Acer TM 4500 zhavaruje po zapnutí

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Dagmar
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2013 12:46

Acer TM 4500 zhavaruje po zapnutí

Příspěvekod Dagmar » 16 lis 2014 01:34

Dobrý den. "Spekuluji" nad nefunkčním NB Acer TravelMate 4500, který by většina z Vás asi již poslala na trvalý odpočinek. Je to ale jediný kompík mé známé z azylového domu pro matky s dětmi, která nemá peněz nazbyt nejen na nový, ale ani na lepší zánovní funkční NB (vzhledem na nevyhnutnost stěhování - v azylovém domě nemůže být déle než 9 měsíců - stolní PC je komplikací).
Myslela si, že odešla obrazovka, ale protože nesvítí kontrolky kromě podsvícení vypínače, tak jsem si od ní NB půjčila s tím, že se na něj kouknu, víc mu asi již ublížit nemohu, že ho zkusím alespoň vyčistit. Zatím jsem ho neotevřela celý, jen jednotlivé lehce odstranitelné krytky, vyčistila jsem ventilátor a opatrně i jeho zaprášené okolí. Pak se mi ho podařilo nastartovat, jenže jen jednou. Nyní po zapnutí se na 2-3 sekundy roztočí ventilátor i HDD, ale pak vše zhavaruje, ventilátor se netočí, přesto je stále slyšet tichý zvuk, jakoby se někde pod hlavním krytem točil další malý ventilátor (to jenom pro popis toho zvuku). Našla jsem si servisní návod: http://tim.id.au/laptops/acer/travelmat ... 204500.pdf, možná mi pomůže se zorientovat, když se najde někdo, kdo pomůže radou/tipem, co by to mohlo být (že by CPU?).
Mělo by význam koupit kvůli součástkám další asi nefunkční stejný NB, například tenhle:
http://aukro.cz/notebook-acer-travelmat ... 55486.html
?
Nebo riziko, že se ani jeden NB nepodaří zprovoznit, je velké?
Omlouvám se za tak laický příspěvek, ale na téměř vesnici jsem v okolí i tak vzhledem na IT jednooká mezi slepými, a jak jsem již uvedla, musím hledat i finančně co nejdostupnější řešení.

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 16 lis 2014 01:57

Problém u takto starých notebooků je to, že pokud se nějakým způsobem "pohne" s deskou či něčím na ni, pak se může (vzhledem ke stáří) cokoliv kdekoliv odlomit, el. kondenzátory a další součástky, kterým se primárně nelíbí dlouhodobě vysoká teplota mohou být už také za zenitem a celkově oprava výměnou například celé desky z jiného notebooku opět nemusí dopadnout dobře, neboť se opět s něčím důležitým pohne a... :(

Kdyžtak mi napiš SZ - mám v kanclu už asi rok nepoužívaný IBM T43 v docela (na tu dobu) slušném konfigu a jako nenáročný počítač na internet, filmy, office i starší hry stále dobře funguje - mohu ho klidně darovat, když někomu udělá radost (záložních notebooků mám v "muzeu" vícero a používám prakticky jen tři)

PS: ten z Aukra bych fakt nekupoval, neboť vypadá, že prošel všemi světovými válkami a na funkčnost alespoň desky či jen CPU, pamětí atd. bych si asi nevsadil ani desetikorunu...
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

Dagmar
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2013 12:46

Děkuji

Příspěvekod Dagmar » 16 lis 2014 02:32

poslala jsem sz.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9095
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 16 lis 2014 03:40

Tiktak: tleskam Ti, pro me jsi borec, kez by takovych bylo vic.
Kamaradce preji vice stesti v zivote, at si najde slusneho partnera.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 17 hostů