PR200X - HDMI výstup (blikání monitoru)

notebooky MSI a vše kolem nich
MichalJ5

Příspěvekod MichalJ5 » 01 zář 2008 18:45

Ahoj, prosím Vás, koupil jsem si k ntb gx710px lcd Asus vk222h, a lcd se mne pri pripojeni pres hdmi kabel samovolne nahodile vypina a zapina, vyzkousel jsem vsechny možné ovladače, a taky jsem vyzkousel i visty - stejny problem. Tento problem se vyskytuje pouze pri pripojeni pres hdmi, pres vga to nedela - ale obraz pres anal.spoj. neni moc kvalitni.Pouzil jsme taky redukci DVI/HDMI od firmy ednet.(84029)snad jde pouzit i jako hdmi/dvi. Rozliseni mam nastavene 1680*1050, nativni rozliseni jak ntb tak lcd.
Dekuji vsem za jakoukoliv radu!!!!!

PS: vim že to pisi k tematu jineho ntb, ale problem je stejny a v tematu k gx710 mne nikdo neporadil, děkuji

ppisa
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2009 10:55

1080p a PR200X

Příspěvekod ppisa » 14 led 2009 11:26

PR200X jsem vybral právě pro možnost připojení externího monitoru přes HDMI.
Primárně jsem předpokládal monitor 1600x1200, což by 1080p mělo zvládnout.
Nikdy se mi pro větší rozlišení nepodařilo při připojení přes HDMI docílit toho,
aby obraz občas nevypadával. Používám 64-bit Linux. Ovladače a BIOSy vyzkoušeny
všechny možné verze. Protože normálně Xorg a 965G chodí bez problémů,
problémy PR200 s HDMI jsou hlášeny i s Windows a chyba se projevuje
jak s původním monitorem se vstupem DVI, tak s dalšími monitory a projektory
s DVI i HDMI vstupem, tak jsem přesvědčen, že se jedná o chybu HW.

Po několika měsících po prvním dotazu na MSI jsem konečně vydoloval celkem
přímou odpověď, že mám smůlu, že PR200 není specifikovaný pro více než 720p.
Problém je asi daný frekvencí přenášených dat nebo zátěží sběrnic,
bohužel monitor méně než asi 50Hz nezvládá. Na hry počítač nemám, takže by
pár milisekund navíc při práci nevadilo.

Za jakékoliv informace o tom, zda lze problém nějak řešit budu velmi rád.

Swapino
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2008 22:14

Re: 1080p a PR200X

Příspěvekod Swapino » 28 říj 2009 16:17

Tak sic po delsi odmlce, ale presto ... si dovoluji odpoveded :) Notebook jsem od te doby co jsem tu psal naposled mel 4x v servisu a 4x mi uznali zavadu, kazdopadne se s nimi handrkuju o to, ze mam narok na vraceni penez ... :) Ale to je vec jina ... ted z5 k tematu :

Byla mi menena deska, nekolikrat prehrany bios ... a vysledek je takovy, ze jiz tedy nemam samsung monitor ... ale ASUS VW264H ... tedy s HDMI konektorem ... a normalne a zcela bez problemu pres HDMI konektor funguji na rozliseni 1920 x 1080 ... a jak rikam, zcela bez problemu ... takze je videt ... kdyz se chce tak to jde vsechno ... jen ten servis MSI ponekud pokulhava ....

ppisa
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2009 10:55

Re: 1080p a PR200X

Příspěvekod ppisa » 19 úno 2010 01:12

Po roce neúspěšné komunikace s MSI jsem vloni v létě notebook poslal do Penty s požadavkem na opravu. I přes mé přesvěčení, že se jedná o problém kusu nebo návrhu základní desky mi byl nakonec vrácen s tím, že je v pořádku. Pro jistotu vyjmuli TurboMemory (Intel Flash PCIexpres kartičku), že by mohla nějaké problémy způsobovat. Nepomohlo to a HDMI výstup byl stále nepoužitelný.

Letos v lednu mi končila záruka, s problémem jsem se nemínil smířit a i na základě předchozího příspěvku mi svitla naděje. Vypravil jsem se do Penty osobně s tím, že pokud se to nevyřeší, budu již chtít vrátit peníze. Prohlašování MSI Taiwan i EU, že nikde není v dokumentaci notebooku podpora vyšších rozlišení slíbena, jsem prohlásil za lež, protože přímo na stránkách CzechComputer jsem nalezl ve specifikaci výrobce právě zdůraznění, že 1080p je podporováno.

V Pentě se chovali velmi slušně, nechali si problém ukázat i na Live distribuci Slax proti full HD televizi, kterou tam měli. Měli tam na opravu náhodou i jiný NB PR200 s trochu jiným procesorem. Na něm Slax i ve Full HD zobrazoval přes HDMI stabilně. Slíbili výměnu motherboardu. V enormě krátkém čase ji provedli a notebook mi v pořátku přišel do Prahy. HDMI výstup mi nyní s DVI-D monitory chodí v pohodě.

Takže se s největší pravděpodobností jedná o chybu určité revize základní desky a nyní jsem plně spokojený. Je škoda, že jsem s tím ztratil strašně času díky tomu, že MSI zatloukalo svojí chybu.

Na adresu společnosti Penta bych chtěl vyjádřit velké díky za solidní jednání a ochotu se problémem zabývat.

Překvapivé je, že mi po výměně desky začalo chodit i KVM/VT, které se do té doby tvářilo, jako zakázané BIOSem. Volba tam však nikde není. Přitom model CPU Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7300 ji měl od počátku podporovat.

Cekově jsem nyní plně s volbou notebooku spokojen a doufám, že mi bez poruchy vydrží co nejdéle. Ani v dnešní nabídce se mi ekvivalent nedaří moc najít - slušná pevnost rámu displeje, klávesnice, rozumně výkoný CPU, integrovaná grafika podporovaná open-source drivery a Xorg přímo od výrobce a varianta bez nutnosti platit za licenci OS, o který nemám žádný zájem a který nepotřebuji.

Swapino
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2008 22:14

MSI

Příspěvekod Swapino » 19 úno 2010 08:43

Tahanice mezi servisem a mnou ... nema cenu ani popisovat ... :( Muj notebook tam byl celkem 4x s 6 zavadami ... :(

Snad nyni konecne, kdyz zaruka konci ... mi vrati penize ... a ja alespon budu moci rici na adresu MSI neco pozitivniho ... konecne ...

Behem reklamaci jsem resil :

DISK (SMART hlasil nejakou chybu )
HDMI (problem s vystupem - kdyz mi to vratili opravene, fungovalo jakekolikv rozliseni, ktere vystupni monitor ci televize podporovala i FULL HD)
LCD ( dead pixels )
VETRAK ( nadmerna hlucnost - bez prachu )

snad to byl jen jediny vadny kus ...


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů