MSI,KVALITA,SERVIS???

notebooky MSI a vše kolem nich
roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

MSI,KVALITA,SERVIS???

Příspěvekod roxtedy » 13 pro 2007 21:19

Zajímalo by mně jak jste spokojeni s kvalitou MSI?(šasi, klávesnice, hlučnost,víko LCD) a Jaké máte zkušenosti se servisem?

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 13 pro 2007 21:54

Mam MSI 3 mesiace. Konkretne model GX600. Grafika jak hopvado. Pri zatazi sa rozbehne vetrak a bezi nieco pod maximom. Ked stlacim gombik na pretaktovanie tak vetrak este prida. Ale ani to nestaci aby ostalo sasi chladne. Nad vystupom chladica sa brutalne zahrieva co v kombinacii chodu na baterku (ta hreje tiez) vyvolava mierne ohybanie plastou co sa prejavilo napriklad pri oskierani sa loga msi o sasi pri zatvorenom stave. HP mojho brata ma chladenie robene naozaj o dost lepsie a to ma tiez riadnu palku. Na margo vykonu sa neda nic vytknut. Klavesnica je unikat a chcel by som taku aj do svojho buduceho notebooku(je plnohodnotna) ale niekedy nie je uplne 100% co ma vie nasrat. Servis je dost na ho*** lebo ak sa ti nieco vedcsie posere tak to ide k dodavatelovi(mesiac reklamacka) a ten ti posle bud novy alebo nejakym zazrakom aj vrati peniaze. Osobne po mojej skusenosti ho urcite nikomu nedoporucam. Budem stastny ked sa ho zbavim.

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 13 pro 2007 23:39

http://www.svethardware.cz/art_doc-8CEF ... 8495B.html
si preciitajte a je toho plny net a vychvaluju ho do nebies.... podla mna zalezi aky chytis kus.
myslim ze moj predchodca ohodnotil tento notas prilis negatiivne a tak sa vam pokuuusim popiisat osobne pocity:
1, notas ma nenormalne vymyslene chladenie ... je to najlepsi overclockersky notebook vo svojej triede ano je hlucnejsi ked hrajete nejaku sucasnu pecku, ale pri jeho tenkom dizajne v porovnani s takou toschibou ktora podla mna huci ak nie je msi gx600 rovnako ak nei je OC a je ovela hrubsia.
2 ohladom loga ano aj mne sa zda ze sa trosku po stranach odlepilo asi nosenim pretoze sa v tejto casti aj display troska prehyba(aj ked ma kvazi tvrdeny plast na nete definovany ako magneziovo hlinikove telo) co sa dalo cakat pretoze patri k najtensim displayom co poznam a ma nenormalne dobre a vieruhodne farby a nejaku technologiu ktora robi obraz este viac 3d ako normalne lcd.
3 sucasny leskly dizajn je krasny ale pod dennym svetlom kazda spinka prachu,kazdy otisk prstu a i najmensi skrabanec su na nom vidiet.
4 klavesnica s miernym prehybom v strede pismenkovej casti je uzasna svojim stiskom a plnohodnotnou numerickou klavesnicou ktora je standartom MSI.
5 nedostatok typu nenabehne raz za 3 tyzdne klavesnica, nezapne sa ..tak enchapem ludi co napisu po 2 tyzdnoch mi zdechol a co tak skusit vytiahnut a opat tam nahodit baterku??? to ma napadlo ako prve a jedne chalan to tu rieisl co ked sa mu to stane v parku..... no nic sa nestane vytiahne a da ju tam naspat ved ten notas ma 2.6 kila s baterkou...podla man je to nedostatok biosu alebo nejak nezhoda baterky s notasom....mozno to casom novy bios spravi
6 ta zlta blbovinak ktora sa v noebooku pohybuje no mohli ju dotiahnu potom to posobi ze mate rozhrkany notas a ono to tam len tak nie je pripevnene.
to su ais vsetky moje postrehy...este jedne ze len na malo notasoch si zahrajete crysis i na viste na 1024*768 na high okolo 20-25FPS s tym ze ta grafiak je pretaktovana a aj ked vtedy ide chladic skoro na plno ale ak chcete si zahrat toto neriesite.

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 14 pro 2007 09:29

Panove, mam ten notas uz nejaky ten patek, a nevim co mate stim chlazenim. Je jasne ze se hreje, kdyz zapnete turbo a nekteri jeste preataktovali grafiku, ale...kdyz hraju hru, tak to preci nemuzu sliset...vzdyd ve hre jsou zvuky, nebo hudba, a kdyz si tu hru chcete uzit, tak to musi jit patricne nahlas a nemam sanci abych slisel vetrak.
a kdyz surfuji na netu, tak je tichej jako smrt...
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

Příspěvekod roxtedy » 16 pro 2007 15:05

koupili by jste si znovu MSI?

cosinusx
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 05 srp 2007 09:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod cosinusx » 16 pro 2007 16:06

Jsem prozatím spokojen.
GX700PX: C2D 1.8GHz, 4GB 667MHz RAM, 160GB HDD, NV8600MGT 512MB
ASUS A3AC: PM 1.73GHz, 2GB 553MHz RAM, 80GB HDD IGMA900

niceriki

Příspěvekod niceriki » 16 pro 2007 19:15

me se libi jista unikatnost. MSI nema kazdej jako asus, acer... a ta numericka klavesnice hlavne. Jinak mam z nej spis smisene pocity. Na jednu stranu delo jako svin na druhou stranu to pada (je to asi kvuli system control manageru ktery proste odinstalujes). A mam nejakej divnej display, barvy zobrazuje spatne - nahore je tmavsi nez dole.. i kdyz sedim primo proti nemu(displayi) nechapu.. esli mam spatnej kus.. A chlazeni je v nahodou dost dobry. Nevim, jestli si predstavujete no sound nebo co vlastne chcete. Me staci ze je to tizsi nez nase lednicka takze ho neslysim. A jestli si nekdo stezuje na hlucnost po pretaktovani.. tak to je absurdni a usmevne. V dobe pretaktovani jdou veci jako hlucnost stranou snad ne, pretaktovavame protoze potrebujeme na urcity cas velky vykon, ne ze potrebujeme na urcity cas ztisit notebook :) chtete jezdit ve ferrari 250 a mit zvuk jak 1.2 htp pri 60km/h ? :idea:
mam GX600

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 16 pro 2007 21:44

roxtedy píše:koupili by jste si znovu MSI?


Ano, ale... ta kvalita fakt není žádnej zázrak.

roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

Příspěvekod roxtedy » 17 pro 2007 11:48

Může někdo srovnat kvalitu ntb MSI a Fujitsu Siemens?Já mám FJS a na jednom místě se mně propadá klávesnice...plasty trošku vržou a otírají se....Vždyť píšou,že je notebook vyroben ze slitiny hořčíku,tak to by měli být kvalitní šasi,ne?

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 17 pro 2007 12:25

ja muzu srovnat jenim s Acerem, a nemyslim, zeby byl MSI horsi. Mam GX600 a ja sem nespozoroval vadu na mechanicke casti...ani se neprohyba a pride mi celkem pevnej a i klouby v pohode. Dizajnu bych asi kde co vytknul, ale proti kvalite plastu nemam kriveho slova.
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 17 pro 2007 13:02

Dominic píše:Mam MSI 3 mesiace. Konkretne model GX600. Grafika jak hopvado. Pri zatazi sa rozbehne vetrak a bezi nieco pod maximom.... .

To sou trošku kecy vid?Nemáš doma náhodou Acera a trošku závidíš. zaprvý je to trošku celý trochu mimo, už jen to že ho máš 3 měsíce..on je tři měsíce v prodeji? U nás i v německu se objevil kolem 20.10. nevím jestli jen neumíš počítat nebo je chyba někde jinde. Ono turbo de zapnout když jede na baterku? To sem teda nepřišel na to jak.. Co sem měl možnost posoudit, hlučnost je nižší než třeba HP a Acer ,jasny že na Turbo nebo na hry da větrák o sobě vědět, ale čekat, že to hlučnější nebude by byla blbost. Přece jen ostatní notebooky nejdou taktovat. chlazení je kvalitní, vzhledem k tomu že se počítá s OC, na standartní takty je teplota slušná. Šasi je kvalitní, víko trochu měkčí, ale pokad se k tomu nebudete chovat jak prasata..klavesnice standart, co se týká kvality, plus je numerická. Co se týká LCD, je to Samsung s ACV, docela kvalitní, ale přece jen je to TN..někdo si stěžuje na rozlišení, ale zas 1280x800 stačí, vzhledem k tomu, že je to primárně herní notebook a na tohle nativní rozlišení zvládá 90% her. Kdyby to mělo 1680x1050 tak by byl problém..obraz by na jiny než nativní rozlišení vypadal prostě hnnusnějc, než když to má 1280x800 ale to je celkem všeobecně známej fakt..

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 17 pro 2007 14:13

Mám model GX700-061CZ a jsem spokojenej a štastnej jako blecha. Byl to rozhodně můj nejlepší nákup.
Šasi, klávesnice, lcd, všechno je naprosto v pohodě a i ta hlučnost, jak psal můj předchůdce, když si chcete hru užít musíte mít stejně zapnutý zvuk, nejlépe sluchátka,...takže ať si větrák dělá co chce, stejně ho neslyšim.
Tohle MSI prostě na trhu nemá v porovnání cena/výkon konkurenci...ať si kazdý říká co chce...o nějakém ACERu mi raději vůbec nemluvte!

matlo
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2007 17:35

Příspěvekod matlo » 19 pro 2007 20:49

msi je v celku dobra znacka, nepatri medzi odpad ale ani neni nejako extra dobra, poznam dost ludi s msi a su spokojny
ja osobne som nespokojny pretoze som vychytal chybny kus /GX 610/, na podtaktovanom procaku ktory frcal na 800MHz by ste pri zatazi urobili hrianku... je v reklamacii a bude to pomaly urcite mesiac, uz vidim ako mi volaju v posledny den...
zhrnutie ntb su v norme, nie priliz na kazdodenne prenasanie, ale ten servis stoji za *****.

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 19 pro 2007 21:47

m.rasin píše:
Dominic píše:Mam MSI 3 mesiace. Konkretne model GX600. Grafika jak hopvado. Pri zatazi sa rozbehne vetrak a bezi nieco pod maximom.... .

To sou trošku kecy vid?Nemáš doma náhodou Acera a trošku závidíš...


Nepatriim medzi tych, ktory nemaju co robit a chodia ohovarat na forum ostatne znacky. Ja mam MSI GX600 a nemusim ti to niako zvlast dokladovat. Musis uznat ze ked hras COD4 tak miesto nad vetrakom je teple viac nez sa povazuje za standard. Vetrak mi hlucnostou absolutne nevadi dokonca by som privítal este takých 500 ot/min. viac aby som mal dobry pocit z chladenia. Na margo toho chladenia: som dost iniciativny v desktop PC a viem kedy je to v case v poriadku a kedy je z toho radiator. Moje naroky su asi z tohto pohladu dost vysoke. Osobne turbo nezapinam lebo je to celkom hlupost podla mojho nazoru, kedze 2,2 Ghz je viac nez dost na sucasnu dobu. To ze nejde z baterie viem taktiez akurat som to dosstatocne nevysvetlil. Bateria sama o sebe produkuje dost tepla a ten tenky plast nad nou je uz vypukli (nic extra ale da sa zatlacit aj o kusok nizsie). Neviem ale asi som narocny. K notasu som dost setrny priatelka by povedala ze az prehnane.

Este otazka.
Mate aj vy na sasi v oblasti podlozky pre ruky otlacene svetlejsie pasiky? Vyzera to ze to bude od veka lebo je to po celom obvode a aj na vnutornej strane veka a nechce to ist dole.

matlo
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2007 17:35

Příspěvekod matlo » 20 pro 2007 12:56

Dominic: ohladom toho chladenia - skus si zvysit otacky v biose


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů