Odstranění nepotřebných programů

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Odstranění nepotřebných programů

Příspěvekod Zdenny7 » 13 kvě 2008 12:55

Ahoj, kamarád si koupil nový ACER Aspire 5520G-502G25Mi s predinstalovanými Visty home premium. Zaroven se nainstalo i další spousta programů od Aceru a zkušební programy od jiných firem.

Chtěl bych poradit jaké programy nechat a jaké smazat????

Problém mám se smazáním Nortonu antivirus, nebot se nechce odinstalovat. nevíte jak na to?

Také mi celkem připadá že je vše spomalené a Visty nabíhají neuvřitelně dlouho. I výkon ve hrách není nijak oslnivý a příjdem i že můj stolní počítač, kterej je starej asi 3 roky šlape o monoho lépe.

Nevíte jak zvýšit výkon? Nebo je problem ve vistách? Případně kde seženu nové ovladače pro tento notas.

KRtek
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 20 říj 2007 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KRtek » 13 kvě 2008 16:39

Pokud chceš opravdu čistý OS, tak doporučuju zformátovat HDD a nainstalovat Vistu znovu. Pak nebudeš mít problém s programy, které tam nechceš. A můžu ti říct že ty programy přímo od Acera jsou jenom zbytečným bordelem na počítač, nejlépe je vůbec neinstalovat a použít jiné.
Acer Aspire 5101 ANWLMi - AMD Turion 64 X2 TL-56, 1536 MB RAM, ATI X1100 256MB RAM, 120GB HDD Toshiba 5400 RPM SATA, Windows XP Pro SP3
Sony Ericsson P1i
To jste mi nemohli říct že tu nesmí být obrázky v podpisu? :lol:

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 13 kvě 2008 16:48

Jasny, ale jak to mám udělat. Když k tomu nebyla samotan vista na dvd ale system se instaluje z disku (mimochodem nevim od kud a kde je ta skyryta cast a jak ji najit) a bohuzel se nainstaluje i s programy od Aceru.

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 13 kvě 2008 18:27

Jediná možnost je sehnat si DVD stejné verze Visty a použít číslo z nálepky na notebooku. Ale myslím že není takový problém zjistit k čemu která aplikace slouží a podle potřeby ji odinstalovat.

Jinak tu instalaci systém jde pomocí jedné z utilit Aceru vypálit na DVD a důrazně to doporučuji.

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 13 kvě 2008 19:39

Již sem si to vypálil na dvd, ale bohužel se to vypali i s těmi programy co tam Acer nastrkal.

A co se týče odinstalace ta u některých věcí není tak jednoducha. Např. u Nortona antiviru nejde odinstalovat a ani odinstalovat z odeebrání programu. dokonce jsem zkusil jeden specialni program na odinstalaci programu a ani ten nepomohl.

Ještě mám dotaz jestli nejde nějak z Visty vyšťavit více výkonu.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 13 kvě 2008 23:13

Norton mi siel odinstalovat uplne v pohode. Ale ked nejde, vyskusal by som ho ukoncit natvrdo cez spravcu uloh, pripadne pravym klikom na jeho tray ikonu a tam dal ukoncit (ak tam taka moznost je) a potomm by som to skusil znovu odinstalovat.

Odinstalovat mozes:

vsetky hry v pridat/odinstalovat programy (aj tak sa daju spustit len raz ak ich nezaplatis)

vsetky veci od aceru, co su spustane po starte v tej divnej aplikacii co je na ploche vratane empoweringu, ktory hravo nahradia funkcie visty (zrychli sa psustanie systemu)

acer arcade deluxe (je to to iste co media center vo viste)

acer... (nejaka prehliadka pc)


Ponechal by som si len Acer Grid Vista - to je celkom schopny program.


Pre zrychlenie startu systemu je tiez dobre zakazat spustanie Side Baru (samozrejme iba ak ho nepouzivas) a dalej zakazanie spustania roznych aplikacii pri starte systemu (napr. od Adobe, HP) Vhodny je na to nastroj Autoruns od MS. Potom by bolo zadobre nainstalovat SP1.

Viacej vykonu z Visty dostanes ak jej das dostatok RAM. Vhodne su 2GB. Ak jej das 3GB bude sa tomu este viac tesit, pojde vynikajuco a myslim, ze budes spokojny.

+ po tyzdni alebo dvoch si Vista zapamata najcastejsie spustane programy a bude sa spustat rychlejsie ako pri prvych spusteniach.

kwb
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 02 bře 2008 05:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kwb » 17 črc 2008 14:04

hi s tim nortonem by nemel byt problem ale musis ho prvni ukoncit,empowering technology taky doporucuju odinstalovat a nainstalovat misto toho NHC [notebook hardrare control] jsem s nim nadmiru spokojen :arrow: odkaz
Ohledne ostatnich programu od Aceru souhlasim s michalko58
A co se tyka visty jako takove uz je na netu dost navodu o tom jak ji zrychlit co vypnout a podobne,napr. vypnout obnoveni systemu coz ma sve vyhody i nevyhody,taky rychle vyhledavani,automaicke defragmentace a spousta dalsich veci :)
AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, Vista Home Premium


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů