastaví,vrací ho do 14 dní a mění značku,někdo si koupí Acer,Asus a běží mu několik let bez problémů,někomu se prostě pose.e za týden,resp.měsíc a je problém...problém je pokud je servis v Polsku,pokud je neseriozní,pokud nestíhá,ale to u Aceru už dávno pravda není,takže to nadávání na servis s před několika let je irelevantní...
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Đawson
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 16:20

Příspěvekod Đawson » 17 bře 2009 08:44

no já bych tohle všechno argumentoval timto...jaká značka notebooku je nejprodávanější v čr a možná i v evrope? ACER :lol: a proč asi...je levnej a v rámci ceny kvalitní...i když nad 20 k bych šel asi do jiný značky :wink: kvuli image

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 17 bře 2009 20:51

já musím jedině souhlasit s cache. Sám osobně jsem uživatelem Aceru již druhým rokem, první rok jsem byl spokojený uživatel. Druhým rokem jsem absolutně nespokojený uživatel. Mám aspire 3103WLMi a nosil jsem jej každej pracovní den. Šasi nekvalitní, plast skřípe, prohýbá se jako gumový. Rozbila se mi základovka, takže aby mi notebook fungoval musel jsem jej mít na stole a nehejbat s ním, tak sem ho nechal ségře, chovala se k němu slušně, stejně jako já. Ale když sem si k němu po měsíci sedl, zjistil sem, že se rozbilo levé tlačítko na touchpadu. Už půl roku notas nejede vůbec, protože se na stole posunul. Od té doby nejede a nečinně se válí na stole. Koupil jsem si ho jen kvůli nejlepšímu poměru cena/výkon. Btw, stál 20k, takže někdo může říct, že byl levnej a proto se rozbil.

Dobře, uvedu jinou osobu: kamoš má acer aspire 5xxx (nevím přesně jakej), v té době za 35k. Samozřejmě v té době měl "přebytečnej" výkon. Ale stejně jak u mýho, nekvalitní plasty, vyvyklanej pant, odešel mu zdroj, chvíli po opravě se mu rozbil tak, že musí mít vydělanou baterku, aby mu fungoval. Takže už se nedá mluvit o notebooku, prostě hrůza.

Další kamoš: acer aspire 5xxx (taky si nepamatuju model), o kvalitě plastu už se nezminuju, a problém měl shodou okolností stejnej jak ten předchozí kamoš, že nesměl mít připojenou baterku, aby mu jel. Měl jej 2 roky a furt si na něj ztěžoval. Ale zase na druhou stranu koupil si Acer one, má jej už půl roku a zatím si neztěžuje :lol: Uvidíme za další půl rok :D

Učitel OV měl služební Acer asi 5 let starej, stále jede, ale na Acer jako výrobce notebooků má stejnej názor.

Gogo, než tu zase začneš "nadávat", že acer je super značka, že my všichni co máme s acerem problém, tak jsme blbý, chtěl bych jen říct, že tohle jsou moje osobní zkušenosti. Názor na acer nezměním. Zkušenost s ním mě připravila o víc jak 20k (dokupován novej HDD, RAM, atd.) a to su na tom relativně ještě dobře, mohlo to být horší. At si každej kupuje co chce, já mu bránit nebudu. Jen kdyby se mě někdo zeptal, jestli mu to můžu doporučit, tak samozřejmě mu řeknu popravdě, že ne, stejně tak, jak mi to před dvěma lety řekl jeden prodavač, kterýho sem neposlechl.

Acer mi dal na druhou stranu dobrou zkušenost, věřit víc radám od lidí, kteří sami produkt užívají, nebo užívali (dlouhodobě, ne jen půl roku, nebo rok).

Pokud by někdo chtěl doporučit značku notebooku, tak HP, nebo Toshiba. Kvalita šasi i při stejné ceně nesrovnatelná.

Pakliže jste někdo "štastným" uživatelem aceru a zatím se vám na něm nic nerozbilo, můžu vám dát dobrou radu: "Nepřenášet", neuposlechnete-li, časem pochopíte :lol: :lol: :lol:

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 17 bře 2009 23:27

No me jen fascinuje to,ze vsichni rikate, ze kdyz se k tomu chovate slusne atd... Jenze v sebekvalitnejsi brasne, kdyz spechate metra, se muze stat, ze do vas nekdo vrazi..a milion dalsich situaci.. A s nekvalitnim sasi pak mate po ptakach... Takze ja doporucuji kvalitni sasi i na malo caste prenaseni.. clovek proste nikdy nevi.. Takovy TravelMate je uz jina liga... Aspiry jsou proste plastaky, ktere pri pouziti ala desktop, vykonaji sluzbu dobre.. Ovsem kdyz je clovek chce nosit, nastava problem. A tim se dostavam k jadru veci..proc si kupovat notas, ktery ma prevazne lezet na stole.. Je to vyhazovani penez.. Na net a psani ve skole vam poslouzi lepe Asus Eee, ktery stoji pakatel... Nechtel bych uz notebook, ke kteremu se musim chovat jako by to byl nejaky klenot... Me byvale nekvalitni FSC me presvedcilo, ze i kdyz se clovek chova hezky, tak nekvalita se stejne projevi. Proste uz bych zadnemu znamemu jiny nez bussines notebook nedoporucil.. A kdyz nejsou penize, tak radeji lehkobeznika s integrovanou grafikou, ktery ma sanci vydrzet mnohem vic nez topici monstra...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 bře 2009 07:16

je to tak Michale,naprosto s tebou souhlasím
a pro tebe Martasatore - vždyť ty sám nevěříš tomu co tady vykládáš - "jsem majitelem Aceru už druhým rokem,po roce mě odešla základní deska,musel jsem ho mít jen na stole..."
1/ sám se divím že ti to rok vydrželo každodenní přenášení,takže nevím čemu se divíš ty
2/ty neznáš slůvko servis?
3/ já jsem nikdy! neřekl že Acer je super značka a mám si vymýšlet a lhát jako ty,že co se mě stalo a koho znám co se mu všelicos stalo je pod úrověň desetiletého kluka.
Klidně si doporučuj co chceš,hlavně se zamysli co doporučuješ a co vykládáš,protože z tvých zkušeností toho na doporučování moc nezbude
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 bře 2009 12:18

:roll: Ano, proc by nevydrzel i 10 let takovy Aspire... Muze vydrzet i dele, nez veskere ThinkPady... Bohuzel nic neni jiste, ze ano... Vsechno je to o pouziti..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 12:42

Ja uz tu odmitam psat, vsechno je to o tom, ze tu clovek neco napise a odepise tu jen jeden clovek a to gogo, kterej dotycneho ihned zkritizuje, protoze sam je zastance aceru, se kterym z nas ma nejmin zkusenosti. Pokud dobre vim, tak vlakno se jmenuje "kvalita acer" a tohle je diskuzni forum, tak to neni o tom, aby tu psal jeden clovek a vsem ostatnim vnucoval svuj nazor. Je to o tom, aby se lide ptali a ostatni jim psali sve zkusenosti a ruzne rady. Ty si klidne kup 20 aceru a mej je polozeny na stole, me je to jedno, jak utratis prachy, tobe asi taky. Jinym lidem treba neni jedno jak investuji prachy a s nimi bych se rad podelil o sve zkusenosti. Nevim proc zrovna ty s tim mas porad nejakej prolem. Btw notebook si lidi kupuji kvuli mobilite, tak mi tu nerikej, ze sem ho rozbil tim, ze ho prenasim.

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 18 bře 2009 13:35

paradoxně to tak je,i když je primárně určen na nošení,né všechny jsou k tomu ideálně uzpůsobeny
ACER Aspire 6920G-582G32MN


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů