Kvalita aceru?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 bře 2009 13:39

Snad se swarm nebude zlobit, kdyz zrovna sem pridam tento jeho clanek http://swarm.cz/blog/technika/uvahy/nep ... -notebook/ ...
Myslim, ze je to napsane pekne a staci se nad tim zamyslet... :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 14:36

@michal: super, timto clankem si me potesil, presne jako bych cetl co se deje s mym notsem, taky sem zatlacil na jedno misto a a rozjel se. Myslis, ze bych poznal jakej integrac ma spatnej kontakt a pripadne jestli bych mikropajkou dokazal opravit spatnej kontakt a rozjet to? Kdybych vyber integracu zuzil na oblast na kterou sem tlacil, aby se notas rozjel? Diky za nazory :-)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 bře 2009 14:44

Tak to ti bohuzel neporadim.. V tomto smeru se vubec nevyznam. Zeptej se v diskuzi pod clankem swarma. Hadam ale, ze to nebude jednoduche...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 bře 2009 17:38

Martasator píše:@michal: super, timto clankem si me potesil, presne jako bych cetl co se deje s mym notsem, taky sem zatlacil na jedno misto a a rozjel se. Myslis, ze bych poznal jakej integrac ma spatnej kontakt a pripadne jestli bych mikropajkou dokazal opravit spatnej kontakt a rozjet to? Kdybych vyber integracu zuzil na oblast na kterou sem tlacil, aby se notas rozjel? Diky za nazory :-)

Místo, kde tlačení pomáhalo je dobré vědět. Pokud jde o tento problém, půjde o některý z větších čipů v BGA pouzdru (to je spousta nožiček směrem dolů v několika řadách (to se týká třeba hlavně čipové sady a grafické karty, pokud je samostatná). Mikropájka je na takové čipy užitečná asi jako kladivo, ale schopnější kutil s potřebnou technikou to místo může znovu nahřát a opravit tak případné přerušené spoje. Nemusí to být 100%, ale často to problém vyřeší.

Michal27: Nevim, proč bych se měl zlobit... lepší než když žu budu spamovat sám vlastními články :). Ostatně článek jsem napsal právě na základě tohoto a ještě pár vedlejších threadů. V mobilu jsem si je přečetl a doma pak během 20 minut sepsal a vypublikoval.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 bře 2009 19:00

Martasatore,co se třeseš jako sulc,já nabyl dojem,že právě ty se tady snažíš všemocně vnutit všem názor že Acer je šrot,ok,je to tvůj názor,ale vzápětí bereš mě ten můj. Copak ty máš jaké zkušenosti když se ti notes pokazí a ty ho necháš ležet na stole? Zamysli se ,netlachej a šetři si energii na novou superznačku co si koupíš
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 19:16

@swarm: super, díky moc, zítra to vyzkouším a pak dám vědět. Konečně se našli lidi co tu taky napíšou a jen nekritizujou, což vůbec problém neřeší :) :)

@gogo: pokud vím, tak jedoucí noťas se prodá dráž než nefunkční, nebo ho můžu nechat ségře a bude. A proč bych měl řešit problém? Myslel jsem, že se prostě odpálila základovka a řešit to bude jen výměna, která by přišla na víc jak 10k. Notas sem ted navíc nepotřeboval, tak sem si složil stolní kompl, kterej má stejný možnosti jako notebooky acer, že stojí na jednom místě, ale výkonově je úplně někde jinde a cenově zase o něco přijatelnější. Nesnažím se všemocně všem vnutit názor, že acer je šrot, ale snažím se tobě vysvětlit, že je to moja věc, jakej mám na tuto "značku" názor. Jestli si to nepochopil, tak to už není můj problém. Nevím co je podle tebe superznačka, ale mě stačí prověřená značka toshiba, co sem měl možnost vidět osobně u známých, kamošů atd. a u které už na dotyk šasi působí kvalitně a pevně narozdíl od tvé oblíbené značky.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 bře 2009 19:25

