Kvalita aceru?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 29 črc 2010 07:43

Pár slov k servisu Aceru: teď jsem měl na TM 8371 mimozáruční opravu - malý si hrál s kostkou a odnesl to displej. Průběh asi takovýto:

- úterý 13.7. nahlášeno servisu
- středa 14.7. předáno PPL
- čtvrtek 15.7. oznámeni z Aceru, že notebook dorazil k nim
- pátek 16.7. přišla cenová nabídka (pro info - 3.500 vč. DPH)
- pondělí 19.7. jsem jim to potvrdil
- čtvrtek 22.7. mail z Aceru, že je hotovo a že to předali PPL
- pátek 23.7. info z PPL, že v pondělí přivezou
- pondělí 26.7. PPL notebook dovezlo. Displej vyměněn, vše v pořádku.

Jelikož to není hlavní pracovní notebook, tak jsem celkem spokojen; i tu cenu jsem čekal trochu vyšší - kolem 5k.
Fujitsu Lifebook S751

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 29 črc 2010 11:41

Jak řikám obvykle do 14Dnů... :D Tomu se říká krása. Bracha má Toshibu měl jí už 3x v servisu a vždy dorazil v rozmezí 25-30dnů... zlatý ACER.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 črc 2010 12:29

Vlastimil91:

Odkdy toto ma spojitost s kvalitou servisu?
Myslis, ze se neco opravuje? Meni se dil za dil, proto se muze stat, ze nejaky dil nemaji na sklade a musi ho objednavat :wink:
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 29 črc 2010 12:47

Přesně.

Jinak z toho výpisu servisu den trvala diagnostika a tři dny oprava. To je podle mě ok čas.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

kvetinac

re

Příspěvekod kvetinac » 29 črc 2010 14:40

Podle meho nazoru se Acery kvalitativne zlepsily a dokonce i servis uz neni tak sileny jako byval. Naopak ted slysim hodne narky na HP, Dell a Toshibu. Ze by nejaky zvrat?

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 12 srp 2010 15:03

Doma máme dva acery jeden 3 roky starý travelmate, který není používán z důvodu mechanického poškození displeje(Jinak je stále funkční) a jako náhrada byl letos koupen acer 5740G v plné palbě.

Nemůžu říct špatného slova na acer potažmo 5740G, které je v té výbavě vzhledem k internetové ceně kauf roku a doporučil bych ho každému, kdo chce počítač a nechce se starat o stolní+periferie.Vlastně u nás je takhle používán+vesměs každodenní přenos do práce.

Jsem i v postatě rád že se na acer stále dívá přes prsty :D , protože se to pak vesměs projevuje v recenzích způsobem, že se proklepne dvakrát, třikrát a hledá se jakákoliv chyba, teploty se měří zasunutím rektálního teploměru do usb portu a jiné u, ostatních značek, nevýdané hokusypokusy.Když se vada nenajde mám pocit že to autoři recenzí chtějí dát jako mínus :lol: ...

Sám za sebe říkám že můj další počítač bude příští rok nějaká 17 acer a to z toho důvodu, že nabízí to co chci bez zbytečných cingrlátek, neplatím za značku, neplatím za pro mě zbytečný software, za bluray mechaniku a za full háde kamerku.Chci jen silný procesor, konektivitu s usb 3.0, dostatek ramky a "vrm(V rámci možností) herní grafiku+výdrž 4 hodiny na surfování po netu v autobusu.15 acer tohle nenabízejí a když jo, tak za neuvěřitelné pálky a bez výdrže.

P.s.:A když to bude šmejd, tak jsou 2 roky dost dlouhá doba na to aby se to objevilo.

henda
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 15 kvě 2009 15:15

Příspěvekod henda » 14 srp 2010 14:35

Ondr4H píše:Doma máme dva acery jeden 3 roky starý travelmate, který není používán z důvodu mechanického poškození displeje(Jinak je stále funkční) a jako náhrada byl letos koupen acer 5740G v plné palbě.

Nemůžu říct špatného slova na acer potažmo 5740G, které je v té výbavě vzhledem k internetové ceně kauf roku a doporučil bych ho každému, kdo chce počítač a nechce se starat o stolní+periferie.Vlastně u nás je takhle používán+vesměs každodenní přenos do práce.

Jsem i v postatě rád že se na acer stále dívá přes prsty :D , protože se to pak vesměs projevuje v recenzích způsobem, že se proklepne dvakrát, třikrát a hledá se jakákoliv chyba, teploty se měří zasunutím rektálního teploměru do usb portu a jiné u, ostatních značek, nevýdané hokusypokusy.Když se vada nenajde mám pocit že to autoři recenzí chtějí dát jako mínus :lol: ...

Sám za sebe říkám že můj další počítač bude příští rok nějaká 17 acer a to z toho důvodu, že nabízí to co chci bez zbytečných cingrlátek, neplatím za značku, neplatím za pro mě zbytečný software, za bluray mechaniku a za full háde kamerku.Chci jen silný procesor, konektivitu s usb 3.0, dostatek ramky a "vrm(V rámci možností) herní grafiku+výdrž 4 hodiny na surfování po netu v autobusu.15 acer tohle nenabízejí a když jo, tak za neuvěřitelné pálky a bez výdrže.

P.s.:A když to bude šmejd, tak jsou 2 roky dost dlouhá doba na to aby se to objevilo.


jakou to máš konfiguraci toho Aceru 5740G? já mám Aspire 5740G,intel core i5, 4GB RAM, ATI HD5650 - speciální edice na czc.cz. za cenu 16990 si myslím víc než dobrá volba a po měsíci používání si nemůžu stěžovat. Řešil jsem to jako náhradu za MSI - rok používání - 6 různých HW závad - vrácení peněz. Před tím jsem měl 5 let Acera a za celou dobu nic, takže návrat k této značce pro mě byla jasná volba, doufám že nezklame.

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 15 srp 2010 21:10

Ten 5740G je v nejvyšší výbavě, vše co ty + další 2GB ramky a 640GB Hdd.Jsem neuvěřitelně zmaten ze stránek aceru, protože ta verze s 6GB ram tam není a ted dávají standartně pouze 4GB a ati 5470...Jestli to není chyba netuším, ale v poslední době jsem z ceníku aceru kolikrát nic kloudného nevyčetl.U notebooku 7745G(Který mě zaujal poměrem cena/výkon) je napsán procesor i7 pouze ve variantě dvoujádra a je tam uvedená baterka pouze šestičlánková, když ve všech internetový obchodech je tato verze psána s i7 jako čtyřjádrem a 9. článkovou batérií.

Mimoto už nám jede přes pět měsíců a nemá žádnou chybu.Jak říkám, dva roky jsou dlouhá doba na projevení závady u věci jako notebook.

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 10 zář 2010 18:38

Tak ja mám nb acer tm 5730G na kúpa bola z dôvodu vysokej školy a tento nb ponúkal všetko potrebne (hlavne matny display a výdrž batérie) Notebook pracoval tak mesiac bez závady po mesiaci sa na display objavoval dlhy pas rozhádzaných farieb a táto chyba sa zhoršovala. Tak nebolo ineho východiska len dať ho na reklámaciu. takže z Trenčína do Brna. Na moje prekvapenie reklamácia vybavená za necely týždeň. Vymenili cely display. O vtedy je tomu už rok sa nevyskytla žiadna chyba okrem teploty, ale na ktoru som si už zvykol a kupil si chladiacu podložku.
Teraz v najbližšom mesiaci mam v pláne kúpiť o radu vyšši nb Acer TM 5740G, ktorému by som iba vytkol, 3 usb.
Takže moj názor na acer je v skutku dobrý a ak sa nájde nejaká chyba s reklamáciou nie je problém.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 55 hostů