teď nevím jestli jsi vážně tak dementní,nebo to jen tak vypadá,z tvého vyprávění jsem pochopil že se ti Acer pokazil ve druhém roku takže pořád nechápu proč jsi nedal desku vyměnit v rámci záruky.a to že je Acer moje oblíbená značka...já mám notebooky 9 let,z toho posledních 8 měsíců i Acer,takže znova nevím co řešíš tím posmíváním a ironickými poznámkami

až teď jsem si vlastně všiml,že my tu tvou desku rozebíráme i na jiném místě a žes měl záruku jen rok,pak by mě ale zajímalo jestli jsi v zrcadle nejprve nadával sám sobě když už řešíš tady kvalitu Aceru,protože kdybys nespekuloval s ušetřenou 2tisíckou,mohls mít opravu zdarma,případně i nový notes,když se ti tak kazí,o tom už ale řeč není,že?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 21:06

a ted nevím jestli si tak dementní ty, ale psal sem, že sem nevěděl o tom, že budu mít záruku jen rok, nikde to nijak zvláštně nenapsali, tak sem si to koupil s tím, že ušetřím 3 litry, ale že ty 3 tisíce nebudou na úkor něčemu. Až se mi to rozbilo sem zjistil, že to je na úkor záruky. Co se stalo stalo se, nic víc k tomu už tu psát nebudu, je to furt to samý do kola.

Snad jen k swarmovi kdyby se semtam prosím podíval sem: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=18431

Protože kdybych si nevěděl s něčím rady, tak bych se ho tam zeptal :-) Díky :-) Btw, už ho mám celej rozdělanej, i s monitorem, protože bez toho asi nešel oddělat ten hlavní kryt. Zítra si s tím zkusím pohrát a dám vědět další detaily :)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 bře 2009 21:16

primitiv taky člověk,s tím nic nenadělám,já si tady nevykládám jen s tebou a nevedu si záznamy a statistiky co má kdo za problém a tady jsi o té jednoleté záruce nepsal,to že se pak někomu cpeš do pr***,s tebe ještě nedělá pana dokonalého.Příště si po sobě stokrát všechno přečti a pak se rozčiluj,teď se můžeš taky ale jen nad vlastní hloupostí.Urážet se nemusíš,stačí jen číst po sobě ty bludy a uznáš sám...ale někomu prostě sebekritika chybí,protože z tisíc lidí tady si jen jeden idiot koupí notes s roční zárukou,většina je spíš takových co si připlatí za záruku,delší,resp. kvalitnější a to žes o tom nevěděl ,vykládej svojí staré mámě,ta ti to možná uvěří ,možná mě o tom i přesvědčíš,pak budeš ale hňup totální
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 18 bře 2009 21:59

můžu ti říct, že se nad tvými odpovědi docela bavím. Zřejmě si tu léčíš své komplexy z malého přirození, pocitu méněcennosti, nebo z toho, že ho máš pořád jen na chcaní. Ty seš fakt týpek, urážet a rozčilovat se, to by ti šlo, ale napsat sem něco na téma, aby si někomu pomohl to ne.

Jo, a jestli se mě pokoušíš urazit, tak ti můžu říct, že mě může urazit jen inteligent, což ty rozhodně nejsi.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 bře 2009 00:01

synku,když jsem já používal svoje přirození na obě věci,tak tys ještě dávno nebyl na světě,nech si laskavě ty svoje přemoudřelé kecy pro svoje děcka a mě z tvého filozofování vynech,vážně na to nejsem zvědavej a pochybuji že kdokoliv jiný tady,po mě požaduješ něco k tématu a sám předvádíš svou ubohost.O co ti jde,mám se ti omlouvat za to že jsi hloupý,nebo co vlastně po mě chceš? Neumíš po sobě číst,absolutně ti chybí logika,plácáš nesmysly a ještě se posmíváš a urážíš,ano,popravdě bych neměl ani reagovat na takového burana,ale prostě už nemám nervy pořád číst od podobných debílků takové ptákoviny jako "koupil jsem Acer ,byl jsem chytrý,ušetřil jsem na DPH,to mě tak poradili,na žádném fóru jsem nebyl,na co,plasťák od Aceru přece musí vydržet každodenní přenášení alespoň 5 let, rok jsem byl spokojenej,každému jsem ho doporučoval,pak se mě posral,fuj hnus a špína,jak si to může dovolit noťas jeden s jednoletou zárukou,já takový hodný a chytrý a on tohle"...toto jsou tvoje argumenty? Anebo když ti dojdou,tak se snažíš být vtipný poznámkami o přirození? Evidentně máš sám problém podobného charakteru a nevíš co s ním,tak alespoň takovej "ventilek" a hned je to lepší,ne? Na závěr něco z tvé logiky - koupím si v pohřebnictví papírové lakovky co se dávají nebožtíkům do rakve a za týden je půjdu reklamovat,že se mě rozmočili v dešti ... zase vděčné téma pro moderátory,omlouvám se,můžete přesouvat na smetiště
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 bře 2009 00:18

Pánové, dořeště si to prosím soukromě přes SZ, ať to nemusim splitovat, když jedu na pomalém GPRS.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Pekáček

(ne)kvalita

Příspěvekod Pekáček » 22 bře 2009 14:55

Můj první notes byl obstarožní Digital s Pentiem 166MHz MMX a 48MB RAMky. HDD byl tuším 1,6GB. Koupil jsem ho před 6ti roky za babku i s prasklým pantem a sloužil mi v rámci svých možností dobře.
Pak jsem pořídil Asus A6Km-Q072, notes s nepříliš dobře provedeným chlazením, výdrž na baterii malá (žravý chipset), prostě se moc nepovedl. Po sérii reklamací a popotahování s prodejcem a servisem (dost špatná zkušenost) vrácení peněz.
Nakonec jsem se rozhodl pro Acer. Měl jsem Acery za ne moc povedené notebooky, zkušenosti kamarádů se staršíma typama nebyly moc dobré, opakovaně prasklé panty, vůle v uchycení displeje, měkké šasi apod. Četl jsem si recenze, včetně té od Swarma na 5930G. Rozhodl jsem se tedy pro něj. Po 3/4 roce zatím spokojenost, nosil jsem ho skoro denně a pořád drží, navíc opotřebení baterie jen 3%.
Pak jsem si na denní nošení a cestování pořídil Eee 901, celkem spokojenost, akorát po dvou měsících baterie 8% dolů a píská mu síťové trafo.
Myslím si, že každý by si měl vybrat notes podle toho na co ho potřebuje. Lidem co občas přenáší notes na hry stačí plasťák, ale na náročné (pracovní/školní) nasazení to chce už výstuhy. Ale vždy bude záležet na tom, jak kdo měl štěstí na kus, pokud ne, kvalitní servis se určitě hodí.

Libraeon
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 14 črc 2008 20:47
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Libraeon » 22 bře 2009 16:52

ja mam tu svoji 6920ku...nevim jestli jsem narazil na vyjimecnej kus, nebo je cela serie podarena, ale na pevnost sasi si nestezuju. Prenasim stylem, ze mam ntb v baglu,denne donesu do skoly, tam vyndam a mezi ucebnama prenasim v podpazi. Zadny prohybani nikde, zadny vrzani. Nez prijde nekdo s tim ze nevim co je pevnost- ANO mel sem uz thinkpad v ruce :D
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN, 2GHz Intel Dual Core,4096MB RAM, NVIDIA GeForce 9500M GS.
OS: MS Windows Vista Home Premium,
Backtrack 3 mod final Linux
TV karta AverTV Hybrid Express A577, myš Razer Diamondback

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 22 bře 2009 20:09

tak víko se nám prohýbá :)
ACER Aspire 6920G-582G32MN


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů